**Buburuze de 2009 in actiune(19)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Anna-eu nu stau aproape de Mangalia,stau f aproape de Medgidia(la vreo 12 km)de fapt intre Murfatlar si Medgidia insa voi veni la Mangalia-mie imi plac tare mult statiuniel din sudul litoralului si anul acesta inca nu am ajuns pe acolo asa voi face 2 lucruri deodata.Si mie imi place mai mult Eva Maria decat Eva Ioana si chiar nu vad nici o problema ca te cheama si pe tine Maria.Eu daca voi avea o fetita desi nu cred ii voi pune numele Otilia Magdalena-imi place Otilia inca de cand eram mica.Offffff dar degeaba am eu nume daca nu am fetita.
Ema-la mine in birou e asa racoare ca eu nici nu stiu in timpul zilei cum e afara.......dar seara cand plec simt ca ma topesc si ma ia durerea de cap instant.
Picky-nu stiu ce am dar nu am retinut deloc data cand veniti in Romania si parca te-am mai intrebat de vreo 2 ori .Cand faceti botezul?
Eu m-am hotarat sa-i fac ziua puiului pe 20 august(ziua lui pica intr-o miercuri) iar in week-end-ul de dupa ziua lui avem o nunta asa ca a ramas sa-l sarbatorim un pic inainte.As vrea sa-i iau cadou o masina din acelea in care poate urca si care merge daca apasa pe pedala:am vazut in Carrefour mai demult e in jur de 4-5 milioane insa nu sunt hotarata:pe de o parte nu cred ca stie deocamdata sa o foloseasca si apoi ma gandesc ca pana va invata deja trece vara si in casa nu prea se poate folosi(mi-e mila de pereti).Mai vedem-daca aveti idei puteti sa ma ajutati.
Gata pauza de masa!Va pup!

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

ce faceti fetelor?v-a doborat caldura?

ana mergi si seara la Libery Parade?Se tine pe plaja de langa saturn.
simina ia uite ce am reusit sa ma odihnescam avut treaba pana acuma si inca mai am.Si eu sper ca sa fie cu noroc si sa fie ok cu plecarea
lalai ai dat iama aseara iar in porumb?
picky ce scumpa e puca imi place la nebunie ca incep piticii sa vorbesca si sa ne conversam cu ei.Noi asteptam sa ne trimita contractul si sa-l semneze zilele astea,apoi a doua zi trebuie sa ma pregatesc sufleteste pentru plecarea lui.E in domeniu turismului,mai exact la un hotel de lux,si chiar vorbeam cu el ca s-ar putea ca sarbatorile de iarna sa le fac doar eu cu fii-mea acum ramane de vazut.. .ce program sexos ai cu mandreledar o sa creasca ele si sa vezi ca o sa fie mult mai usor
cuscra vrei sa vorbim pe mess?
ana maimutica suferea de cald,a trebuit sa-i deschid geamul larg ca sa se racioresca la pampers si sa poata dormi cum se cuvine.nu am terminat si cred ca si maine ma astepata o zi grea..sa speram ca o sa fie bine[b]
simina ia nu te plange si puna mana si munceste ca sa iasa fataii spui sotului ca e comanda speciala si sa aiba grija ce livreaza.da?.Pti sa-i iei si masina din aceea(multi bani frate)dar capitoneaza peretii ca latfel or sa arate mai rau ca ai mei pe care mi i-a ros Dojo

P.S. imi iau un pui de pisic ,mai excat un motanel de la vecina..alb cu pete negre.Fii-mea e deja incantata de idee si in seara asta mergem sa vedem pe care ni-l alegem si poate ni-l si da.Saracul,or sa zboare smocuri-smocuri din blanita lui de pisoias mic,dar sunt sigura ca o sa se inteleaga de minune cu Miru


Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Simina, super, abia astept sa ne vedem. Eu prefer sambata, duminica probabil o sa plecam mai devreme ca sa nu prindem aglomeratie prea mare pe drum. In rest, vineri si sambata o sa stam cuminti in Mangalia, asa ca in principiu ar fi ok orice ora.
Nu stiu ce sa zic de masinuta aia pt Andutu, e bine venita pt ca voi aveti curte si are unde sa o foloseasca, dar nu stiu daca ar intelege cum sa o foloseasca, cu toate ca tind sa cred ca se va descurca cu ea. Dar din experienta nu am ce sa-ti zic pt ca Vladut nu a testat o asemenea masinuta.
Cris, eu abia astept sa stau la casa sa-mi iau un pui de catel. Mi-ar placea si pisica, dar nu le prea inghite al meu sot! Sa stapaniti sanatosi puiutul Off, spor la treaba sa finalizezi mai repede lista de date de introdus Mititica Miru, o inteleg. Eu pe Vladut il culc de cand e vara numai cu pampersul pe el, neinvelit si cu geamul deschis (geamurile sunt deschise in toata casa asa ca la noi pe timp de vara e permanen curent) In felul asta doarme si el bine si nu mai face bubitele pe corp de la caldura.


de steluta norocoasa Luca-Vlad (09.02.2009) si 19+ cu


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Da mai Cris am dat iar iama in lanul de porumb,l-am si papat deja. Lasa,ca nu mor cei de la care am luat pentru 5 stiuleti fiecare.5 aseara,5 cu o seara inainte.

Anna nu plec chiar cu noaptea in cap acasa, am reusit sa trimit pm cu nr-ul de telefon,asa ca daca intri iar in seara asta il vezi, si daca dai un semn dimineata mai aman putin plecarea. Socrela deja era incantata cand ma plangeam ca nu ne vedem ca plec,si ma intreba daca nu vreau sa stau pana duminica... Imi e draga,dar nici chiar asa,sa stau o saptamana incheiata. Deci ma sa mai intri azi.

Picky ,ai fetita mare daca te anunta cand face pipi in pat. Al meu nu spune nici cand face pe el...
Ema iesi imediat din butoi!!!!

Simina vii si tu maine in Mangalia?

Va pupic,revin dimineata,daca apuc. Daca nu,intru de acasa.

PS Anna.vad ca ai postat nitelus inaintea mea,noi ne trezim dimineata ,asa ca ma poti suna cam la orice ora,si in seara asta daca vrei....

Pentru Raisa
Lali de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si 34+ cu Ioana Teodora
AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Lali, Simina zice ca sambata ar veni la Mangalia daca poate. Din pacate nu ne nimerim nici cum sa ne vedem toate Eu te sun daca reusesc sa ajung mai de dimineata, acum in functie de cum plecam de acasa


de steluta norocoasa Luca-Vlad (09.02.2009) si 19+ cu


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Fetelor v-am trimis un filmulet haios cu Razvan cand ne cere ajutorul pt a cobora in beci-la tara (sotul facea acolo niste rafturi, iar el tinea sa fie prezent acolo). Si sa-mi vedeti puradelul cum sta in zilele caniculare :)

SCZ, luminozitatea este scazuta, dar sonorul e bun

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://lb3f.lilypie.com/rxDAp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

mai ne primiti si pe noi aici?

ary este ff bine, eu supravietuiesc
va las aici cateva poze cu ary de la ziua lu cez si ce sa mai adunat
https://picasaweb.google.com/102347085797853723665/July29201102#

https://picasaweb.google.com/102347085797853723665/July29201103#5634528912968217266

getik mami de mica aricica 29.12.2009
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156087" target="_blank">povestea unui aricy http://indy-bijuteriileluigetik.blogspot.com" target="_blank">bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaaaaaaaa

haideti la ,perfuzabila cu nes,ceai fructat,trabuce si vougue

Ce matinala sunt ,nu?.Sotul a plecat cu ai lui pana la tara ca sa aduca graul.Pe mine ma suna un client de la 7 cred ca domnul e cu capul..logic ca telefonul e dat pe vibratii si la asemenea ore nu raspund.Fii-mea nu stiu daca mai doarme,dar nu ma risc sa bag capul la ea inca .

ana daca nu vreti sa va prinda aglomeratia,e bine ca pana in ora 9 sa fiti deja trecuti de Constanta.De la Mangalia pana in oras faceti aproxivativ 40 min,apoi sa luati drumul de pe varianta si in 30 min scapati.Altfel,daca o luati prin centru va ia o ora.Noi vrem din ambele,si cutz ssi pis nici sotul nu agrea pisicile inainte,dar eu sunt innebunita dupa ele si am luat odata un pui de matza de nici macar o luna si l-am crescut(asta pana sa apaar Miru) si de atunci iubeste pisicile.Imagineaza-ti ca acum el a venit cu ideee sa luam un pisoias.Uite ca aseara nu am mai luat motanelul ca venisera musafiri la ei si am stat acasa. Avem azi o zi intreaga la dispozitie.La noi somnicul e cu pampers si un body lejer cu maneca scurta.
lali esti de coma .Ar fi super sa va intalniti,eu zic PAS de data asta fara masina.Mai degraba ajung eu in Bucale cand am skodita acasa decat pana la Mangalia
sori e mortal de delicios
geto poza vazut,normal ca te primim,dar nu mai disparea ca altefel te pun la cotizat si vezi ca s-a marit taxa

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Neata,
Sorina-m-am speriat f tare cand am vazut pe mail titlul mesajului de la tine!am intrat f repede pe forum ca nu intelegeam....Fffff dulce Razvanel!
Lali-azi sunt la munca si nu pot ajunge decat maine in Mangalia!Voi ce faceti?Ati mai amanat plecarea?
Anna-ne auzim maine la telefon!In principiu dupa-amiaza ne vedem(sambata am program administrativ desi cred ca o sa fac un efort sa termin in seara asta curatenia).
Cris-mi-ar fi palcut tare mult sa fi putut si tu veni dar asta e o lasam pe alta data-poate cand vine si Picky!Offfff nici eu nu prea suport pisicile in principal din cauza blanitei lor!Cateii in schimb imi sunt tare dragi!
Getik-hai la cafea si mai zi-ne despre voi!
Ema-azi cum esti?Vezi.......3 randuri obligatoriu!

Gata,ma apuc de treaba!Va pup!


Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Getik-eu nu vad decat poze din martie cu Ary !Nu vad nimic din iulie!

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput