Regimul disociat 3/3/3

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns la_maripossa spune:

tecky,m-am cantarit joi si aveam -3 kg, miercuri zic mai sigur cand e zi oficiala de cantar...

eu sunt disperata,vreau sa slabesc mai repede,nu stiu ce sa mai fac....imi cam pierd rabdarea...cand vad ca nu pot sa imbrac ce haine vreau eu imi vine sa mor...oare de ce am lasat sa treaca atata timp pana sa ma pun pe treaba??de ce am lasat sa se ajunga aici??offf....abia astept sa ma vad la 55 kg...sincer,nici nu pot sa ma imaginez la 55 kg...nu am mai avut atat din clasa a 7 a...si ce bine aratam atunci.... trebuie sa fac tot posibilul,chiar si imposibilul sa ajung din nou acolo,doar asa as putea sa fiu si eu fericita pe deplin...adevarul e ca sunt foarte complexata de modul in care arat...nu pot sa ma simt bine, cand merg undeva mereu ma gandesc ca nu arat bine si ca trebuie sa slabesc,incerc sa ma ascund...dar de cele mai multe ori nu vreau sa ies...de ex.maine mergem la mare...si eu nu am chef de loc cand ma gandesc ca sunt grasa si ca arat asa de rau...ma uit in oglinda si imi vine sa mor...sper sa ajunga cat mai curand ziua cand voi putea sa ma simt si eu mandra de mine,de modul in care arat ca daca nu...nu stiu ce va fi....

nb fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamalwooh spune:

Buna Mari...nu dispera si mergi mai departe. Iti trebuie foarte multa ambitie si cred ca poti. Iti dau un sfat si daca te ajuta m-as bucura tare mult. De ce nu incerci sa nu mai cumperi alimente interzise ??? Incearca sa bagi in frigider doar ce ai voie sa mananci. Si in dulapuri nu mai baga biscuiti si nutela. Si eu sunt o gurmanda si sunt foarte pofticioasa dar ma abtin si am renuntat la multe alimente. Mai nou frigiderul meu este plin numai cu salate,legume in general, fructe dar fara banane peste, piept de pui si mananc multe salate cu ton in apa nu in ulei varza e foarte importanta la dieta. La mine nu lipseste varza dulce. Si iti mai spun cum am slabit eu 10 kg in 16 zile. In primul rand iau niste tablete de slabit super bune (30 days).Apoi mancam dimineata- 1 ou fiert cu o rosie si o cana de ceai verde la pranz- ori salata de varza ori salata verde cu toate legumele posibile in ea ori o salata verde cu ton sau pui plus cana de ceai verde iar seara- un mar, sau o supa instant dar cu grasimi reduse sau supe speciale de ex (ALLEVO). Perioada asta eu nu am mancat altceva si nici nu am mai poftit la ceva. Da recunosc mai imi este foame dar ma abtin si beau foarte multa apa si ceai.Apropo fara zahar eu am inlocuit zaharul cu indulcitor (zaharina).Nu stiu ce sa iti mai zic daca mai doresti lamuriri scrie-mi si iti raspund. Bafta multa la toata lumea care doreste sa slabeasca. Si eu acum ceva timp eram foarte disperata ca sunt grasa dar acum mi-am schimbat stilul de viata si voi reusi sa ajung unde imi doresc. Cu drag si respect Alina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

maripossa distractie placuta la mare!
alina foarte bune sfaturile tale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamalwooh spune:

Buna... draga tecky. Eu asa am procedat si exact azi am 16 zile de regim si tot azi exact fix 10 kg pierdute. Da am uitat sa va mai spun ca fac si multa miscare si sport. Nu merg la sala acasa fac sport cat pot plus bicicleta. Dar trebuie sa vrei sa slabesti. Daca iti doresti cu adevarat sa ajungi undeva sau sa castigi ceva prin asta se poate. Eu in casa nu mai am paste fainoase,cartofi,dulciuri nici macar faina ca sa nu cumva sa cad in pacat singura sa fac cu mana mea. Deci acum duc o viata sanatoasa si mai activa ca inainte. sigur pot mai mult si voi continua asa. Sotului meu ii placea cum arat si ininte de regim dar acum ma adora mai mult. Si scopul meu este sa raman insarcinata pentru asta ma sacrific dar stiu ca nu mor si este pentru o cauza buna. Am inteles ca si grasimea duce la dereglari hormonale. Asa ca asta mi-a mai ramas de incercat. REGIMUL. Si am reusit si sper ca si voi sa reusiti. Se poate. Sus capul fetelor. Cu mult drag Alina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns senz_benz spune:

ambitia e esentiala pt slabire,bineinteles pe langa o alimentatie sanatoasa.in cazul meu,cel putin nu pot sa-mi umplu frigiderul cu salate si piept de pui in conditiile in care stau cu prietenul meu el este destul de slab,nu si as putea sa il oblig si pe el sa manance la fel ca mine,si acasa mami tot timpul are frigiderul plin
cu pastilele de slabit in nici un caz nu sunt de acord,am incercat si eu o gramada fara nici un rezultat,bani aruncati...

http://madootza19.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns senz_benz spune:

eu sunt de parere ca regimul asta disociat da rezultate care se mentin in timp,eu l-am testat,nu da gres
si eu am mai calcat stramb zilele astea,dar merg inainte fara pareri de rau,nu am nimic de pierdut,decat kg in plus
va pup fetelor si va astept sa mai scrieti
eu ieri am vrut sa tin tot lactate,am mancat doua iaurturi de dimineata si apoi am dat-o pe supa de legune.aseara am baut si un energizant si am mancat seminte.azi am mancat numai mere pana acum si ma simt foarte bine
va pup

http://madootza19.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamalwooh spune:

Buna madalina. Sa sti ca daca iti doresti ceva cu adevarat poti. Iti poti face in frigider loc si pentru tine. Un raft ar fi de ajuns. Nu te uita la mancarea celorlalti gandeste-te ca numai a ta exista in frigiderul acela. Si atunci ai sa vezi ca se poate. Si cu pastilele sa sti ca si eu am incercat multe cat am fost in tara si toate fara nici un rezultat ba din contra unele in loc sa imi taie pofta de mancare mai mult imi dadeau pofta de mancare dupa care urmarea era tragica. Rupeam frigiderul. Acum am incercat cu pastile ca sa fiu putin ajutata si vad ca sunt foarte bune. Sa sti ca eu le-am luat pentru ca am auzit ca sunt bune si dau randament. Eu am un anume motiv pentru a slabi. Imi doresc mult un bebe care din nu stiu ce motive nu apare si pentru asta imi doresc sa slabesc poate maresc sansele sa raman si eu insarcinata. Deci asta este scopul meu. Poate asta ma motiveaza pe mine foarte mult sa imi doresc sa slabesc. Asa ca eu merg mai departe. Bafta multa. Cu drag Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns senz_benz spune:

sa te ajute Dumnezeu sa faci cat mai repede un bebe frumos si sanatos asa cum iti doresti.
in fine,la mine marea problema nu e frigiderul,asta cred e ultimul lucru care ma ingrijoreaza.stau foarte putin pe-acasa si de-aia am ales regimul asta.cred ca daca nu imi doream atat de mult sa slabesc mai mult ca sigur acum nu mai mancam mere,probabil mancam un meniu de la mec sau o pizza,cu siguranta nu gateam o ciorba.o sa continui asa sa vad ce va fi.sper sa fie bine

http://madootza19.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamalwooh spune:

Buna Mada si bafta multa iti doresc din tot sufletul meu. Si pentru toate fetele care au aceeasi problema ca si noi capu sus si tot inainte ca se poate. Nu dati inapoi. Daca ne punem ceva in cap trebuie sa reusim eu merg pe premiza asta ca NU VREAU inseamna NU POT si acel nu pot nu exista. Bafta multa la toata lumea. Cu drag si respect Alina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns senz_benz spune:

fetelor unde sunteti toate?m-ati lasat singura aici si am si mancat un covrig.ciudat e ca altadata aveam nevoie de vreo 10 ca sa le simt gustul,acum pot spune chiar ca m-am saturat mancand unul singur.azi mere,portocale si suc de grefe
maine o sa am carne,sper sa nu ma apuce vreo lene cand o fi sa frig puiul
mai scrieti si voi

http://madootza19.hi5.com

Mergi la inceput