Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***335***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Off, groaznic cu arsurile

Si eu m-am oparit pe la 3 ani cu lapte fierbinte in zona pieptului, eram la bunici la tara si am tras de pe masa o galetusa.Tin minte ca aveam dureri foarte mari, pana sa ajung la spital, am stat si internata cateva zile,apoi mergeam zilnic la pansat, ca prin minune m-a ajutat Dumnezeu si nu am ramas cu cicatrice.


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Dimineata am citit si eu topicul cu gradinita.
Nu sint o fire razbunatoare dar, in locul acelei mamici, nu m-as lasa pina nu as inchide gradinita. E horror ce s-a intimplat. Si un necaz mare in acea familie. Ramin sechele pe viata. Cred ca as imparti fluturasi si as lipi afise in tot Bacaul. Si as pune poze la afisierul gradinitei. As astepta parintii cind vin dupa copii. Nu-i posibil asa ceva!!!!

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Ilinca, si la noi se procedeaza exact cum ti-a explicat Anaan. La masa invitam doar apropiati. Eu comand tot timpul o bere si pentru mama si-i aprind o tigara

La biserica trebuie -la noi cel putin- cite o luminare aprinsa pentru toti cei care participa la parastas. Sa nu uiti sa-l platesti pe popa ca el sigur "uita" sa-ti dea chitanta

Eu merg la cimitir. Destul de des. Si sigur in fiecare 4 ale lunii. Miine merg din nou. De obicei il iau si pe Ian cu o stropitoare. El uda gazonul. A-propos, noi am facut numai un cadru si, in rest, am acoperit cu gazon. Urasc cum arata betoanele si marmurele impopotonate cu sfinti, cruci si ingeri. Eu imi iau cafea si fumez. Ian se mai joaca cu masinutele pe cadru. Cind merg acolo meditez si povestesc cu mama in gind. Nu pling niciodata. Doar oftez. Si eu STIU ca nu e acolo. Merg acolo ca nu stiu unde in alta parte sa-mi beau cafeaua cu mama, cum faceam adeseori nu cu multa vreme in urma.

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani






esti dementiala.
Si mama ta cred ca era la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


Gianina: poti sa procedezi o perioada asa cu masa, las-o sa manance cat vrea. Eu am exemplu pe nepoata mea, care nu manca mai nimic toata ziua si asta pana pe la 10 ani si s-a dezvoltat foarte frumos si acum la 13 mananca mai de toate si e cat mine si la inaltime si cred ca si la kilograme

La cimitir nu merg prea des, nu simt ca ar mai fi ceva acolo

Lucian are cam in jur de 14 kg si 95 de cm.


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Mie imi face bine sa merg la cimitir la tata. Fac cam cum face si Gina: povestesc cu el in gand, iar Andrei se joaca cu masinutele. A propos de misticismul Scorpionilor: in noiembrie, de ziua lui tata, am fost cu Andrei la cimitir. V-am mai povestit eu episodul, cum a inceput sa se intinda pe mormant de faceau ochii mari niste babe( ca, vezi Doamne, de ce il las sa faca asa ceva). Ei bine, statea intins pe tablia aia de ciment( si eu o detest, Gina, dar tata s-a gandit ca mie mi-ar fi greu sa ma ocup de asa ceva si si-a aranjat el locul de veci, pe cand traia) si numai ce l-am vazut facand un gest cu mainile pe care tatal meu il facea mereu - si am simtit o comuniune cumva, nici nu stiu sa explic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Bianca

Uitai sa spun de chilele lui Ian In urma cu vreo luna avea 14 kg dar cred ca nu-i bun cintarul pentru ca Ian imi pare slabut rau si nci nu-i inalt. O sa incerc sa-l cintaresc in cursul dupa amiezii ca m-am facut curioasa singura

NOVUS: pliiiiiiiiiz, pliz help me: vrem sa mergem in week-end la o pensiune APROAPE de Bistrita si...nu stim unde Ai vreo idee???

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

In ceea ce priveste problemele mai lumesti:
- zama a iesit buuuna; am mancat eu, ca Andrei mai mult si-a decorat imbracamintea si freza decat a mancat
- in procesul de productie a galustelor nu pot sa te consiliez corespunzator, ca mie nu mi-au iesit niciodata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Eu nu stiu cate kg au copii, dar am sa-i cantaresc cand ajung acasa. Oricum cred ca sunt sub 13.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Buna fetelor,

Vad ca ati aflat de Gradinita din Bacau. Asa cum v-a informat si Simona este aceeasi gradinita care a frecventato Stefan din ian.-aprilie iar eu am laudato intens... ce s-a intamplat acolo este cumplit, mai ales ca il stiu pe tatal fetitei, a venit la noi in casa si i-am imprumutat premergatorul lui Stefan micutzei Eva (asa o cheama pe fetita).
Eu am fost multumiti de ei, chiar voiam sa il duc din toamna pe Stefan acolo cateva ore pe zi pentru ca este la 200-300 m.de blocul meu.
Este adevarat ca spatiul este cam inghesuit, e posibil ca Eva sa fi ajuns la bucatarie... nu stiu ce sa zic, m-au ingrozit pozele (eu le-am vazut pe facebook pentru ca le-=a afisat Madalina acolo, iar ea este in lista mea)si nu am avut curajul sa vb.despre acest subiect, ma gandesc ca i se putea intampla si copilului meu mai ales ca este foarte curios si ii cam place sa deschida usi inchise...
Nici nu vreau sa ma gandesc, acum nici nu stiu ce sa fac din toamna cu Stefan, alta gradinita este departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

In ceea ce priveste problemele mai lumesti:
- zama a iesit buuuna; am mancat eu, ca Andrei mai mult si-a decorat imbracamintea si freza decat a mancat
- in procesul de productie a galustelor nu pot sa te consiliez corespunzator, ca mie nu mi-au iesit niciodata



Nu stiu daca te intere', da' tot iti zic cum fac eu: fac maglavaisul ala cu oua si gris si-l torn tot deodata in zama si amestec; iese un fel de talmes-balmes da' i o bunaciuuuune E drept, ca fara aspect comercial dar am grija sa n-o am in meniu cind am oaspeti

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput