MONTIGNAC (161)..STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Samira,distractie placuta si vreme buna

Revin cu completarea meniului:
P: ciorba de fasole cu ciolan si ceapa
C: un pic de dovlecei cu rosii

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arsiela spune:

Multumesc mult de urari fetelor , acum sunt bine si de maine revin la dieta Monti .Mi s-au recomandat acele alimente interzise fiindca am avut stari de voma si diaree acuta .Ne auzim maine .
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

NINHA da, salata de vinete mananc, simplu, doar cu rosii sau imi pun pe felii de ardei. Eu si inainte, cand nu aveam regimul asta de viata, mancam, de fapt, vinete cu paine, asa de gros era stratul de vinete

PUISORUL acul cantarului merge in sus, asta numai si numai din cauza inghetatei si ciocolatei (oricat ar fi ele de monti), sunt foarte constienta, nici nu-mi mai cumpar ciocolata, insa la inghetata, cat e vara, nu pot sa renunt . Plus mananc multe fructe, pepene verde in special, cred ca nici asta nu e foarte bine.

Meniul de azi:
- pepene verde, iaurt 0% cu tarate de ovaz, expresso
- ardei umpluti monti, inghetata monti, expresso
- pepene verde, salata de vinete cu rosie, cioco 75%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Citat:
citat din mesajul lui puisorul

Foarte frumoase si rafinate platourile. Trebuie sa imi cumpar si eu forme de-astea de decupat painea ca arata foarte bine. Si cu prosciuto con melone cred ca ai dat gata invitatii. Ouale alea de pe frigarui erau de prepelita?

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii


Multumesc, Puishorule. M-am simtit, cand le-am facut, ca o fetita care se joaca cu formele in nisip . Da, ouale sunt de prepelita. au avut mare succes.
Ce rau imi pare de mititica ta! si nepotica mea face frecvent afte si sufera foarte mult, si nu poate manca nimic... stiu cum e.

Ninha, mami lu' Mirci

Don't ever get used to the world around you.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Wow ,cge, ce pofta mi-ai facut cu betele tale de branza! la noi nu exista asa ceva... si nici jeleu conform de gutui. bine ca avem macar magiunul de Topoloveni, tot e ceva.
Cum ai facut sufleul de conopida? Mi-as face si eu azi.

Child, salata de vinete o faci cu maioneza? stiu ca e conforma, dar mi s-ar parea cam gretoasa fara paine.
Ciocolata aia de care zici e conforma? eu nici nu mai pot sa mananc decat Heidi 85%. celelalte mi se par gretos de dulci.

Meniu? am de gand sa mananc asa:

La MD rosii, castraveti si paine vitastar cu crema de branza.
P vreau si eu sufleu de conopida + ceva carnita, probabil ficat sau pipotele cu sote de ceapa (doctorul a zis sa mananc ficat si pipote, ptr fier, cica)
G niste piersici
C sote de morcov cu sos de soia
Va



Ninha, mami lu' Mirci

Don't ever get used to the world around you.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Ninha, uite cum am facut sufleul de conopida:
http://www.culinar.ro/forum/continut/Dieta-Montignac/12663/Retete-Montignac-Sufleu-de-conopida/

Eu am pus si patrunjel, ca il aveam prin frigider ratacit.

Mie mi-ati facut pofta de salata de vinete. Sigur, cumpar si eu vinete si imi fac.
Si daca ma ambitionez, fac si zacusca

Da, betele de branza sunt bune si mie imi plac, copiilor le-am tot in pachetele la scoala, si li s-a cam luat.

O zi buna si conforma,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Am intrat cu meniul de azi:
MD: lipie cu salata de vinete si rosi
P: piept de pui la gratar cu salata de rosii, ceapa, castraveti
C: ciorba de fasole

De cand numar si caloriile am inceput sa dau jos din kg. De la aproape 57 cand m-am intors din concediu la 55.1 azidiminneata

Mi-am cumparat deshidratator si deocamdata am facut caise. Mai vreau sa fac prune, rosii, legume pt "vegeta".

Intru sa vad si eu reteta de sufleu ca am deja niste conopida fiarta.



Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya_m spune:

fetele ..care ma mai tin minte ..n-am mai dat demult pe-aici..abia mi-am adus aminte care mi-e parola

Motive pentru absenta sunt multe si marunte dar principalul e ca nu sunt monti decat vreo 80% si nu vreau sa incurc lumea ,
va citesc cu drag,insa
De cand cu asa-zisa vara o tin si eu pe inghetate ,pepene si cucuruz fiert dar sunt foarte foarte multumita cum stau la kg..in functie de ce si cat mananc oscilez intre 69 si 70
Ar mai fi ceva de dat jos dar acum nu gasesc puterea de a renunta la micile placeri care ma tin pe loc .
Gatesc tot in stil monti,painea mi-o fac tot monti atata doar ca nu mai dau jos nimic...mi s-o fi obisnuit organismul la greutatea asta,micile abateri ma tin pe loc -nu stiu,stiu doar ca acum sunt in stand-by
va pup si mai vorbim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

PUISORULE, sanatate piticei tale!

Uf, nici eu n-am fost Monti deloc, da' deloc zilele astea, din cauza lu' nenea Mosh Craciun, care m-a vizitat mai repede decat trebuia. Cantarul nu l-am intrebat, dar hainele zic ca n-am pus nimic pe mine (nici jos n-am dat, ce-i drept), fiindca atunci cand mananc tampenii reduc substantial cantitatile.

Acum ma agit cu gradi pt pitic, l-am inscris la una, dar e cam scump, incerc sa vad daca mi-l primeste in alta parte

Haideti, fetelor, apa multa si jos kilele!

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Maya, Moni, nice to have you back!!

Ninha, mami lu' Mirci

Don't ever get used to the world around you.

Mergi la inceput