Dovleceii ii ureaza bun venit Teodorei Ioana *15*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Dana tinem pumnii sa nu faceti roseola si sa plecati in we. Si eu duc aceeasi grija pt sot, eu am facut ceva pojar, oreion asa ca stau mai bine.

Cred ca joi plecam si s-ar putea sa ne intoarcem luni (marti sot este de serviciu) vom vedea.

In rest Ramona se simte putin mai bine, iar Mihai nu da semne ca ar lua ceva.

Apropo voi pune cateva poze pe mail.



Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Buna fetelor,

Ma bucur ca Ramona e mai bine si ca Mihaita nu a luat raceala. Pacat ca lui Mihaita nu i-a placut apa. O sa ma uit si la poze pe seara. Te sun maine sa vb mai mult.

Danuta Doamne ajuta sa nu fi luat Alexandra nimic.

Lali azi am impachetat pompa, am scris adresele dar nu apuc sa ajung la posta :((. Oricum, te sun cand o pun la posta.


In alta ordine de idei azi am avut o zi tare tampita. Sunt atat de nici nu stiu cum sunt, dezamagita de lume. Azi am scris doua commenturi pe FB si mi-am dat seama ca nu vor fi intelese la adevarata lor valoare si le-am sters. Am ajuns la concluzia ca daca scriu ceva acolo ori nu este bagat in seama, ori cineva se simte lezat de ce am scris, ori cineva se trezeste mai destept si critica ce ai scris ori ori ori. Nu stiu poate doar am eu o zi mai proasta si am impresia asta dar imi vine sa sterg toate conturile de pe diferite site-uri cateodata. Ai impresia ca ai prieteni dar de fapt e doar impresia ta. Realitatea e ca toata lumea a happy la exterior, e tare iubitoare dar ajungi sa iti dai seama ca nu e deloc asa. In fine.

Pana si aici a trebuit sa dau edit pt ca ar putea exista persoane care sa se simta jignite. Nu spun ca toata lumea e falsa dar exista multe persoane in lista mea pe care eu asa le simt din pacate. Daca nu ar fi si persoane de care imi e dor si pe care vreau sa le mai vad sau cu care mai vreau sa vb chiar ca as sterge contul. Acum o sa imi spuneti sa nu mai pun la suflet ca sunteti dragute dar la teorie sunt buna cu practica sa ma invatati cum sa fac . Hai ca va pup.

Partea buna e ca duminica plecam la mare. Doamne ajuta sa fie vreme buna si Rares sa fie baiat de treaba.

O zi buna tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Monica, cu totii avem si zile mai rele. Acum cu ce ai scris tu...fara sa scrii ce ai gandit cu adevarat cui ai vrut sa-i scrii pe facebook sau ce ai vrut sa spui in plus in mesajul de pe Dc....nu vei sti niciodata daca s-ar fi interpretat intr-un fel sau ar fi fost luat ca atare pt. ca nu le-ai scris. Ai ramas doar cu sentimentul ca nu ai fi fost inteleasa corect ceea ce e posibil sa fie doar o chestiune pur subiectiva si de moment. Sau corecta. Nu vei sti daca nu iti vei asuma pana la capat asternerea in scris a gandurilor/parerilor/comentariilor.

Nu stiu daca sunt vizata, habar n-am, iar daca sunt pe cuvant ca sunt nevinovata.

Un sfat/sugestie: fa-ti curatenie in lista de prieteni de pe facebook la sange, sterge "prietenii" care te streseaza sau de care te feresti si gata...fara explicatii nimanui. Si pe mine sterge-ma daca sunt in aceasta categorie...fara suparare...fara exceptii. Asta pt. ca nu are sens altfel sa-l folosesti...numai asa ca sa te stresezi de aiurea..

Iar aici pe DC eu zic sa scrii liber...ca la cate am fost si am mai ramas si dupa 2 ani jumate nu cred ca mai e cazul sa ne facem atatea probleme.


La mare (Bulgaria, nu?)vreme superba si copil cuminte si iubitor de nisip si de apa si de somn si de mancare iti doresc!

Pupici si insenineaza-te:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Hello dovlecei si mamici frumoase.

Va saluta Xggg,am vorbit azi cu ea pe fb, nu mai are timp de net pentru ca tot timpul ori e cu Rares pe afara,ori are treaba prin casa . Va pupa pe toate.
Danuta sper ca Alexandra sa nu fi luat nimic

Ioana tot in concediu? Sper sa aveti parte de vreme frumoasa. E asa frumusel carol in pozele de pe fb ,bronzulit bine .

Laura plimbareti iar in we? Bravo voua,ma bucur si ca Ramona e mai bine si Mihaita nu are nimic. Ii pupic pe amandoi.

Monikus nu e doar impresia ta. De multe ori am dat pe fb de fete care intrau la inceput aici,fete care mi s-au parut minunate , care nu m-au jignit sau ranit niciodata,dar totusi nu am avut curaj sa scriu nimic pe peretele lor pentru ca as fi ajuns iar subiect de ras si de batjocura,iar eu nu prea suport asa ceva,sufar,asa ca ma apar nescriind nimic. Eu mi-am sters conturile de pe toate retelele de socializare,mai am pe fb si aici,pe DC, pentru ca mi se parea lumea falsa peste tot,plus ca am dat peste tot felul de oameni,femei si barbati foarte obsceni,care la prima vedere pareau ok si dupa cateva discutii imi faceau greata. Eu una te inteleg .
Sper sa aveti vreme frumoasa la mare, poate la anul va opriti si in Constanta .

