Felicitari Catalina! Floricele de mai-iun 2010 (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Gata, am facut modificarile la prima pagina !

Noi plecam azi la tara, ca maine mergem la nunta la verisoara mea primara. O sa incerc, pentru prima data, sa o las pe Ade cu mama noaptea, dar o sa ma intorc pe la patru-cinci dimineata pe cand are obiceiul sa suga. Oare sa-i las un biberon cu ceai in caz de ceva? Am niste emotii...

Nana, mamica de ubirice dulce , Adelina Ioana- 11 mai 2010
povestea stelutei de mare - vestuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

R_ocsy, Vivela multumesc de urari. Sa vedeti cat sunt de paranoica....azi in parc am vazut o doamna insarcinata si care mai avea un baietel. Si m-am dus la ea si am intrebat-o cat are baietelul. Iar apoi i-am zis ca am vazut ca e gravida si ca am aflat si eu si vroiam sa stiu cum e cu diferenta de varsta.
Oana, scuze eu am vazut CO, nu CM.
Multumesc pt ideea de a-mi dedica acest capitol, dar prefer sa trec de primele 12-13 sapt ca sa fiu sigura ca totul e bine.
Nana, doar un pahar de vin....ca sa fii prezenta cd se intampla minunea.
Miruna a avut la nastere atitudine de varus equin. Am fost la ortoped, mi-a zis cum sa-i fac masaj si sa revin la control. Am mai fost de vreo 2-3 ori, iar apoi mi-a spus sa vin cd merge singura, ca sa vada dc totul e bine. Cd am fost luna trecuta dr ortoped a zis ca e totul ok si sa revenim la 3 ani.
Alina, ce vroiam sa subliniez, este ca cea mai indreptatita parere o poti avea din partea unui ortoped. Dar au zis si fetele mai sus.

www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca


www.eticker.co.za/tickers/0d3lbs4fa7l4py2f.png" target="_blank">28.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui NicoletaB

Bine v-am gasit la un capitol nou!
Ma gandesc cum m-oi descurca cu fi-miu in concediu cu ai lui 5 dinti! caci nu ma car cu mancare de bb dupa mine. Doar lapte!

Mamica unui buburuz


Ma gandesc ca gasiti voi ceva bun de papa pentru el ! Eu una nu mi-as face griji, as incerca sa aleg ce e mai sanatos si neaparat as gusta inainte ( sa nu fie prea condimentat !.

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Neata!
Nico multam de cafea,mai vreau una pls,ca deja m-am cherchelit de la atata vin,sampanie,apropo:La multi ani fericiti in casnicie Alina
Felicitari Cata pentru sarcina,sa fie una super usoara,la termen cu bebe sanatos,voios si mancacios!
Noi nu ne bagam la bb2,din lipsa de spatiu,planul era sa facem 2 copii(la 3 nici nu ma gandesc,ca sa-i raspund si Vivelei,pentru mine 1 este prea putin,2 sunt prea multi)crezand ca ne va lasa doamna soacra sa ne construim casuta mult visata,pe un teren pe care il are si cresc buruienile+risca sa il i-a primaria pt neplata impozitului,dar cum s-a razgandit,mai asteptam pana vor intra lucrurile pe un fagas...poate in 3-4-5 ani vom reusi si noi macar sa demaram ceva si atunci sigur ne vom apuca si sa ne inmultim
Dinti are 2 jos,si 4 sus,dar nu iesiti de tot.Cresc greu si cu multe maraieli
Cracanat este si miezosul,pe la 11 luni ma cruceam zilnic cand vedeam cat de departate are picioarele,dar acum se vede pe zi ce trece cum isi revin

Nu mai stiu cine intreba de Lia,este inca in spital,acolo o sa stea pana naste,are 24 de saptamani, colul deschis si lichidul la jumatate,pt lichid bea multa apa,pt col sta numai in pat,cu ajutorul lui Dumnezeu speram sa duca sarcina cat mai aproape de termen!
va pupam!



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Vreau si eu parintii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Sofia si-a schimbat programul de somn, avem doar unul pe zi de la 11:30 - 13:30 si pana seara "la revedere somn" . Ma si mir cum rezista ... e drept, nu mai apucam ora 22 la 21-21:30 sforaie . Mai rau e ca ne trezim tot la 7 - 7:30 si ma gandesc cu groaza ca atunci cand se va schimba ora iar vom bantui prin casa de la ora 6 dimineata .

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Pana am postat, s-a facut deja modifcarea in titlu. Mercic frumos.


www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca


www.eticker.co.za/tickers/0d3lbs4fa7l4py2f.png" target="_blank">28.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Nici eu ma duc cu mancare de-acasa pentru Adelina. Poate o sa iau steamer-blender-ul de la Avent cu noi, just in case. Aseara am fost la o terasa si a mancat picea pe rupte peste cu brocoli .

Nana, mamica de ubirice dulce , Adelina Ioana- 11 mai 2010
povestea stelutei de mare - vestuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Alina, felicitari pt cei 4 ani de casnicie. Sa mai fie inca de cel putin 10 ori pe atat.
Off topic: Nu stiu ce are, dar sanatate mamei tale ( am vazut la semnatura ta)


www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca


www.eticker.co.za/tickers/0d3lbs4fa7l4py2f.png" target="_blank">28.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Felicitari si de la noi, Alina !

Nana, mamica de ubirice dulce , Adelina Ioana- 11 mai 2010
povestea stelutei de mare - vestuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Cata, ce faci cu alaptatul? O sa o intarci pe Miruna?

Nana, mamica de ubirice dulce , Adelina Ioana- 11 mai 2010
povestea stelutei de mare - vestuta

Mergi la inceput