Regimul disociat 3/3/3

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns la_maripossa spune:

buna, fetitzele!! eu acuma am ajuns de la munca...
senz_benz nu cred ca e mare bai daca nu renunti la banane si cereale insa parerea mea e ca sa consumi cat mai putine...si mie imi plac bananele la nebunie si cerealele la fel dar ma sacrific acuma, ce sa fac...
eu sunt la a 2-a zi de carne si deja mi s-a luat....nu stiu ce sa mai mananc, defapt stiu dar mi-e lene sa-mi fac
aah, si branza cu rosie(senz_benz)....eu zic mai bine sa eviti ca nu e prea disociat,sa zicem...
mi-am dat eu seama ca retin mai multa apa acuma de cand cu cm pt ca inainte beam 2l apa si eram mai mereu pe wc insa ieri cand am mers la gratar am baut aproape 2l apa si...nimic...nu am avut deloc nevoie sa merg la baie....ufff si eu miercuri am zi de cantar..cred ca nu o sa-mi arate nimic in minus....ce sa fac?????
in general mi-e bine cu dieta,am cam inceput sa ma obisnuiesc cu ea...daca imi va fi tot asa de bine am sa continui mai mult timp cu ea
ma duc sa-mi cumpar ceva carne sa fac, ca daca ma iau cu lenea raman flamanda azi....hmmm oare de ce nu m-a facut mama bogata sa am bucatar ca sa nu trebuiasca sa-mi fac eu mancarea????? offffff


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns la_maripossa spune:

pana la urma mi-am incropit repede o mancarica...ficatei de pui la gratar...rapid si bun....ce nu ne invata foamea....
fetele voi ce mai faceti??nu mai e nimeni pe aici??acum ca am venit si eu nu mai am cu cine vb,nu-i corect!!
cred ca trag un pic pe dreapta si mai intru mai tarziu...va puuuuup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

he he mari si eu visez la bucatar sau macar sa am timp/bani sa merg la restaurant de 2ori pe zidar sunt vise neica

eu am adormit langa copii si mi s-a cam ars carnea in cuptor dar mergela ce foame am mananc orice

eu nu ma pot lauda ca imi plac bananele asa ca nu o sa le duc dorul prea mult,cerealele la fel...pb la mine sunt fructele uscate alune,fistic migdale mananc cate o punga mare o data

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns la_maripossa spune:

nici la restaurant nu-i rau sa mananci...eu daca as avea bani sa mananc de 2 ori/zi la restaurant as tine dieta fara nici o abatere,mi se pare mai usor, te duci,comanzi ce vrei sa papi si gata...nu ca acasa....du-te cumpara,pe urma stai si prepara...iti trece foamea pana faci
lasa ca e buna carnea asa mai rumenita..te gandesti ca ai facut-o la gratar....eu nu stiu ce am,m-a luat o pofta de mancare,as manca orice,nu stiu ce mi-a venit asa dintr-o data ,ajuta-ma Doamne, sa nu ma bag in borcanul de nutella ce-l am in dulap sau in biscuiti...mai bem un pahar de apa dar pofta tot nu trece...la mine astea sunt momente cheie cand am numai 2 variante:ori stau cateva minute si rezist si pe urma imi trece, ori ma bag in mancare si mananc pana pocnesc si s-a dus totul de rapa...sper sa fie a 2-a varianta....va povestesc mai pe seara ce-am facut,daca am trecut "proba" sau nu
pofta buna, nushulica!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns la_maripossa spune:

n-am putut rezista!!!!am mancat cateva lingurite de inghetata si un coltisor de paine cu nutella...dar azi nu mai mananc nimic!!!!asta ca sa-mi fie invatatura de minte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

mari tocmai intram sa ma "laud " si eu cu ce am calcat pe bec azi cu o piersica,dar efectiv nu mi-am dat seama ca nu am voie sa mananc decat la mult timp dupa ce am mancat-o,si acum seara am mancat copanele mele la cuptor dar le-am "imbibat" cu sos de la tocanita de ardei copti care o facusem pt ceilalti si care imi place de morrrrrr si am zis macar zeama s-o gust

si nush cat mai rezist sa-l vad pe barbatu-meu cum bobineaza pepene rececred ca pacatuiesc acus si eu

grele tare primele zile dar apoi ne vom obisnui zic eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

aoleu maripaine cu nutella!!!ai calcat stramb tareiei bataitza

eh,lasa,mergi mai departe ,cred ca o sa fim mult mai motivate dupa prima cantarire,la care bineinteles o sa fim cu mult mai slabe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns la_maripossa spune:

dragutza mea,multumesc pt sprijin...eu azi am dat-o bara raaau de tot,dupa ce am papat ce am zis mai devreme am mai mancat asa: 1 pulpa de pui la gratar si vreo 3 biscuiti digestivi....nu stiu ce sa fac,imi vine in gand sa nu ma mai cantaresc miercuri,mai ales ca am si cm si nu cred ca va fi nimic sigur....eu zic sa aman ziua de cantar pana dupa inca o tura de 3/3/3,voi ce ziceti??
maine o iau iar de la capat...ar fi ultima zi de carne insa dupa boacana ce-am facut azi trebuie sa o dau iar pe fructe/legume....oooofff ce rau ma simt,oare de ce am mancat????ca nu calcasem pe bec toata saptamana decat cu niste biscuiti(vreo 3) care nu influentau cu nimic
si stiam ca asa o sa ma simt,stiam ca o sa ma demoralizez si o sa ma invinovatesc toata ziua
e greu...dar mergem inainte!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns la_maripossa spune:

a,nushulica, nu iti fa probleme daca ai papat o piersica, e doar un fruct, nu are ce rau sa faca....insa nu mai papa si pepene,asteapta zilele de fructe si poti papa cate pepene vrei...uite,daca vrei putem incepe amandoua de maine cu fructe si legume, ca am vazut ca esti la ultima de carne
senz_benz tu ce mai faci?sper ca esti cumintica,chiar daca nu ne mai povestesti nimic....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

ok mari de maine amandoua intram la fructe si legume,hai sa incercam sa nu mai calcam pe bec

si eu zic sa nu te cantarestipb mea e sa nu fiu dezamagita si eu cand ma voi cantari,dar o sa ma ambitionez si trebuie sa slabesc

Mergi la inceput