Stimularea ovulatiei

Stimularea ovulatiei | Autor: Gandacela

Link direct la acest mesaj

Ma bucur ca am gasit acest site pentru ca am aflat mult informatii folositoare. Acum sunt intr-o dilema si, oricat am cautat pe aici, nu am gasit ce ma intereseaza. Imi cer scuze daca nu am stiut unde si cum sa caut, dar abia mi-am facut contul.
Sunt sub observatia dr-lui Albu Dragos la clinica Medlife. Mi-a recomandat un tratament pentru stimularea ovulatiei cu Femara. M-am speriat un pic cand am citit prospectul pe net. Ma puteti voi ajuta cu informatii si pareri? A mai facut cineva de curand tratamentul asta? Si daca da, ce se intampla dupa ce il termini? Trebuie sa faci niste injectii sau trebuie sa te abonezi in fiecare zi la ecografie? Noi ne tot chinuim sa mai aducem un membru la noi in familie si tare e greu... Inca nu vrem sa apelam la FIV si am zis sa facem tot posibilul pe calea naturala. Ce ziceti? Ma puteti ajuta? Multumesc de pe acum si sper ca la voi sa fie simplu si frumos sa aduceti un bebic acasa.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Buna Gandacela bine ai venit pe forum, eu nu am facut stimulare cu femara am facut cu clostilbegyt, imi pare rau ca nu te pot ajuta in privinta, vroiam sa iti spun ca trebuie sa mergi la eco din ziua a 9 a dupa care din 2 in 2 zile pana la ovulatie, depinde de medic eu mergeam prin ziua a 11 a sau a12a si prin ziua a 15 a, oricum mai mult de 2 ori nu am fost. Din cate stiu eu Dr Albu este un medic bun, ai facut hormonalele, sotul spermograma?

In curand
Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!

Mergi la inceput