Prichindei nazdravani 2008 - in casuta noua (8)!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Bonjour de zi (vorba francezului) !

Pfiuuuu....caldura mare . Si acasa-i potop de caldura . Nu ne-au crescut inca aerele . Am fost la shopping-uiala...i-am cumparat cupilului colac cu caprel , de-abia astept sa vad ce reactie o sa aiba, mi-am cumparat costum de baie rosu' valvataie si rochita de plaja aceeasi nuanta, mai vroiam eu cate ceva pentru Bianca da' cu omu' langa mine... n-am avut spor....
In cateva ore s-au uscat si rufele...maine-i trag si calcatura...

Nyny, bine ati revenit de la munte !

Doinita, racoreala maxima la munci ! Fii optimista, mami o sa vina si vremea pentru relaxare...eu nu mi-am pierdut speranta...

Magdalena, bine ai revenit !

Alina, spor la muncile casnice !


Va las fresh-uri din fructe exotice si ceaiuri cu gheata !
Fie ca aceasta casuta sa fie locul nostru de relaxare si nu numai...
pentru multumiri!

Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana sper sa reusesc sa fac toate treburile deoarece imi este foarte rau si eu am de calcat de sper sa reusesc sa le fac pe toate sa imi revin.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Mariana sa etalezi...cu eleganta noile achizitii rosii...si Biencutzei ii doresc balaceala maxima in colacel...dar...omului nicio achizitie...bag de seama ca doar voi fetele v-ati luat una-alta
De ceva vreme...vreo 3 sapt, Alexia mea se trezeste noaptea si zice ca are muci, adica ea, cred ca are o jena cand respira, poate putin infundata (zic si eu)...ii suflu nasucu n-are nimic, i-am mai pus cate-un puf de nasomer...da' oare ce-o fi asta? Nu-i racita...s-o duc oare la un orl-ist, nu prea am chef...si nici nu-i unu mai breaz pe la noi...habar n-am ce sa fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Doinita eu zic sa iti iei inima in dnti sa merhgi la medicul pediatru
Mariana iti doresc balaceala maxima si Biencutzei asemenea,si ma bucur ca vei avea parte de un concediu binemeritat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui doinita_g

Mariana sa etalezi...cu eleganta noile achizitii rosii...si Biencutzei ii doresc balaceala maxima in colacel...dar...omului nicio achizitie...bag de seama ca doar voi fetele v-ati luat una-alta
De ceva vreme...vreo 3 sapt, Alexia mea se trezeste noaptea si zice ca are muci, adica ea, cred ca are o jena cand respira, poate putin infundata (zic si eu)...ii suflu nasucu n-are nimic, i-am mai pus cate-un puf de nasomer...da' oare ce-o fi asta? Nu-i racita...s-o duc oare la un orl-ist, nu prea am chef...si nici nu-i unu mai breaz pe la noi...habar n-am ce sa fac

Doinitza>> Alexia-Teodora (Tzupanica) 16/03/2008)
"Lucruri pe care le poti darui si pastra in acelasi timp:cuvantul, un zambet si o inima recunoscatoare"



Doinita, multumim ! Si omului... i-am cumparat o pereche de bermude . Sunt iar promotii la Carrefour...daca ai timp...

In privinta nasului infundat, parerera mea este o sa o mai tii sub observatie...Suflat bine nasul la culcare si pufuri...Sunt bune si capsulele de inhalant baby (contin uleiuri volatile care desfunda nasul) pe care le picuri pe pernita...Cand am fost ultima oara cu Bianca, pediatra mi-a spus sa mai las copilu' in pace...cum se sfornaie pac cu el la medic... Este din cauza atmosferei de afara...usuca mucoasa nazala...

Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Mariana iti doresc balaceala maxima si Biencutzei asemenea,si ma bucur ca vei avea parte de un concediu binemeritat

http://alinahandmade.blogspot.com/


Alina, multumim! Sa te auda DD !

Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Mariana sa stapaniti sanatoase noile achizitii. Parca ai alt spor la treaba cand stii ca urmeaza sa pleci in vacanta, nu?

Doinita da numai noaptea se simte infundata?... ca atunci vorba Marianei, poate e aerul mai uscat si din cauza asta se simte asa. Ai putea sa cumperi, nici nu stiu pe unde se gaseste ... un higrometru (aparat de masurat umiditatea) sa vezi cum stati. Totusi pt linistea ta poate n-ar strica sa o vada si un orl-ist... sa nu aiba polipi..


Cum a fost la munte? Jale. Foarte lung si obositor drumul (vreo 800 de km) dus-intors, copiii s-au plictisit, in zona cu serpentine le-a fost rau... noaptea nu ne-am odihnit deloc. David e obisnuit sa se invarta in toate partile la el in patut si va imaginati cum am alergat dupa el intr-un pat mare, plus ca am stat cu grija sa nu o loveasca pe Mara in somn ca dadea din picioare ca un cal naravas. Acolo caldura mare ca si la noi... nici n-am despachetat bine lucrurile ca a trebuit sa le strangem si sa plecam acasa. Obositor pentru toata lumea. Nu se merita. Trebuia sa mergem undeva mai aproape...

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

!


Da' unde sunteti fetelor? V-a toropit caldura? Dupa cum observati am free la computador , da' n-am cu cine vorbi...

De-abia am venit de la mama, mai stam putin si mai tragem o tura si la topogan...Stiti ce face Bianca acum? Se da huta in colacelul cu caprel . Si e asa o caldura...bleah

Nyny, e prima data cand plecati in formatie completa ? Chiar daca nu v-ati relaxat, macar ati inhalat aer curat de munte. Data viitoare o sa fie mult mai bine !

Alina, nu mai spui nimic? Ai reusit sa termini ceea ce ti-ai propus astazi? Delia cum e?

Va pupicesc si revin mai tarziu...

Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Delia e bine,eu acum am venit de afara cu ea mi-am mai revenit sper ca maine sa reusesc s aimi termin treaba pe acre astazi nu am facuto din cauza starii de rau pe care am avut-o.
Ma bucur de noua noastra casutasi incerc sa imi redresez situatia economica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Delia e bine,eu acum am venit de afara cu ea mi-am mai revenit sper ca maine sa reusesc s aimi termin treaba pe acre astazi nu am facuto din cauza starii de rau pe care am avut-o.
Ma bucur de noua noastra casutasi incerc sa imi redresez situatia economica.

http://alinahandmade.blogspot.com/


Bunul Dumnezeu sa-ti auda rugaciunile! Iti doresc o noapte linistita !

Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput