Regasiri(56)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

buna dimineata
o buna aveti de la mine

Daria s-a dat tare greu sculata in zilele trecute dar azi ce credeti?e sculata de la 6.30 si face cu Miruna castele din piese lego
merg sa o pregatesc de gradi
eu vreau sa o inscriu pe Daria la invatatoarea la care e acum fata nanutei ei.Ea va merge la scoala in toamna 2013( asta daca nu o mai abramburesc astia cu grupa 0)iar inv asta face inscrieri cu 2 ani inainte .Vedeti dar ce preocupari serioase am eu la vremea asta-sa-mi inscriu copilul la scoala?????
va pup ca Miru a descoperit ca e mai interesant calc decat construitul ei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Salutare si o saptamana frumoasa va doresc!

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna dragelor,
am inceput scoala ne place...cateva dovezi aici si aici
Numai bine tuturor...sper sa-mi intru eu in ritm cat mai usor!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Dodo ma bucur mult pentru voi.
Tare frumoasa clasa lui Bogdi, iar emotia si entuziasmul dupa fata lui m-au lasat fara cuvinte. Cu timpul sunt convinsa ca nu va fi "mai mic"


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Neata fetele.
Nimeni pe aici?
Ce faceti?


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

Si noi pe aici
Azi nu am dus-o pe Daria la gradi ca i s-a umflat o pleoapa.Probabil a piscat-o ceva.Pare sa se retraga

anul trecut pe vremea asta i-a pus dr 4 plombite
acum are iar 4 si cand am mers cu ea la dr-surprize-surprize...nu mai vrea sa stea sa-i lucreze desi anul trecut a fost incantata ,n-am avut nici o problema
e aceeasi dr ,aceeasi aparatura doar kupila vad ca nu mai e aceeasi...
in rest profitam de vremea buna.Am mai mers cu Miruna dupa Daria si ne-am mai lungit la joaca.In rest acelasi zbucium zilnic

Dodo multa putere micului luptator.Va fi si el mare intr-o zi pt voi amandoi

Roxana
parca ne amenintai cu un mail

voi ce stiti de clasa 0? eu am luat-o in ras pana acum dar incepe sa semene a ranjet rasul meu.Deocamdata educatorii/invatatorii in Iasi nu stiu nimic.Dar la ce guvernanti avem nu m-as mira sa aflam cu cateva luni inainte ca e obligatoriu,ca se aplica de la anul..de astea,ca legea stiu ca e data

Dbunny tu ce mai faci mami ,cat mai ai,ca am pierdut sirul?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Neata fetele.
Dastefa eu stiu ca din 2012 clasa 0 care se va face in scoli inlocuieste grupa pregatitoare de la gradi si ar cam fi si pentru noi
Nu am avut inca sedinta de la gradi, dar stiu ca la alte grupe asa s-a spus .
Sa imi tineti pumnii astazi ca am nevoie

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

Ank sigur,tinem pumnii.Sa ne spui daca a fost cu folos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Mi-am vandut garsoniera si am dat si datoria, asa ca mai am 2000 lei in buzunar.Am o senzatie de gol , da trece. Pana sambata trebuie sa o eliberez si mai am o groaza de strans.
Mihaela multumesc mult.
si week-end placut va doresc!

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Neata!

Scuze ca n-am mai intrat, am o stare asa aiurea....si sunt si pe jumatate in butoiul ala....cred ca si toamna e vinovata
Mailul ala nu l-am mai trimis, trebuie sa-l scriu intai , anunt cand il trimit, il voi trimite, n-am uitat.

Am fost saptamana asta la sedinta la Calin luni si la Oana marti , iar luni voi avea la Ana.

