Odiseea bulgarasilor de ian.feb2012(10)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

cand citeam mai devreme, exact la asta ma gandeam: un rezultat fals negativ. Pe cine invinovatesti? Este foarte trist ca lucrurile sunt asa cum sunt, platesti o gramada de bani pentru o analiza al carei rezultat nu ai certitudinea ca va fi corect


Bianca ALEXIS-ARIAN si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iaura21

lady nu poti sa modifici titlul cum era inainte,adica suna mai frumos bulgarasi decat odiseea bulgarasilor...daca nu te superi ,poate din greseala ai scris asa ...daca nu,poate capitolul urmator

minunea mea 15+

"Intr-o zi un om a murmurat:Doamne vorbeste-mi, si un copac si-a framantat frunzele,dar el nu a auzit.Apoi a intrebat mai tare:Doamne de ce nu imi vorbesti? si un tunet a zguduit cerul,dar el din nou nu a auzit. Omul a privit in jurul lui si a spus:Doamne lasa-ma sa te vad,si o stea a luminat cerul, dar el nu a observat.Apoi a inceput sa strige,Doamne fa o minune ,si in clipa aceea s-a nascut un copil ,dar el nu a stiut. Disperat a strigat mai tare: atinge-ma Doamne si arata-mi ca esti langa mine! Acestea fiind spuse Dumnezeu a coborat si l-a atins dar acesta a alungat fluturele care zbura langa el si si-a continuat drumul.
Ai grija sa nu pierzi o binecuvantare doar pentru ca nu iti apare in felul in care tu te astepti sa se manifeste"



Titlul poti sa-l scrii cum vrei..nu e obligtoriu sa-l pastrezi mereu intr-un anumit format.Si veti vedea pe masura ce vom avansa in sarcina,la nastere si dupa.Insa daca nu iti/va place,ma loghez cu userul comun si il modific.Pe prima pagina apare :"Burtici cu bulgarasi de ianuarie-februarie 2012",asa doriti sa sune...sau cum!?Spuneti exact si schimb,mi-e indiferent cum suna,atata timp cat aici e armonie si ne simtim "ca acasa"


edit:si l-am pus asa gandindu-ma ca scriem la Odiseea sarcinii in 40 de saptamani-deci functional si logic-titlul e corect, lexical si gramatical la fel..dar daca nu va place...nu va place



*Blackmoon Lady 11+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

fetelor,va pupacesc pe toate...am reusit putin sa recuperez din ce am pierdut,dar nu tot...
am intrat sa va zic ca,azi am fost la control si mi-am vazut bb cum misca si da din picioruse...cum ii bate inimioara si toate cele...nu mai pot...sunt de-a dreptul euforica...


10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihacor

fetelor,va pupacesc pe toate...am reusit putin sa recuperez din ce am pierdut,dar nu tot...
am intrat sa va zic ca,azi am fost la control si mi-am vazut bb cum misca si da din picioruse...cum ii bate inimioara si toate cele...nu mai pot...sunt de-a dreptul euforica...


10+


-ce ma bucur!



*Blackmoon Lady 11+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

tocmai mi-am gatit paste cu ton...infulecam,facem un dush..si la somn.

Pe seara afara,la racoare!



*Blackmoon Lady 11+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

tocmai mi-am gatit paste cu ton...infulecam,facem un dush..si la somn.

Pe seara afara,la racoare!



*Blackmoon Lady 11+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

pofta buna sa aveti...eu nu prea pot sa gatesc si nici sa mamanc...dar un somnic am sa trag si eu...

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Kraluca esti mutanta si iei decat aspenter?

Si eu sunt mutanta si dr. hematolog mi-a dat sa fac clexane de 0,4una in fiecare seara si oe fac incepand cu saptamana a -7 a plus magneB6 si cetebe.



15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_cris1 spune:

Biancabia - amandoua din Bv si in saptamana 9+ dupa cate am vazut
Despre mancare, zilele astea nu prea vorbesc - mi-e greata in continuu si am migrena, nu pot sa stau nici culcata nici in picioare, nu-mi gasesc locul. Mi-am facut si eu supa de rosii ca e mai acra si o suport, altceva azi nu cred ca mananc.
Lady - paste cu ton - asta suna bine. Mie imi plac si cu carne tocata de pui si sos de rosii. Cu ton n-am mancat niciodata, nu stiu cum se fac. In general sunt o mancacioasa si mai iau si eu cate o idee de la voi - asa am gatit ciorba de peste, de rosii cu galuste si pandispanul cu fructe (nu mai stiu exact, parca Matza zicea de iaurt, am pus si a iesit foarte bun)
Va pup pe toate

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

Kraluca esti mutanta si iei decat aspenter?




daca ai sti ce am inteles io cand am tras prima citire.Se vede ca ma rup caldurile



*Blackmoon Lady 11+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Iaura-deci:schimb titlul?Cum sa trec acolo?Daca esti pe aici,raspunde-mi,daca nu o lasam pe seara,ca fug la somn!

las link:http://www.desprecopii.com/info.asp?id=16

stiu ca tonul proaspat e contraindicat in sarcina,nu si conserva!

Cris-cris:

spagetti/paste fierte si scurse peste care adaugi o ligurita de unt si amesteci,adaugi tonul scurs de ulei si sosul(eu il cumpar,nu il fac),amesteci si gata-bon appetit!daca nu iti place asa poti pune sosul in tigaie,adauga tonul si lasa putin la inabusit si apoi sa-l torni peste paste.
poti rade cascaval pe deasupra sau parmezan,daca ai.Mie,personal,imi place mai mult cu cascaval!



*Blackmoon Lady 11+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput