MONTIGNAC (161)..STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Citat:
citat din mesajul lui Arsiela

Am manacat ieri pentru prima oara salata cu ulei de masline si mi s-a parut cam amara , o fi fost de la ulei sau de la salata? Eu am folosit pana acum numai ulei de floarea-soarelui si nu mi s-a intamplat sa aiba gustul acela .

si eu am probleme de adaptare cu uleiul de masline. nu am fost obisnuita cu el din copilarie si mi se pare ciudat in salate. dar asta e... Totusi amar nu l-am simtit nicoidata, poate a fost salata.
Cat despre paine, eu mananc din-aia umeda, la cub. vitastar se numeste. e foarte buna, gustoasa, si nici nu mananci mult, ptr ca e foarte densa si satioasa. eu mananc cam o felie pe zi, dimineata. Uneori cu unt, dar de cele mai multe ori cu crema de branza facuta in casa sau cu gem fara zahar.
Wassa nu pot sa mananc, ca ma zgarie pe cerul gurii
No, asta e cu painea.

Ninha, mami lu' Mirci

Don't ever get used to the world around you.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Meniul de azi:
- pepene verde, iaurt 0% cu tarate ovaz, cafea
- omleta cu branza burduf, castraveciori murati, inghetata monti, cafea deco
- granule de branza cu smantana, cioco 75%
- mozzarella cu rosii, putin vin alb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

samira stai linistita nu m-am supi deloc...sincera sa fiu nu m-am gandit niciodata la asta...pentru mine paine de tarate e permisa la orice grasime...adik asa am vazut-o pana acu si asa o vad si acum...cat despre unt...nu mananc de obicei asa ceva...doar ca imi era pofta..ciudat...ca nici in copilarie nu mancam asa ceva


puisoaro mersi mult sa fi-ti cuminti pana ma intorc..
aici am ajuns..si e ploioasa ziua..sper maine cand incepem sa colindam sa fie zi insorita

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arsiela spune:

Si eu am paine din aia de la vitastar ,am cumparat-o de cateva zile e in frigider , inca nu am incercat-o dar maine incerc daca zici ca e buna mie imi parea cam ciudata asa neagra si umeda si n-am indraznit .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Fetele, eu va citesc, dar nu prea cum sa scriu meniurile mele din ultimele sapt.

Avem socrii la noi acasa, si gatesc ptr toata lumea, asa ca e combinat 1-2 mese/zi Monti si in rest, ce mananca si ceilalti din casa.

Child, ai un meniu tare frumos in fiecare zi.

Cu uleiul de masline, eu am gasit unul care nu are gust asa pronuntat.
Parca Capelli il cheama, poate e si in Romania.

O zi buna,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

CGE multumesc. Ma straduiesc sa mananc cat de sanatos pot, macar cu atat sa ma aleg, daca de slabit nu reusesc...probabil s-a obisnuit organismul meu la greutatea asta...
Poate daca as renunta la dulcele zilnic as vedea si rezultate la cantar, dar parca nu-mi vine sa renunt la inghetata, preferata mea

Meniul de azi:
- pepene galben, iaurt 0% cu tarate de ovaz, cafea
- ton, mozzarella cu rosii, inghetata monti, cafea deco
- brocoli, dovlecel si vinete gratinate, la cuptor, cu mujdei de usturoi, putin vin alb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arsiela spune:

Buna fetelor , meniul meu de astazi :

MD : Pepene rosu , 2 felii

Pranz : 2 oua fierte , o salata de rosii , castraveti si ceapa si putina branzica de casa (stiu ca nu e voie dar aveam asa o pofta ...)

Cina : File de somon cu dovlecei si lamaie la cuptor si salata de rosii cu castraveti .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hello monti girls

meniu ziua de azi:

MD-2 felii de wasa cu magiun de Topoloveni si un pahar cu lapte 0,1 grasime.
G-2 mere verzi
P-2 felii de wasa cu salata de vinete si o rosie uriasa.
G-o necatrina
C-.....inca nu stiu...revin cu completarea.

seara faina tuturor...fug la treburile mele ca-s pe ultima suta de m cu pregatirile pentur botez.




3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Buna seara!

Puisorule, multumesc de "pomenirea numelui". Am mancat cam haotic si cu mici abateri:

MD. porumb fiert (stiu, bataitza merit)
G. 2 piersici
P. un soi de inghetata Monti, ca nu mi s-a batut frisca bine, nush de ce
C. cred ca am sarit-o

...stiu, putin, dar nu mi-a intrat nimic pe gat

Am iesit si la alergat, asa ca macar ma simt mai bine, daca de dat jos n-am dat prea mult.

Maine:
MD. vinete cu rosii
P. paste cu legume (amu' nu-s sigura ca-s cele mai bune paste, zice ca-s de grau dur, dar nu scrie pe ele c-ar fi integrale)
C. fructe

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Ce fac fetele ? Am tot citit pt ca iar a ramas in urma ...

Am vazut undeva ca nu e bun otetul de mere !? Eu doar otet de mere folosesc, pt ca cel balsamic contine zahar, iar cel clasic mi se pare prea dur !? Voi ?

Painea aceea umeda mie nu-mi place deloc. Prefer wassa, dar pt ca nici ea nu ma atrage in mod deosebit, nu mai mananc paine.

Cu uleiul de masline nu am probleme ......


Brandu, concediu minunat cu mult soare! Cate zile ?

Diana si eu mananc zilnic inghetata si nu pot renunta ( nici nu vreau ) Si bineinteles ca si eu ma mentin, nu slabesc ....

Puisorule, noi ce facem ? Am papat concediul ....

Mergi la inceput