Despre clasa 0 ne-a lamurit la sedinta de la Calin: copiii care vor implini 6 ani pana pe 15 septembrie sau...pana cand incepe scoala anul viitor trebuie inscrisi la scoala in clasa 0. Cei care vor implini 6 ani intre 15 septembrie si 31 decembrie anul viitor nu-i obligatoriu sa fie inscrisi, adica il inscrii sau nu dupa cum vrei tu, parintele. Deci....stati calme....noi intram in categoria asta a 2-a si pana anul celalalt cand vom fi obligati si noi sa-i inscriem vor fi alegerile....poate se va schimba iar sau poate nu, ideea e ca nu vom fi in prima serie ca atunci e nebunia aia mare.
Oricum nu sunt locuri in scoli, nu-s cadre didactice....ne dadea exemplu ca inscrii copilul la scoala x iar scoala x e in apropierea gradinitei y....vor sa inscrii copilul la acea scoala x dar va face ore la gradinita y....adica il iei de la o gradinita si-l muti la alta....o nebunie totala si e mult de discutat pe tema asta dar n-am nici timp si nici chef acum....ideea e ca noi nu vom fi obligate sa-i inscriem ptr anul viitor, deci....
La sedinta de luni vreau sa vorbesc cu invatatoarea Anei sa vad daca exista o mica , cat de mica posibilitate sa ia clasa 0....daca da....atunci il inscriu, altfel nici nu ma gandesc. Si oricum cred ca il poti inscrie si apoi sa te razgandesti si sa nu te prezinti pur si simplu.
Cand voi mai afla ceva nou va voi spune si voua, deocamdata inca nu se stie clar nimic in afara varstei si a faptului ca vor astia sa faca un rahat(sa nu zic mai urat) sa ne zapaceasca pe toti.

La Oana la sedinta a venit si profa de mate, ne-au spus ( diriginta si profa asta) ca nu trebuie sa ne speriem de clasa a 8-a ca=i clasa buna , ca trebuie sa fim cu ochii pe ei...chestii de genul. Examenul de capacitate va fi pe 25 si 27 iunie , rezultatele pe 29, iar pana pe 15 iulie va dura nebunia cu dosarele, repartitiile...etc. Ne-a mai spus ca prin mai vor aparea brosurile cu liceele, sectiile si nr de locuri , plus ultima medie cu care s-a intrat anul asta, eu deja am ultimele medii si de anul asta si de anul trecut, cica de-abia atunci se vor trezi ei: cand vor vedea ultima nota de admitere si vor compara media cu media de admitere acolo unde isi doresc, sa vada daca au sanse sau nu....
Oana are deocamdata media cu care ar intra lejer unde vrea, la orice liceu ( s-a cam hotarat deja si liceul, ca ptr profil s-a hotarat mai de mult), acum mai trebuie media pe anul asta si media de la capacitate....sa speram ca va fi ok in continuare.
Uffff....v-am spus ca la sfarsitul anului scolar cand ne vom linisti fac chef, da????

Miercuri m-a oprit educatoarea sa vorbeasca cu mine: Calin alearga fetitele sa le pupe, ca nu mai stiu saracele unde sa se ascunda . Asa ca am avut o discutie foarte..."serioasa", ma abtineam cu greu sa nu ma buseasca rasul, i-am zis de microbi, de faptul ca trebuie sa le pupe doar daca vor si ele si numai cand e ziua lor, pe obraz , ce naiba sa-i zic ca oricum nu stiu ce-o fi inteles . Mi-a explicat ca el cu Mario si Ian le alergau sa le pupe, le prindeau, le tineau si le pupau. Pe care???..Pai pe toate ca de toate ii place , dar dupa aia Livia n-a mai vrut si a trebuit s-o alerge , a prins-o si a pupat-o. Unde??? Pai...pe mana, pe obraz si pe gura...si incepuse s-o alerge pe Ana si sa faca buzele ca sa-mi arate cum
La filme siropoase nu se uita, in casa nu a vazut....deci nu mai are voie la desene pe Cartoon, intr-o seara am vazut un desen acolo care m-a socat, unii care se pupau - erau desene animate- apoi....ma rog...se tavaleau si ei....am ramas muta, fara cuvinte...am crezut ca e alt canal.... Deci: niciun televizor nu mai are Cartoon-ul....

Trimit sa nu pierd...poate azi-maine reusesc sa scriu si mailul ala, anunt cand o fac.


Mergi la inceput