Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(63)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Ralukara, pe unde esti?

Missmj, cum se simte frumuselul?

Fragrant, ce mai face Sophic?

Mandra mamica de printesa filigran Sara Maria - 21.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Dedicut, ce voinicel ai tu acolo!!! Sa fie sanatos si sa nu mai aiba nevoie de doctori!

Mandra mamica de printesa filigran Sara Maria - 21.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

simis daca nu alptezi ia o cutie de lapte fara lactoza de care ii dai tu,daca alaptezi baga in continuare cat mai mult lapte si scoate fructele si cruditatile ,da-i morcov si orez,cereale daca ai amesteca si cu faina de orez e f buna,sau faina de orez cu putina banana daca i-ai dat banana pana acum. Daca persista scaunele fugi la medic..hidratarea e importanta,ceai de menta si o smecta
eu asa i-am facut lui Tudor si am scapat in 2 zile de scaune moi
pup ,sper ca te-am ajutat cu ceva

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simis spune:

Angi
Nu am inceput diversificarea inca, i-am dat doar cereale de orez pana acuma. Azi a mai facut odata dar nu moale. Sa vedem pina ma duc eu acasa cum mai sta treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

simisam inteles ,deci inca alaptezi ceea ce e f binepoate ai mancat tu ceva care nu i-a priit,oricum smecta 1 plic pe zi cu ceai menta daca ai uscata nu de la farmacie ar fi si mai bine,dar daca se regleaza scaunele nu ii mai dai..pup

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simis spune:

Da, is cheauna, nu mai retin tot ce citesc sau ce vorbesc, asta e deocamdata, imi revin io.
Nu alaptez Angi, bem aptamil deocamdata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simis

Neata!
Hai la o mare fetelor!
In primul rand LA MULTI ANI!!! LORICH
Sa fi sanatoasa si sa te bucuri toata viata de minunile tale frumoase!
Si apoi sa ma pling un pic...Florin a facut ieri de vreo 10 ori kk. Nu era diaree, dar tot mi se pare f mult. Eu zic ca e de la calciu, ca de data asta am ascultat-o pe dr si acuma imi pare rau ca l-am dat peste cap. Sper sa nu mai faca azi. Mi-a zis ca are ceva vezicule in gat de la herpangina aia de care eu nu am mai auzit inca si vad ca de la panadolul ala (1 ml i-am dat) a vomitat de dimineata
Oare sa ii dau cereale mai dupamasa asa? nu i-ar regla un pic burtica oare?
Am facut rezervare la o cabana in Retezat pe weekend si acuma stau asa ca pe ghimpi...sa mergem, sa nu mergem? Sper ca pina vineri sa fie ok sa putem merge.
Va pup si o zi mai racoroasa va doresc! La noi sunt 32 de grade in casa

Mami fericita de esenta tare Florin Petru (02.02.2011)

Simis nu este de la calciu, asta de obicei constipa, i-am dat si eu fetitei mele si tot asa a facut diaree am sunat doctorita si mi-a spus ca nu este de la calciu si sa-i dau debridat 2,5 ml cu 15 min inainte de masa; am continuat cu calciu si nu a mai avut probleme;
Lorich, LA MULTI ANI ;
LA MULTI ANI si tuturor buburuzelor;


Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

Simis..poti sa-i dai lapte delactozat daca continua scaunele moi,si eu n-as merge pe debridat(DE CITIT PROSPECT)as merge pe Protectis,eu ii dau si acum protectis pt ca am inceput diversificarea si un probiotic nu strica niciodata
bineinteles ca sunt doar sfaturi,pe care daca vrei le aplici dar cel mai corect e sa sunt medicul si el iti va spune ce si cum
noi ne dam doar cu parereafiecare face cum simte

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

La multi ani Lori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Tunde .
De dimineata numai ma afund si mai tare. M-am intors de afara ca sa nu ma vada lumea plangand pe strada ... Soata e suparata pe mine de luni si abia de imi arumca 2 vorbe de atunci (asta ma darama cel mai tare, nu suport starea asta), ieri Razvan a facut kk de 4 ori, din care unul doar apa si apoi mi-a vomitat cu jet. El e vesel asa si nu s-a mai repetat, dar nu stiu de la ce o fi fost. Si cireasa de pe tort, am fost aseara la un magazin unde intentionam sa iau ceva cu cardul de credit in 12 rate fara dobanda. Dupa ce am stat 2 ore acolo, am desigilat si testat atat obectul cat si multele lui accesorii, m-am trezit ca la casa nu accepta cardul. Maretul card era o super teapa. Nu era de rate ci doar sa achiti cash. Ori rambursezi toti banii in max 29 zile de la emiterea extrasului, ori platesti dobanda de 33%. asa ca am lasat totul la casa si am plecat cu coada intre picioare si rosie ca racul de rusine.
Cam asta am patit. Nimic pe langa problele altora, dar s-au adunat si la mine.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput