Prichindei nazdravani 2008 (9)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

La mine is vreo 600 km,dar,o sa stau o luna daca merg.Acolo o sa am ajutor,ce mai,mama e mama .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Asta asa-i cu MAMA...Dar oare de ce-o fi asa?...de ce nu-i la fel si cu soacrele (ma rog, or fi si exceptii, cum e la Nyny)?...incercam eu intr-o zi sa caut o explicatie...dar n-am reusit
Nyny cum sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Draga de ea!Ale mele au dulapuri separate,unul intr-o camera si altul in cealalta.Si sunt pline de rochite,pe umerase ,la nivelul lor.Sa le vezi cand incep sa le scoata,ma intreaba mami cu asta-i voie?Chiar daca nu le dau voie,se imbraca cu chiloteii de la rochite peste pantaloni,le imprastie pe pat,bineinteles ca nu le mai pun la loc.Si ele sunt cu oglinda,se admira toata ziua,mai ales ca e oglinda de sus pana jos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

O fi exceptia care intareste regula,referitor la soacre.Eu am observat ca mamele de baieti sunt tare egoiste,sa nu care cumva sa se strofoace odrasla pre mult.Las sa traga nora,ca e straina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Da, si noi suntem cu oglinda de sus pana jos...si tot de sus pana jos sunt si...manutele Alexiei...si buzele...
Pai, imi imaginez ce-i la tine! Doua dulapuri zici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Si oricum,in mama ai cea mai mare incredere,si in privinta copilului,nu stai sa te gandesti,oare a mancat copilul azi ceva,oare a dormit,oare s-a jucat,etc.La mine,cel putin asa e.Chiar azi m-a intrebat sotu ce facem cu fetele miercuri ,ca eu tre sa merg la dermato,s-o aduca pe "mama"? Raspuns?Nu,multumesc,le las la vecina pana vi tu de la munci.-2 ore.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Ihi,douaSa ne intelegem,numai unu cu oglinda,ca altfel..Dar sa sti ca am inceput sa inversam haine,si nu comenteaza niciuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Si la mine se inmulteste cu doi la manute si la buze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Da, si eu-s la fel...cand e mama, nu ma doare capul, nu-mi fac nici o grija, nici de mancare (plus ca ne gateste ea f. gustos), nici de siguranta copchilului, nici de distractia lui...ce mai e pachet complet frate! Pe cand cu soacra'mea e altfel...situatia!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Soacra cred ca are de gand sa se mute cu noi,ii place mai mult la casa decat la apartament.Atunci sa ma vezi,ca-mi iau talpasita si o tai la mama la apartamentDoamne fereste,scuip in sa,ptiu,ptiu

Mergi la inceput