Nasterea la Arcadia - Iasi (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauditza89 spune:

BUNA DIMINEATA GAGICI ce faceti?sunteti bine?vad ca nici bine nu mam trezit si e capitol nou...atii fost active de dimineata
NOI suntem bine...sangerarea a incetat si cred ca de acum incepe marea asteptare...2 sapt?nuuuuuu eu vreau mai repede am fost ieri sa cumpar un cadou la o prietena care a nascut o fetita si nu mam putut abtine sai cumpar si eu la dennis al meu un costumas atat de simpatic si de elegant in acelasi timp oricum cred ca o sai fie mare...e ptr 3 luni dar il vom pastra pentru vreo nunta sau ceva...offf!!!apropo in magazinul din mall moldova de la etj 2 parca, sunt hainute ff frumoase....mai ales ptr fetite!!!eu iam luat cadou un set cu rochitica si bentita si nu mai stiu ce avea inauntru ca lam impachetat..dar e fff elegant si fff frumos

37+DENNIS GABRIEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Ionela am comis-o... acu am vazut ca ti-am dat altceva... DPN e 4.03 sorry...sunt inca adormita

Mami fericita de strumfita si proaspat graviduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalic spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana.irina

Lisa, welcome in the club! Este foarte frumos numele fetitei. Si eu tot Maria Sofia as fi denumit-o, dar acum cateva luni s-a mai nascut o fetita in fam noastra tot Sofia, si am zis sa nu fim Sofii toate, totusi.

Fetelor, daca nici acest capitol nu e cu nasteri.... nu ma mai joc!

Lalic, ce pitoresc peisajul copilariei tale! Si eu sunt fericita ca fetita mea va avea sansa sa creasca in natura, asa cum am copilarit eu si sora mea. Dupa cateva luni deja o sa putem sa locuim part time si la tara, unde este mirific. Nu avem animalute, insa ne bucuram de un parc cu arbori seculari de vreo 6 hectare, cu alei, arteziene, flori si locuri de recreere. Toata restaurarea parcului s-a bazat pe ideea ca :”ce frumos se va juca fata aici!”

37+ cu Maria Antonia


Chiar asa, nu ti-e mila?6 ha? arteziene? pai acolo poti creste 6 fete ce misto, ai loc sa faci bairam cu toate fetele de pe forum

deConstantin Octavian 12 ani
deMaria Sofia - cezariana Cacicovschi
33 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana.irina spune:

Pai atunci lansez invitatia de pe acum. La sfarsitul lui august, cred ca ne putem organiza de o intalnire. Ca inf de baza, distanta pana la M. din Iasi este de aprox. 80 de km. Iar din BT (aviz amatorilor) este de aproximativ 50. Primim si mamici si burtici. Chiar e o idee f buna si sunt sigura ca o s-o punem in practica.

37+ cu Maria Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana.irina spune:

Claudita, eu simt ca mai mult de o saptamana nu o mai duc. Imi doresc sa intram in zodia Leu, sa mai trec si de controlul de sambata dimineata, dupa care pot sa nasc linistita.

37+ cu Maria Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauditza89 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana.irina

Claudita, eu simt ca mai mult de o saptamana nu o mai duc. Imi doresc sa intram in zodia Leu, sa mai trec si de controlul de sambata dimineata, dupa care pot sa nasc linistita.

37+ cu Maria Antonia
OANA si noi ne dorim acelasi lucru sa intre in zodia leu...acuma nha cum or vrea ei...
FETELE am fost azi la cuza la prietena mea care a nascut si ma bufnit plansul de emotii cand am vazuto pe bebita cat e de mica si de frumoasa...abia astept si euuuuuu!!!

37+DENNIS GABRIEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauditza89 spune:

VROIAM sa va mai spun ca DR.meu nu este prea incantat de cursurile astea lamaze...cand iam aratat exemplul planului de nastere pe care til inmaneaza acolo a spus ca trebuie sa vb neaparat cu cineva de acolo ptr ca sunt niste porcarii!!!da sunt cateva chestii pe care merita sa le discuti inainte cu dr tau insa multe care nu au nici un rost si nici o legatura...efectiv a inceput sa rada cand a vazut planul...!!!si eu care complectasem cu creionul cealalta foaiebine ca nu a citito ca mai radea si de mine!!!

37+DENNIS GABRIEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui clauditza89

VROIAM sa va mai spun ca DR.meu nu este prea incantat de cursurile astea lamaze...cand iam aratat exemplul planului de nastere pe care til inmaneaza acolo a spus ca trebuie sa vb neaparat cu cineva de acolo ptr ca sunt niste porcarii!!!da sunt cateva chestii pe care merita sa le discuti inainte cu dr tau insa multe care nu au nici un rost si nici o legatura...efectiv a inceput sa rada cand a vazut planul...!!!si eu care complectasem cu creionul cealalta foaiebine ca nu a citito ca mai radea si de mine!!!

37+DENNIS GABRIEL


Vreau si eu planul ala de nastere .... mi-l poti da? Eventual scanat si pe mail... Cer prea mult???


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 25+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Clauditza vreau si eu sa il vad (planul).

Eu chiar vroiam sa vorbesc cu doctorul meu data viitoare despre planul de nastere, desi mi-a spus cineva care a nascut natural cu doctorul meu, ca nici el nu prea a fost incantat de aceste cursuri Lamaze.... ciudat.

Ai putea sa precizezi despre ce spunea doctorul tau k nu ar fi ok in plan? si sa ne spui si unde ai facut cursul (arcadia sau elena doamna)


Lena - 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana.irina spune:

Si eu ma gandeam ca dr angajati lucreaza mai in spiritul Lamaze... Dar chiar asa, ce considera el porcarii?

37+ cu Maria Antonia

Mergi la inceput