Prietene la bine si la greu - 129

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Lume,lumeee!!! Vreau sa va anunt ca astazi pisicioasa a facut primul kk la olita!!!!

De cand m-am intors(adica pe 21),o tin mai mult fara pampers prin casa,si tinem olita aproape. A reusit cativa pisulici,dupa ce a scapat si pe jos putin,dar astazi,minunea minunilor! Eu ii pregateam masa si ma tot plimbam intre bucatarie si sufragerie....Ea imi zicea "caca",se aseaza,se ridica....si iarasi...i-am spus ca am treaba la bucatarie,dar,daca vrea sa faca,sa se aseze pe olita. Si am plecat sa curat pestele de oase....
Am auzit-o spunand "caca" din nou si am venit sa o vad: mi-a aratat "caca" Fata mea chiar facuse,nu mi-a venit sa cred!!! S-a asezat singura,draga de ea si a si facut!
Sunt atat de fericita!!! Stiu ca mai avem de lucru,dar e un inceput super,fara stres!

Dymo,a mea era dependenta....cand inchideam TV-ul spuneai ca e pierduta,cauta telecomanda disperata sa-l deschida ea. Dupa ce a vb Gabitza de Dragos,l-am taiat. Acum nici nu mai observa ca este....mai cere din cand in cand Teletubbies sau Baby(cartea junglei),dar ii pun doar cand mananca- deja masa de la 10-11 este fara TV de cele mai multe ori,lucram la celelalte doua.

Licu
,stiu cum este ca am facut multe greseli cand mi-am facut apartamentul(dar macar a fost doar pt mine,si nu avea cibe sa imi spuna ca am gresit)...
Stiu ca nu ar trebui sa ma plang,pt ca va fi grozav cand ne vom muta,dar este foarte stresant.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Lumi felicitari pt. treaba cu olita.
si Ruxi a facut 3 zile la rand kk la olita, apoi a facut de 2 ori pe afara, in pampers, bineinteles, apoi ultimele 2 zile in casa... in pampers... dupa ce ca ma bucuram ca stie macar kk la olitza... sper sa mergem pe drumul cel bun... cat despre pipi, mai e cale lunga cred...

cristina distractie placuta. si noi plecam maine. de ce sa-l intarci?

na-bo 45 zile? sau voiai sa zici 4-5 zile?

smara LMA pt. sotz, ca maine nu mai intru pe net, de fapt de-abia pe vineri cred ca mai intru. petrecere frumoasa. vezi sa nu nasti cat lipsesc eu, sa nu pierd galeria

monis concediu placut.

monica mersi de info. mergem la fatza locului si vom decide acolo unde ne vom caza pana la urma.

floricik super ca stati 2 sapt. cu zburly.




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dymomo77

Fetele stie cineva unde gasesc scutece pt piscina? Pe 11 august plecam in BG si daca vreau sa il bag in piscina hotelului am nevoie de asa ceva.

mami fericit de Danut 28.10.2009



Eu am luat din Selgros de la Libero

Mami fericita de Mariuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Dymomo scutece de piscina si noi am avut de la libero dar mai bune sunt cele de la babylove din DM.
Unde mergeti in Bg?
Vacanta placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Dupe ce deschideti
www.selfcontrolfreak.com/slaan.html" target="_blank">linkul, incercati sa atingeti nasul tipului cu cursorul



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard
Dupe ce deschideti www.selfcontrolfreak.com/slaan.html" target="_blank">linkul, incercati sa atingeti nasul tipului cu cursorul

A distrat-o foarte mult pe Iarina !


rares - clipe in spirala norocului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Mergem in Albena hotel Slavuna.
Merci Many, noi nu avem DM in Iasi deci trebuie sa bat farmaciile. De la libero vazusem si eu anul trecut la o farmacie de cartier dar anul asta nu au mai adus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Daca nu gasesti (cred ca in suupermarket ai mai multe sanse), iti trimit eu ca Iulian nici vorba de baie vara asta. Am 5, ca pe al 6-lea din pachet l-a folosit mama din greseala si apoi s-a plans ca s-a udat copilul cu pipi .


Si neata .




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Neata! Servesc eu cafeluta,cine doreste?

Ramonika ,cred ca trebuie sa ne "chinuim" vreo doua saptamani pana invata cu adevarat. Deocamdata merge binisor,astazi a facut si pisu,si kk. Bucuria ei cea mai mare este sa ma ajute pe mine sa duc olita la baie,sa aruncam "impreuna" continutul in wc,sa spalam olita

Magda,ce m-am distrat cand am citit de Iarina,mi-o si imaginam cum o distreaza chestia aia!
Eu am sarit din scaun de frica prima oara,m-a luat prin surprindere

Dymomo,nu stiu pe unde gasesti scutecele pt piscina....noi le-am luat de acolo(si in Grecia si in Tenerife). Sfatul meu ar fi sa nu te stresezi,cu siguranta gasiti sa cumparati acolo.
Vacanta placuta si super relaxanta!

La multi ani, sot de Smaranditza!!!!

Ionela,voi ce mai faceti? Cum e burtica? Pe unde mai iesiti la plimbare?

Eu ma bucur de racoare Mama ii da fructele pisicioasei,apoi o scot in parc. Vad ca e cam mofturoasa,nu stiu ce are....poate se calmeaza la joaca.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Lumi am savurat buna, buna.
Dymomo pe la magazinele de copii gasesti slipulet refolosibil cu protectie. Noi am vazut la adidas, mothercare si altele fara nume stralucite.
LA noi ploua mocaneste, asa ca mai fac o si apoi incerc un pic de ordine.
O zi placuta.

Mergi la inceput