Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

la noi se raceste k lumea vremea de maine....24 grade!!! wowww....maine tre sa merg iarasi la un shoping ca nu mai am nici o hainuta mai grosuta (gen roling, trening) pt junior...toate sunt minuscule


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

strumf ma intrebai de casuta....uff..ca parca nu mai apuc sa raspund la ce sun intrebata..o fi varsta de vina?? casuta peste o luna-o luna jumatate ar trebui sa fie gata la rosu...apoi in decembrie la cheie si sa ne mutam de sarbatori... decoratiuni...hmm...pai tre sa ma hotarasc la tot ce e in ea...ca ei o fac la cheie cum vrem noi ...


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

nah ca acum am ajuns si eu sa vb singurica pe aici,,,,


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:




Buna ziua si de la noi!!!

Multumim pt aprecieri !!!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda15

Yvyana, asa face si al meu de cateva zile, nu doarme mai nimic toata ziua si e tareeeeeeeeeeeee marait, daca stau langa el si povestim si ne dragalim atunci rade, daca plec din camera se apuca de urlat, deci si la mine e casa cam vraiste.Da se rezolva curand ca acum ne cautam o doamna care sa ne ajute cu curatenia ca asa nu se mai poate.
De abia apuc sa vina covorul, sper sa-l tina ocupat pe Alex



Asa am crezut si eu initial ca voi avea mare succes si ca o sa se distreze pitica mea la covorasul de activitati de minune, dar nu sta mai mult de 15 minute singurica si incepe sa tipe dupa mine, trebuie sa-i tin companie si acolo

Poate tu vei avea mai mult succes!



.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

yvyana, roxy - multumim de complimente

raluka - multumiri pentru capitol!

scrish, lalely, yasmi, ally

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

fetelor eu ma duc sa pregatesc ceva de papa ca vine domnul sot si apoi trec la dus, machiat, aranjat eu si apoi fata si plecam la plimbarica

va pup si va doresc o zi superba

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:



da ce faceti doamenelor? ati intrat in vacanta ? liniste si pace pe aici vad, cred ca sunteti la sarbatorit cate un Ilie/Iulia/Ilinca ?

eu numa bine am intrat in casa de la plimbare, a 2 a tura pe ziua de azi si vad ca ploua iar nu a mai plouat de mult da bine ca am ajuns in casa si nu ne-a mai udat la degetele

am fost acum a 2 a tura la plimbare in cartier si pe la mall la mothercare, i-am luat centru de activitati ca tot ma tineam de mult, si iaca m-am tinut sa i-l iau acum 2-3 sapt dar e cutia mare si ma gandeam ca nu am cum sa il car pana acasa si carut si ditamai cutioaia, dar vad ca am putut, piscoata dormea in landou si eu am sprijinit cutia pe landou dupa ce a adormit, ca numa bine am iesit din magazin si a si adormit rau am facut ca nu i-am luat centru acum 2-3 sapt in urma cand era la reducere, atunci era 42 lire , azi l-am luat pret intreg nu stiu cum naivba ca inca sunt reduceri, am dat 60 lire dar nah...asta e , invatatura de minte ce sa ii faci daca stau mult pe nagduri, ma gandeam ca nu o sa o pasioneze, nici acum cu centru cumparata nu stiu, trebuie sa desfac cutia si sa il instalez, dar am stat mult pe ganduri pentru ca eu aici in camera la ea nu mai am spatiu mult de invartit, am dulapuri mariii, pat mare dublum patutul ei si masa de infasat si gata s-a ocupat camera, mai am un pic de loc numa cat sa ma invart dar nu si pentru centru de activitati, ar ramane sa il pun jos in living, dar mi-e teama ca e curent pe jos cu usa de la intrare nu e etans ca e usa de aia victoriana si in living avem semineu si e curent cu hornul de la semineu, cand e vant afara si nu numai, se simte ditamai vantu pe la picioare si chiar rece bine, avem chestii de alea de pus jos pe la usi sa mai opreasca vantul, dar nu ajuta 100% , deci nu stiu cum o sa fac ... dar centrul i l-am luat, sa vedem cum o sa fie...

ma duc ca urla piscoata de foameeeeeeee

revin mai tarziu



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Vaaai, am scris un mesaj si l-am pierdut pe tot, intre timp incepe si furtuna...
Tocmai va povesteam ca am fost la mall, ne-am rasfatat cu caramel machiatto si cheesecake la Starbucks, Petru foarte cuminte a dormit. Dupa-amiaza masaj - a fost adorabil cum isi tinea capul de sus, si apoi s-a rostogolit de cateva ori de pe burta pe spate nu mi-a venit sa cred
De dormit doarme ziua in patutul lui, din pacate nu mult (cam cate jumatate de ora dar de mai multe ori) - sper in timp sa reusim din ce in ce mai mult. Si vorbaret de nu se poate ...

Roxy - mergem in statiunea Cheia la pensiunea Gainusa de munte - sper sa fie fain (8-14 august) - daca vreti sa veniti neaparat ne vedem.

Fug ca ma cheama datoria, dar revin cu continuarea mesajului

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Roxy..si eu sunt suparata pe tine...Nu se poate sa arati chiar asa de fain...si nu doar asta, dar si maninci tot ce-ti doresti..:Asta ma roade cel mai tare...Rusinica. Fata e o scumpete dolofana.
Ioana, rebeca e dulcica foc, cat de frumos doarme ea in toate pozicile, aproape ca-mi vine s-o scol...(asa faceam eu cand dormeau ai mei prea frumos, ii sculam ca sa ma joc cu ei, sa-i pup, sa-i iau in brate)
Strumpfi, sa va fie d efolos centrul d eactivitati. Arsenie nu e foarte interesat de ele...ca si yviana, mai mult tre sa stau langa el ca sa se joace, altfel e plictisitor
Alina.n tare, sper sa va faceti repejor bine, sa scapati si de tusea asta...CU diverisifcarea, eu n-am o schema anume, dar vezi ca au postat fetele pe prima pagina fel de fel despre diversificare...
Lavi, Pisuc, sa va fie de bine Mallul!!! SUper fain...as avea nevoie si eu de cate ceva, si cred ca am sa zic putin stop restristii, sa-mi iau si eu una alta...azi mi-a picat o fusta inflorata, scututza, frumoasa foc de la Camaieu...Abia astept s-o port.

Mergi la inceput