Alaptat si bb2

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns PIF_pif spune:

Adita 6 copilasi!esti de admirat, felicitari! sa fie sanatosi!

scriu si eu la acest subiect pt ca sunt insarcinata in 8 sapt si inca o alaptez pe fetita mea de un an si 7 luni. As vrea sa o intarc pana la nasterea lui bb2, dar vreau fara traume si plansete si nu stiu cum sa fac, ea e complet dependenta de supt, inclusiv cand adoarme, ziua sau noaptea, plus ca noaptea mai suge de cateva ori, cred ca mai mult ca sa adoarma la loc
doctorita mea gineco mi-a zis ca se poate ca fata sa renunte singura pe mas ce inainteaza sarcina, dar mi-e greu sa cred.
In tandem nu as vrea sa alaptez pt ca fetita mea ma epuizeaza deja noaptea, cu supt des si nu doar atat, dar se catara pur si simplu pe mine cautand sa suga

Daca ati avut experiente asemanatoare va rog sa mai povestiti cum a fost si cum ati reusit sa intarcati bb1
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Revin cu o intrebare ce-mi sta acum pe creier. Colostrul acela de inceput e f bun pt bb, asta stiu deja. Dar cum bb1 inca suge, nu cumva ii va lua rezerva de colostru a lui bb2? Adica, colostrul incepe deja sa produca inca din ultimele luni de sarcina, nu?
Poate e o intrebare stupida....dar luminati-ma

www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca www.eticker.co.za/tickers/0d3lbs4fa7l4py2f.png" target="_blank">28.04.2010
20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

R Cata, din cate am mai citit pe forum, stiu ca bb1 nu ia din colostrul lui bb2. nu stiu mai multe explicatii etc, asa am citit.



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput