Un membru dc...in lacrimi!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:


sunt pur si simplu ingrozita de aceste imagini...asta este, de multe pri PARTICULAR nu inseamna deloc conditii mai bune.
Daca eram mama fetitei, atunci, pe loc as fii sunat politia, si macar o televiziune, doua...ca uite asa si numai asa se mai face cate ceva in tara asta...

Ma gandesc cu groaza la durerea micutei si la suferinta ei si a parintilor...iar asta, nimeni nu poate sa plateasca

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Am mai aflat asa:

-au scos certificat medico-legal pentru vatamare corporala.

-au depus certificatul la dosarul penal,au un avocat care se ocupa de toate formalitatile.

-ranile se vor vindeca dupa 9-10 luni;

-nu are voie sa iasa la lumina zilei cel putin 6 luni caci altfel ar ramane desfigurata pe viatza!



*Blackmoon Lady 13+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Ca sa apara asemenea arsuri, pe o asemenea intindere, si eu zic ca e nevoie de o cantitate mare de cafea, nu o ceasca/cescuta... Plus ca modul in care se prezinta arsurile - partea laterala a capului, ureche, obraz SI spate, arata ca lichidul fierbinte a curs de undeva de sus, si a curs serios...

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Camy..cand iti vezi copilul asa..ce sa mai suni pe loc...iti vajaie capul cred...

cand a ajuns cu fata la spital..pe ea au vrut medicii s-o interneze la psihiatrie,asa se pierduse...fata a ramas internata cu bunica ei.



*Blackmoon Lady 13+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Din experienta unei alte mamici, a carei fetita a patit acelasi lucru, dar cu urmari mult mai grave, stiu ca se recomanda sa poarte numai haine din materiale naturale, subtiri (in, bumbac), de preferinta albe, care sa NU adere la piele! Vine sezonul rece, stiu ca va fi nevoie de pulovere, dar mare, mare atentie!

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

si a ramas deschisa acea gradinita? nu au inchis-o macar pana la finalizarea anchetei????
mi se pare monstruos.....sa mai mearga vreun copilas acolo...

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

si a ramas deschisa acea gradinita? nu au inchis-o macar pana la finalizarea anchetei????
mi se pare monstruos.....sa mai mearga vreun copilas acolo...

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."


Functioneaza in voie



*Blackmoon Lady 13+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Din experienta unei alte mamici, a carei fetita a patit acelasi lucru, dar cu urmari mult mai grave, stiu ca se recomanda sa poarte numai haine din materiale naturale, subtiri (in, bumbac), de preferinta albe, care sa NU adere la piele! Vine sezonul rece, stiu ca va fi nevoie de pulovere, dar mare, mare atentie!

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!








ii voi transmite.multumesc selene!



*Blackmoon Lady 13+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Mi-e rau! God cum e posibil asa ceva????
Si personalul nu a dus-o de urgenta la spital, au asteptat sa vina mama??? Au sunat de urgenta mamica cel putin sau au asteptat sa vina ora sa o ia?
Dupa mine e caz de puscarie asta!

of sunt ingrozita! Bietul copil!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

bb_alinush..stiu doar ca au sunat-o pe mama(in cat timp nush,dar presupun ca imediat..cred ca erau si ei speriati) si mama a sunat la 112.



*Blackmoon Lady 13+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput