FIV 290

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

uratica iti dai seama cu nu mai am pretentii! bebe sa fie si sanatos! ca as prefera bebelina e altceva insa la cat am tras chiar nu mai conteaza!


"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Bruni, relax si eu zic ca este de bine, eu la toate sarcinile am avut dureri ca de cm si stateam cu ochii in chiloti cand colo erau alti ochisori. fata

Cyc te asteptam cu vesti bune

Donna cand ai ET? Bafta

Uratica imi place ca a inceput sa fii activa pe aici, am incercat sa dau de tine si pe la odisee, dar care ca nu ai mai postat, ca pe prima pagina nu sunt actualizate datele. Ce repede a trecut timpul (ptr. mine) ai trecut de prima jumatate, cea periculoasa. Pupam fetele

O saptamana faina va doresc si aveti de la noi multi apasati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

many-!uff..toata lumea zice ca a trecut timpul..mie nu mi se pare..saptamana viitoare implinim 6 luni..abia astept sa treaca timpul si sa tin bebelusa in brate-sanatoasa si voioasa!
cat despre odisee nu am mai postat acolo ptr ca simt ca locul meu e aici..acolo nu ma regasesc!mai ales ca sunt panicata din orice,iar fetele de acolo par sa nu aiba nici o problema si nu vreau sa le stric bucuria!da las ca promit sa ne intalnim la fet si apoi intram amandoua de manuta la odisee si mergem pana la capat!

bruna-mie imi zici..nu conteaza ce e..doar sa fie si sa fie sanatos/sanatoasa!

fetele-

Doamne ajuta pana la capat!
+24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Cyc-ule drag te astept cu vestea buna
Donna la fel si pe tine,cum esti?
Bruni hai ca te-am visat azi noapte graviduta,da Doamne sa fie adevarat
Broscuta eu incep doar la sfr.lunii august,punctia si transferul o sa fie doar pe la jum. lui septembrie.Doamne cit de departe mi se pare,dar astept..Tu ce planuri ai,te bagi si tu?
pup fetele,gravidutele si pe cele in devenire

daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninahsn77 spune:

Buna Fetelor!
Si eu sunt la primul Fiv la Constanta cu dr. Lutescu si dr. Raphael Ron El.
Sunt a 6 zi dupa Et si am dureri ca la venirea CM. Imi este asa teama. Stiu ca sunt nerabdatoare dar asta e firea noastra - vreau sa fiu mamica cat mai repede. De 8 ani astepr si nici un rezultat.
Pe 19.07 mi-au implantat 2 embrioni.Pe 2 august trebuie sa fac analizele de sange.
Bafta tuturor fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

Buna seara , fetelor.,,Mult succes Bruni , Nina , sa fie beta mare de tot
Eu sunt deocamdata pe Gonal F , maine am eco sa vad foliculii .De maine incep sa iau si acid folic ( Pregnacare ), am inteles ca ajuta la fixarea sarcinilor , pe de alta parte .

Sunt foarte fericita pt. cele care au reusit prin FIV , Uratica ,de exemplu , sper sa aveti parte de nastere usoara si de bebe super frumos si sanatos.

Camrynna ,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui ninahsn77

Buna Fetelor!
Si eu sunt la primul Fiv la Constanta cu dr. Lutescu si dr. Raphael Ron El.
Sunt a 6 zi dupa Et si am dureri ca la venirea CM. Imi este asa teama. Stiu ca sunt nerabdatoare dar asta e firea noastra - vreau sa fiu mamica cat mai repede. De 8 ani astepr si nici un rezultat.
Pe 19.07 mi-au implantat 2 embrioni.Pe 2 august trebuie sa fac analizele de sange.
Bafta tuturor fetelor!


Sper sa fie de bine aceste dureri, la mine asa a fost.
Si eu sunt pacienta prof. Ron-el de multa vreme si am avut multe reusite cu dansul, este adevarat ca si dezamagirile au fost la fel de multe, dar din cauze independente de el. Eu merg in Buc. la MNL si sunt tare multumita de clinica, personal, dar pe prof il iubesc. Este super profi si pe deasupra este un OM cu un suflet MARE.
Sper sa vii cu beta mare. Bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

daniela sa dea DD sa fie adevarat!
camryna bafta maxima!
ninahsn tin pumnii sa vi cu beta mare!
uratica deja treaza? te am vazut! :)
many sa se adevereasca ce spui tu!
donna te asteptam cu vesti!


"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

hmm..chiar vroiam sa ma iau de viata ta brunico-credeam ca iar ai evadat din casa si ai parasit patucul!
si dap..sunt treaza de la 5 dimineata!mi-a dat trezirea asta mica-ii era foame!aseara am adormit pe la 1 noaptea-ptr ca tot asa se juca prin burtica-nu stiu ce jucarii isi gaseste, insa cand le gaseste da asa tare din picioruse si din manute incat nu pot sa fac abstractie si sa ma odihnesc eu..insa merita!chiar daca nu voi dormi deloc!ai sa vezi cum e!vei fi o zombie fericita!

abia astept sa vii cu beta!trebuie sa fie ok de data asta!trebuie!asa ca ai mare grija de tine!!

fetelor- si Doamne ajuta la toate!

Doamne ajuta pana la capat!
+24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna3 spune:

Buna fetelor dragi,

multumesc de incurajari!
Momentan inca nu stiu ce sa va zic,decat ca stau inca cu fluturasi in stomac si ma rog ca sa fie bine.E tare greu cand e doar unul ,prima etapa a trecut ,la 24h s-a fecundat,acum astept sa vad daca s-a divizat si daca e ok dupa 48h.

va pup

Mergi la inceput