FIV Dr. ALBU DRAGOS 39 felicitari Corry

FIV Dr. ALBU DRAGOS 39 felicitari Corry | Autor: mirela2

Link direct la acest mesaj

Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care n-au urmasi.
Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii,pentru mila Ta nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre.
Umple-ne casa de bucuria pe acare o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-i crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui Tau. Amin


Medlife Grivita – sectia materno fetala
Echipa medici :

Dr. Dragos Albu
Embriolog: dr. Lacramioara Sandu


Date contact :
calea Grivitei nr. 365, sector 1
Tel. 021-9647
021-2094030
Fax.021-2094050
021-2094060
Mobil 0745
mail - office@medlife.ro
www.medlife.ro


Preturi RON:
FIV clasic cu transfer de embrioni 7580 RON
FIV cu ICSI cu transfer de embrioni 8670 RON
FIV esuat prin neobtinere de embrioni 1700 RON
FIV esuat prin neobtinere de ovocite 825 RON
Gonal F flacon 75 ui 81 RON
IUI (inseminare intrauterina) cu 1 procedura 1045 RON
IUI (inseminare intrauterina) cu 2 proceduri 1265 RON
Menopur 10 flac 801 RON
Menopur flc 75 u.i. 81 RON
Monitorizare ecografica foliculara ptr FIV 510 RON
Monitorizare hormonala ptr FIV(estradiol seric) 155 RON
Monitorizare transfer de embrioni congelati 400 RON
Orgalutran 0.25 mg/ 0.5 ml + 1 seringa 138 RON
Ovidrelle 250 mg/ 1 seringa preumpluta 120 RON
Pregnyl Pulb 5000 UI 1fiola 40 RON
Pregnyl Pulb.Inj. 5000 U.I / fiola- 3 fiole 110 RON
Puregon 100 ml 145 RON
Puregon 50 ml 84 RON
Puregon Pen. 300 U.I/ 0.36 ml, 1 cartus + 6 ace 456 RON
Stocarea embrionilor crioprezervati (pret pe 1 an) 1265 RON
Stocarea embrionilor crioprezervati (pret pe 6 luni) 700 RON
Transfer embrioni decongelati 1705

Pret prima consultatie -120 RON


Lista analize : Hemoleucograma (si partener), uree, creatinina, glicemie, TGO, TGP,Probe de coagulare, sumar urina, profil lipidic, antigen HBs, anticorpi anti HBs, Anti HCV, HIV, TPHA, RPR carbon siphilis.

Doar partenera:
Toxo - IgG, IgM; CVM -IgG, IgM; RB -IgG, IgM; Lysteria; Anticorpi antifosfolipidici IgG, Chlamydia serologie si secretie. Examen bacteriologic al secretiei vaginale, culturi col, Mycoplasma Ureaplasma, Profil hormonal zi 2, (alte analize hormonale doar daca se cere - Inhibina B si AMH), PAP.

Pentru partener:
Examen bacteriologic secretie uretrala, culturi secretie uretrala, Chlamydia urinara, serologie si secretie uretrala (ptr Chlamydia), Mycoplasma, Ureaplasma, spermograma, spermocultura

Testari genetice, daca este cazul.

mamici cu pitici
gabitza35 mamica a doua comori,Eva si Dragos (ca pe medic ); sunt urmare a unui FIV+ICSI facut la Medlife cu dr Albu anul trecut in martie; a fost primul FIV,am facut ET cu 3 embrioni...2 au fost lipiciosi
anna_ivan mamica de puiut prin a 3IA - prima IA a fost esuata, a doua IA anulata din lipsa de foliculi, toate efectuate cu dr Albu
mirela2 mami de Razvan si Robert - FIV 3 la Medlife cu Dr Albu Dragos, reusit, FIV1 octombrie 2009 Szeged, dr Zadori – reusit, sarcina oprita din evolutie la 5s si 3z, FIV2 ian-feb 2010 Szeged, dr Zadori nereusit.
lumimar - 20 iunie,ora 9:45, a nascut-o pe Maria Irina, ce cantareste 3,100 kg si a obtinut nota 9, fiv reusit cu dr Albu
babyblue 29 de ani,mami de Iustin Andrei, 18 iul 2011, 2640g, sarcian obtinuta natural cu un singur ovar, 1 inseminare nereusita la giulesti cu dr. marinescu, a 2-a IA nereusita cu dr. Albu, sotul cu oligoastenospermie, AMH=0,45 facut la medlife. FIV 1 in septembrie, protocol scurt, din pacate nereusit
corry_28 mami de Iustin, 2750 gr si 48 cm si de Matei 2900 gr si 49 cm (cunoscuti si sub numele de Mugurel si Strugurel)- 29 ani, FIV 1 Giulesti-nereusit, FIV 2 la ML cu dr Albu reusit


Gravidutele noastre :
camercam cu - fiv 1 cu dr Zadori in sept-oct 2009 nereusit,fiv 2 cu dr Albu reusit, sarcina oprita in evolutie in ssapt 10, fiv 3 cu dr Albu reusit.
inna08 3 IA nereusite,sotul oligoastenosspermie,apoi oligospermie,acum teratospermie usoara;anticorpi antispermatici pozitivi, FIV 1 reusit.
anna_a, 33 ani, cu 2 IA nereusite, la ML cu Deliana Predoi, 1 FIV in Mar-2011 cu Dr Albu reusit; cauza infertilitatii masculina(oligoteratozoospermie si anticorpi antispermatici)
maruscha801 FIV in Mar-2011 cu Dr Albu reusit
Anastasia_7, 29 ani, cu , FIV 1 cu ICSI reusit cu Dr Albu Dragos, Medlife, dosar : cauza infertilitatii- masculina (oligoastenoteratospermie severa + anticorpi antispermatici prezenti 98 %)



Aspirante la titlul de mami de

rica69 - FIV 1 MNL-nereusit, 1 crio ET la MNL nereusit, al 2-lea crio ET la MNL nereusit, FIV 2 la ML cu dr Albu reusit, dar sarcina s a oprit la 5s, fiv 3 cu dr Albu, sarcina biochimica
Elenus26 - sarcina naturala aprilie 2009 - oprita in evolutie la 8 sapt.,IA 1 decembrie 2009 Medlife nereusit, IA 2 martie 2010 Medlife - nereusit, urmeaza FIV 1 la Medlife Dr. Albu, din pacate nereusit;
Anabel 79 31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, 2 inseminari nereusite cu dr Anca Moisa, probleme autoimune si trombofilie, Fiv 1 dr Dragos Albu Med Life in mai
hopefull- 1999 - sarcina pierduta la 3 luni(n-am stiut ca-s insarcinata; am avut ciclu normal, fara simptome de sarcina);endometrioza; sarcina pierduta la 3 saptamani - operatie clasica la Polizu pentru indepartarea unor chisturi endometriotice pe ambele ovare;2005 - hidrosalpinx bilateral - laparoscopie la Giulesti pentru curatarea trompelor, urmata de perfuzii pentru permeabilitate; AMH-ul - 0.11!!!! 2010 - salpingectomie bilaterala la ML cu dr.Albu, FIV 1 cu dr. Albu, din pacate nereusit;
aristica-28 ani: 2 FIV-uri si un FET nereusite, endometrioza, trombofilie, sotul cu OATS severa. Urmeaza FIV 3 cu Dr. Albu Dragos, in august-septembrie
maria81 29 ani, 3 IA nereusite, mutatia 1298 A>C in gena MTHFR in stare heterozigota, FIV OCTOMBRIE 2010,din pacate nereusit
amacuba36 ani, amh =0.45 la synevo, endometrioza,laparo 2008 cu ion ionut pentru chist endometriozic, din feb 2010 pacienta la albu dragos, ia nereusita in iulie 2010 cu albu (5 foliculi), histeroscopie in august 2010 (uter unicorn latero deviat dreapta retrovers).sotul este ok, ii cam ies leucocite dar doctorul a zis ca nu e problem.la inseminare a avut o gramada,FIV 1 cu dr. Albu,protocol scurt, din pacate nereusit.
Honeys - 2 inseminari nereusite, Fiv nr.1 reusit dr Albu - octombrie 2010, sarcina oprita din evolutie, FET 1 nereusit.
alexa1986 sot diagnosticat cu oligospermie cu astenospermie marcata, 4 mil de spermatozoizi si A+B+C 25%
Arabella34,34 ani,2 IA la Med New Life,prima reusita,sarcina pierduta la 23 sapt,a 2-a nereusita,FIV1 reusit la Medlife cu dr Albu,din pacate sarcina oprita in evolutie la 8 sapt si 3 zile.Urmeaza FET1
roxana33 (1 IA nereusita Bucuresti iulie 2008,2 fiv-uri nereusite la Budapesta oct. 2008, iulie 2009,ET nereusit oct 2009,1 fiv cu nereusit Giulesti iulie 2010)
simonia fiv 1 nereusit in ungaria, fiv 2 in curs cu dr Albu
alilumi 35 ani, laparoscopie pentru un chist pe ovarul drept (2001), o alta pentru salpingectomie bilaterala (2005), injectii pentru impermeabilizarea trompelor si alte proceduri; ovar drept polichistic, anovulatie, dar rezerva ovariana satisfacatoare; trompe dovedite a fi -in urma unei histerosonografii- obturate complet (2010); FIV 1 nereusit.
gabriela_tutuianu 35 ani o trompa permeabila, anovulatie, sotul azoospermie-criptozoospermie.
angelica28 - 30 de ani- MUTATIA 677- in stare homozigota,MUTATIA 844-in stare heterozigota,2 inseminari nereusite la GIULESTI,o sarcina obtinuta natural in iunie 2010 oprita din evolutie la 13 saptamini, inseminare rausita cu dr Albu in iunie, din pacate sarcina s a oprit in evolutie la 8 saptamani


Aspirante iulie- august


www.ivf.ca/duedate.php" target="_blank">Calculator sarcina FIV


medicamente:
amacuba: 200 de Puregon


Astept povestea voastra pt a avea listuta completa


Doamne ajuta-ne sa fie cu noroc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikoniko spune:

Anastasia, spune mi , te rog, tu inainte de punctie te-ai umflat? Ai avut simptome de hiperstimulare/.? Te intreb, pt ca m am umflat ca un balon(am picioarele butuci) si am luat 3 kg in 2 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Nu, inainte de punctie si de ET, nu am avut nici o problema, dimpotriva, m-am dus plata la proceduri, abia dupa o saptamana de la ET am inceput sa ma umflu foarte tare. Dar nu este o regula, nicidecum. Hiperstimularea se poate manifesta in timpul schemei, mai curand.

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

7+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Fetelor, am o mare rugaminte...cele care sunteti gravide, spuneti-mi daca ati avut in perioada asta, sapt.7-8 dureri mari in zona ovarelor, uterului, cu radieri spre rinichi, spre spate.
Ma tine ovarul drept si uterul de am impresia ca sunt dureridin alea mari ca la ciclu, am luat un No spa dimineata dar altceva nu am stiut ce sa fac...

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

7+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anastasia_7

Fetelor, am o mare rugaminte...cele care sunteti gravide, spuneti-mi daca ati avut in perioada asta, sapt.7-8 dureri mari in zona ovarelor, uterului, cu radieri spre rinichi, spre spate.
Ma tine ovarul drept si uterul de am impresia ca sunt dureridin alea mari ca la ciclu, am luat un No spa dimineata dar altceva nu am stiut ce sa fac...

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

7+ cu


Nici nu mai tin minte, daca m-a durut spatele, dar ovarele si ligamentele, ohooooSi am mai avut si dureri ca la ciclu (dar nu de nesuportat).
Ptr durere, baga un Uscosin (mie, personal, Nospa mi se pare apa de ploaie)si ,eventual, mai ia si un Nospa.
(toate bubele rele.....)

37+cu "Mugurel" si "Strugurel"

AMR 2 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna08 spune:

coryyy au mai ramas 2 zile!Doamne ajuta sa ai o nastere usoara !Te asteptam sa ne povestesti ce si cu cum a fost!

24+
Mutatia C677T heterozigot; A1298C-heterozigot
Orice zi este o mica viata - orice desteptare o mica nastere, orice dimineata o mica tinerete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

qiao in primul rand sa va traiasca libelula nou-aparuta in viata voastra! Apoi, sincer cu histero asta, chiar stau si ma gandesc ce sa cer la anestezie. Ca tu zici ca n-a prins prima anestezie...dar cum ti-ai dat seama ca n-a prins? Adica doctorul a incercat sa faca "ceva" si tu simteai tot? Si daca ti-a facut cea de-a doua anestezie, pai oricum e o doza mai mare, de fapt e dubla. Deci organismul tot si-a luat coctail-ul de anestezic cam mare. Apoi e discutia ta cu doctorul din pozitia "cu dodoasca la vedere" si pe mine chestia asta nu ma prea incantam, unde mai pui asistenta care te curata.
Cat te-a costat distractia asta, cu anestezie locala?
Si ce-a zis doctorul, ca acea sinechie mica ar fi putut impidica implantarea unui embrion, sau n-avea nimic?

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inna08

coryyy au mai ramas 2 zile!Doamne ajuta sa ai o nastere usoara !Te asteptam sa ne povestesti ce si cu cum a fost!

24+
Mutatia C677T heterozigot; A1298C-heterozigot
Orice zi este o mica viata - orice desteptare o mica nastere, orice dimineata o mica tinerete.




Da, Inutza, miercuri sunt programata la cezariana
Mult a fost, putin a mai ramas....
Au inceput sa ma napadeasca emotiile si sa-mi fie frica de operatie (stiu cum este..).
Cum am ocazia, intru sa va povestesc si sa aduc poze, desigur!
P.S.Dupa aceea, predau stafeta!

37+cu "Mugurel" si "Strugurel"

AMR 2 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

corry facem galerie dubla pt tine ! cumnata mea a nascut sambata cu cezariana si ieri a coborat si a urcat sarile in giulesti sa ajunga la copil. si acolo un etaj e inaaaalt bine, nu topaia pe scari, dar mi s-a parut f fasneata fata de cum eram eu dupa extrauterina. iti pumnii sa decurga totul cat mai usor si sa te refaci cat mai repede.
aristica distractia m-a costat 700ron, pt ca nu am avut polipi sau alte chestii majore de matrasit. sinechia pe care a gasit-o a fost ceva minor, a reparat-o pt ca tot a trecut pe acolo, dar a zis ca nu facea nici o problema.
pozitia din care discuti cu dr e super. am vazut si pe net, numai la noi nu se respecta intimitatea femeii. in alte parti te mai acopera, eu ma simt ca o broasca la disectie de fiecare data. ajungi in sala inaintea dr si te pregatesc asistentele. te pun pe pozitie si pana vine dr mai aranjeaza la instrumentar si tu stai acolo ca o floare. imi mai si ziceau sa mai departez genunchii, de parca dr cand vine arunca din usa cu instrumentul si eu tb sa fiu pe pozitie.
o sa le fac o sesizare !
faza cu anestezia. asa e la mine, la dentist imi cade falca si stau beton 3-4 ore, in zona X nu prinde. la chiuretaj mi-a facut 4-5 doze si am simtit tot. nu am avut nici un efect secundar de la anestezie nici atunci, nici acum, zici ca mi-a facut cu apa de ploaie. acum cand m-am dat jos ma simteam mai bine decat atunci cand m-am urcat - pt ca nu imi mai tremurau genunchii
aaa, si daca faci cu totala, cred te trezesc tot acolo pe masa. eu chiuretajul din 2007 l-am facut cu totala la un cab particular la fosta mea dr. mi-a facut anestezia dupa ce m-am suit pe masa si m-au trezit tot acolo, cat dr imi facea toaleta. m-am dat jos pe picioarele mele si am mers pana in stationar. ideea e ca nu vor sa te tina prea mult sub anestezie. nu stiu cum fac aici, dar nu cred ca te duc adormita in salon si te trezesti tu acolo.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

uite ca uitasem sa iti raspund. dupa prima doza de anestezie cand a bagat ceva am simtit ca o lama ascutita pana la jumatatea distantei spre buric, durere taioasa si usturatoare. am zis ca ma doare si dr ma intreba daca am crampe ca la cm. as fi vrut eu crampe. daca strangeam din dinti as fi suportat-o si pe asta, dar nu avea rost. dupa a 2-a doza nu am mai simtit nimic, m-am putut uita relaxata pe monitor ca la tv, nici nu ziceai ca se intampla la mine.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

doamne, parca era zmeul din basm, care arunca inainte cu buzduganul fermecat...acuma, doar nu nimerea dodoasca...desi, nu sti ce tinta are
Uneori asa-mi vine sa-mi trimit sotul sa mai stea si el cracit, ca parca imi ajunge cat m-am cracanat prin toate clinicile, pentru tot felul de interventii. Sti ce ma gandesc? daca am gaze si-i trag doctorului vreun part? ca la relaxarea aia din timpul interventiei pot sa-i mut nasul!

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

Mergi la inceput