Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Salutare!

Gabiv, Lori, !

Din pacate nu prea am tragere de inima la scris ca m-am certat cu mama, bineinteles pe tema cresterii copilului. Eu nu am socri, dar am mama .

Gabiv, vreau sa-ti dau un raspuns. Nu, nu cu cine te-am barfit , ci cum sa faci cu mata. A mea a fost cuminte, nu a fost nevoie sa aplic metode de protectie, dar am citit ca ajuta daca pui folie de aluminiu acolo unde nu mai vrei sa se suie. O enerveaza fasaitul si nu o mai face a doua oara. Sper sa fie asa .

Mandra mamica de printesa filigran Sara Maria - 21.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Buna seara
Am fost iara la tara..am venit tarziu si am mai calacat o tona de haine..mama lor de treburi femeiesti

Lori;pup buboasa cu sporturile extreme

Irinuka/Bebelu;sunt ok la termen produsele.Weleda are 03.2012.Sebamed are 12 luni de la deschidere..deci merge fiecare.
Astea sunt primite ca ajutoare de la Nemti si le vand la pret de nimic.Da..mai exista ajutoare si in zilele noastre.
Cam un an mi-am cumparat lactacyd de la ei..era tot vreo 5 lei 400ml.
Dar s-a terminat.

Magnetism';sarumana.iti trimit PM.

RESTUL MAINE CA-S OBO..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluKara spune:

gabieu am mare noroc ca matele mele nu se urca in carut, din an in paste mai aterizeza in patut, le iau de acolo, le cert si gata , sunt cuminti iar vreo 2 saptamani. pe urma iar incearca. in rest nu prea sunt interesate de Maia, mai ales de cand le-a tras asta mica de mustati.o ocolesc la distanta suficcienta, si apoi ele sunt cersetoare rau de atentia mea, vor la dragalit, la periat, la mangaiala, cred ca o considera pe Maia inamicul din cauza careia nu mai primesc cata atentie aveau acum un an. si si daca intra in contact, prea multe griji nu imi fac, le fac baie saptamanal, le periez din 2 in 2 zile si ele nu ies din casa*(stam la bloc). oricum peste vreo 6 luni imi va fi imposibil sa o opresc pe Maia sa nu le alerge si smotoceasca prin casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Neatza si de la noi!!!!
Tunde recept mesajul, maine dim ajung in Bucuresti si iti spun ce am rezolvat!!!!!!!!
Lori, si celorlalte fete carora nu am apucat sa lew multumesc, va zic inca o data multumesc de urari!!!!!!!!!
Lori imi pare rau de cazaturAa!!! Va fi bine nu-i bai!!!!!!ZPupam indianca sa treaca repede!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

SAL!
Asa, deci, CATALINA, sa pun folie de aluminiu... Nu stiam! O sa incerc, sincer, eu iubesc muult animalele si sunt de acord sa interactioneze cu bebeii/copiii, dar parca nici asa: pisoiasul ista tembel doarme numai in carut si patut si ii roade toate jucariile Ilincai, tot timpul trebuie sa fiu pe faza sa nu-i dea Ioana Ilincai vreun inel de dentitie balit de pisoi. Nu mai zic in ce hal de ciufulit e licuriciul ila Fredy... Nu mai zic ca am obosit sa spal jucariile ori de cite ori i le dau Ilincai.

RALUKARA, pai daca mitzele tale nu ies afara, sunt spalate si deparazitate, chiar nu vad niciun pericol... Poate numai sa n-o zgiriie. Parul de pisica nu e chiar asa naspa cum s-a incetatenit, e nociv daca are oua de paraziti lipite pe el si noi il inhalam, altminterea...

IRINUKA si fetele, voi ce biscuiti de la Organix cumparati? Din iia de la sapte luni in sus (7+)? Si cum faceti? Ca la mine nu merge site-ul, ii vad dar cind dau clik pe comnada online, nu se intimpla nimic... sta blocat asa.

Duminica frumoasa,
G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata

tocmai am culcat motanii, care si au batut joc de mine
am facut laptic si ciuciu, Robi a supt juma din 120 si frasu l a gustat cu gata
asta ca sa se trezeasca repede

in rest au halit un bol mare de fructe cu cereale, azi le ma dat si pepene galbin, din ala de al nostru, romanesc, ca ala spaniol nu le a placut
vad ca ne cam brodim, in sensul ca daca mi e nu mi plac perele, citricele si pepenele galben, nici ei nu manca

asa....de ieri am inceput sa folosim scutece de la babylove, pana acum imi par foarte ok
faza e ca nu gasesc deloc vreun mag online de la care sa cumpar

in rest....matze n am, am avut intr un timp, acum 1000 de ani, un bazdac ca vreau matza, dar mi a trecut
parca n as vrea sa i vad plini de par de matza
iar anul trecut prin martie imi luasem caine, cand am vazut cat se kk si cat tre sa sterg dupa el, plus ca ma tot lua de papuci, l am expediat (acum ma tot gandesc cum o arata Ares al meu, era un rotwailer talie mare)
n am nik cu animalele, imi plac, nu le fac rau, dar nu s de tinut la bloc, la curte as tine si caini si pisici, dar la bloc mi e ca le chinui, inchizandu le intre 4 pereti

biscuiti de la organix as vrea si eu, ca vad ca cerealele le plac mai mult decat cele de la milupa
astea de la milupa sunt sub forma de fulgi si raman cam mari in piure
pe cand cele de la organix sunt praf, imediat se imprastie in piure si se si ingroase repede piureul

raluca de nati, pupi si voua
imi place de voi ca haliti ciorbica acrita
ai mei cum dau de acru se stramba de jale
tre sa vad cum ii fac sa mance si ei si altceva decat pasat
vad ca Razvi nu mai iubeste iaurtul, nu mai iubeste nici oul
de la munte a inceput cu strambaturile la iaurt
tre sa ma gandesc la alte combinatiuni

pupi fetelor si multi ani sarbatoritilor de azi

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Buna dragele

Hai ca servesc Eu cafeluta..vad ca nu s-a dat azi
cine cum doreste

La multi ani!
bb IRIS bb TUDOR bb ADELINE FIENKE


Aici ploua...

Am sa ma uit si Eu la biscuiti..nici la bio nu am gasit..ramane netul..sa ma uit la cele de organix.
Deocamdata ii pun fulgi de orez,dar vad ca se constipa de la ea..i-am dat silicea.

Duminica frumoasa sa aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

gata..le-am vazut

din astea au si la Kaufland..toate sunt+7 LUNI.
INSA AM GASIT www.fara-gluten.ro/html/tom_jerry.html" target="_blank">astea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Neata gagici

Tunde multam de cafea. chiar aveam nevoie k sunt cam chioara de somn
vad k a inceput si mandra mea sa intre in randu celor care nu au somn noaptea desi a adormit p la 11 aseara, a si mancat bn, la 3 era in pic, a adormit p la 4, la 8 iar cu ochii beliti, mi-a smuls fir cu fir paru din frunte...asa k in curand o sa fiu cantareata chiala

si noi avem caine. si mereu tre sa stau sa spal jucariile, ca nati se joaca cu ele si dupa buf le arunca p jos si incepe si rade. dar catelu nu are treaba cu ele. el care inainte cum vedea o jucarie, pana nu o face praf nu se lasa, acu stie k sunt ale ei si nu se atinge de ele. cand plange se duce la ea si o linge pe cap sa taca vine si plange si latra sa venim la fata. e ok..momenta. sa vedem mai incolo cand o sa inceapa sa mearga asta mica. mi-e sa nu o dea cu cracii in sus, k asta e si mare si are o putere de ne da p noi jos.

da MIrela, papa acru, papa numai dc are gust, dc e din aia de spital nici nu pune gura. dc ii pun niste patrunjel sau mai anou acu in ciorba lamaie, mananca. altfel numai vrea

Lori pupam bb bulit sa treaca iar tu ai fost ff comica la cum ai povestit si porecla data.chiar dc nu e deloc de ras ce s-a intamplat

astept sa se trezeasca mandra si sa iesim p afara un pic pana nu incepe si aici ploaia. k asa au anuntat astia

sa aveti o duminca frumoasa

na..k i-ar m-am lungit




Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Roxx! treci semneaza condica..deasemenea Fragrant! Doloress! Foxy! Wudy! Piscotel!si altele...-Simooooo!fete care sunt si erau mereu pe baricadehai la o cafeluta!

Mergi la inceput