Va pupic.


Pentru Raisa
Lali de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si 36+ cu Ioana Teodora
AMR 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Danuta, de fapt nu am sters nimic aici din ce am scris doar am adaugat fragmentul al doilea cu privire la supararile mele de azi. Si nu, nu este vorba despre tine, Doamne fereste. Iti dai seama ca am scris aici tocmai pentru ca de voi nu ma feresc. Cele cateva care am ramas aici nu facem asa ceva. Daca era vb de cineva din listuta noastra, nici nu as mai fi scris ce am gandit.

Acum nah, s-ar putea sa ai dreptate si sa trebuiasca sa imi fac curat in lista de prieteni.

Bine, acum pe seara cand m-am mai calmat, imi dau seama ca poate am exagerat un pic dar ... asta e. Initial m-am gandit sa sterg ce am scris mai sus apoi mi-am dat seama ca asta e parerea mea si nu mi-e rusine sa zic ce gandesc.

Acum ca sunt mai linistita, imi aduc aminte de vorbele lui Anomis. Ea mi-a zis ca trebuie sa ma detasez un pic si sa ma gandesc la lucrurile cu adevarat importante din viata mea. Probabil ca asta e solutia. Dar gata. Ca iar incep sa bat campii.

Danuta ia zi, au aparut bubite la Alexandra?

Lali si eu mi-am sters zilele astea contul de pe hi5 si alte prostii. Bine mai unul pe linkedin parca dar pe ala nu am nici macar datele mele complete asa ca nici nu consider ca il am. Teoretic mai sunt cu asta de pe dc si cu cel de pe fb.

Acum sunt mai senina si sper sa fie si vremea asa .

Da, in Bulgaria plecam. De-abia astept. Bine, o luam si pe mama si pe bunica-mea pt cazul in care Rares ne va termina. Asa o sa pot sa dorm si eu 3-4 ore linistita. Bine, sper sa nu fie cazul si Rares sa fie baiat de comitet.

Va multumesc frumos ca ascultati balivernele mele si ca ma ajutati asa cum puteti. De asta am continuat sa scriu aici pt ca ma intelegeti de fiecare data. Pupici tuturor si o noapte linistita.

Danuta acum mi-am adus aminte ca tu ziceai zilele trecute ca abia astepti sa vina ziua in care sa spun ca Rares doarme. Mai, acum in ultima vreme e un pic mai bine. 3-4 treziri pe noapte mi se par ok fata de trecut. Cu toate astea, nu stiu cum m-oi descurca cand voi incepe munca si imi e greu sa cred ca se va schimba ceva pana atunci. Dar poate ca ma va surprinde cumva Rares.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Urata vreme afara. Nu stiu cum mai iesim afara in dupa-amiaza asta. De dimineata am reusit sa iesim dar acum ploooooooo.

Voi cum va mai dixtrati in casa?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Inca o zi tare urata dar cel putin am reusit sa iesim afara. Am iesit 2 ore de dimineata si acum dupa ce mancam iesim din nou pana pe la 8 si ceva.

O zi senina tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Monica tare greu in casa. Ieri ne-am jucat cu masinutele, cu mingea, ne-am ascuns. dar ce ne facem ca usor usor se duce vara?

Inca mai caut idei de jocuri pt a face timpul mai placut.

In alta ordine idei maine plecam la bunici, am fi plecat de azi, dar ieri a plouat si bunica a zis sa mai stam o zi.

Monica distractie placuta la mare!

Lali la multi ani si tot binele din lume! Stiu ca mai este pana pe 13, dar sunt rupta de lume zilele acestea.

Sunt tare curioasa de cum va reactiona Mihai la animalele din curte.

Vorbim cand ma intorc si pentru ca nu stiu daca luni voi fi aici La multi ani celor care isi serbeaza ziua de Sf. Marie!

ici multi si sa auzim numai de bine!

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Apropo Monica de ce discutai mai devreme ... eu una nu mi-as face atatea griji cine te place te place cine nu... e clar ca nu sunt prieteni.Nu suntem intotdeauna de acord poate cu ceva , dar lucru acesta nu ne umbreste prietenia. Putem avea oricand pareri diferite. Eu una te plac asa ca...

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata!!!
Mirosul de cafea oare v-ar chema pe aici?

Laura cred ca deja ati plecat la bunici,nu? Distractie placuta !

Monica si aici a fost ieri vremea uratica,a batut vantul,azi-noapte a si plouat... nu stiu cum o sa facem cand o sa fie urat tare afara, cu ploaie si vant. Cred ca ne vom inspira din diverse activitati pe moment. Noi mai avem zile cand ne jucam frumos cu jucariile si ore intregi,cu conditia sa ma joc cu el,sa asezam masinutele la rand,sa le punem pe alea mici in remorcutele la alea mari,sa punem plushurile toate la somn,le leganam pe picioare, le pupam si le facem mai-mai, incercam ceva desenat cu culori cerate si din celelalte invelite in lemn, si nu prea ne iese pe hartie,e mai usor pe pereti si parchet, ne mai uitam la cate un sfert de desen animat,ca mai mutl nu ii place,prefera sa se uite la teleshoping,si la fiecare tigaie sau chestie cu aburi,ori flacara sa exclame " uuuteee uuffff uffff"!


Pentru Raisa
Lali de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si 36+ cu Ioana Teodora
AMR 4 saptamani

Mergi la inceput