Regimul disociat 3/3/3

Regimul disociat 3/3/3 | Autor: la_maripossa

Link direct la acest mesaj

REGIMUL DISOCIAT 3/3/3 consta in faptul ca mananci 3 zile la rand alimente din aceeasi grupa,cum ar fi 3 zile legume/fructe, 3 zile carne slaba, 3 zile lactate light.

Se pot consuma:
- fructe: mere, pepene verde, galben, pomelo, potrocale, kiwi, mandarine, grapefruit, nectarine, piersici,visine,capsuni, mure,lamaie, etc...

INTERZIS CONSUMUL DE: BANANE, STRUGURI, CIRESE, FRUCTE USCATE SAU CONFIATE!!!

-legume: ardei (rosu, verde, galben), fasole verde, ciuperci, ceapa, rosii, castraveti, varza, salata verde, morcovi cruzi,broccoli, conopida, vinete,ridichi, telina, orez, etc

DE EVITAT CONSUMUL DE: CARTOFI, MAZARE, FASOLE USCATA, BOB!!!

-lactate: lapte degresat, iaurt degresat, branza dulce de vaci, telemea, lapte batut, crema de branza light, branza topita light,kefir,etc

A NU SE CONSUMA: SMANTANA, CASCAVAL, LACTATE NEDEGRESATE SAU IAURTURI CU FRUCTE!!!

-carne: pulpe de pui fara piele, la gratar, fierte, in punga magica, la cuptor, pulpe de curcan, piept de pui, piept de curcan, sunca de pui sau curcan, muschi de vita la gratar, fiert, etc, cremwursti de pui, curcan, peste la gratar, fiert, la cuptor, fructe de mare,etc

INTERZISA CARNEA DE PORC SI PARIZERUL DEOARECE CONTINE SOIA!!

Este o dieta foarte eficienta, eu m-am informat foarte mult in legatura cu ea si majoritatea persoanelor care au incercat-o, au slabit, si inca foarte bine,daca este tinuta "ca la carte",in prima runda(9 zile) se pot da jos intre 3-5 kg.

Nu este recomandat sa tineti acest regim pe o perioada foarte lunga de timp, cum ar fi cativa ani, insa cateva luni este suficient deoarece se slabeste f. repede.

Este o dieta foarte permisiva deoarece puteti manca la orice ora si cat doriti, principiul acestei diete constand in a nu combina alimentele,adica niciodata carne cu branza sau carne cu legume sau lactate cu legume,etc...

Se vor bea in fiecare zi 2 l de lichide cum ar fi apa plata, ceaiuri neindulcite sau cu zaharina, maxim o cafea pe zi (fara lapte), in zilele de fructe si legume se pot bea sucuri naturale,facute in casa, nu cumparate pt ca acestea contin zaharuri, coloranti si alte chimicale...in zilele de lactate se va bea lapte degresat insa se va completa si cu apa...pana la 2 l.

Eu personal iau cate o pastila de multivitamine pe zi deoarece ma simteam cam slabita,mai ales in zilele de lactate....Nu stiu cat afecteaza acest lucru dietei insa de cand am inceput sa iau aceste multivitamine ma simt mai bine si am mai multa energie, parca nici nu as fi la dieta...

Este foarte bine sa nu se mai manance nimic dupa ora 18- 19, eu am observat ca slabesc mai bine respectand acest lucru.

Dupa terminarea dietei este indicat sa se tina un mod de viata cat mai sanatos, adica fara paine, prajeli, sucuri carbogazoase sau "naturale" din comert, fara dulciuri, paste fainoase,etc, si sa ne bazam mai mult pe fructe/legume, carne slaba( pui,peste, vita, curcan) si lactate slabe, pt a se evita aparitia efectului "yo-yo", adica recuperarea kg pierdute prin dieta.

Eu am inceput dieta de luni (10.07.2011) si am de gand s-o tin pana la atingerea kg dorite, 55 kg. Acuma am 70 kg la o inaltime de 1.72 m,deci am nevoie de -15 kg, muuuulta munca!!

Daca vrea sa mi se alature cineva, voi fi aici!!
Haideti ca impreuna sa luam taurul de coarne si sa luptam impotriva kg in plus.Sunt sigura ca vom invinge, pt ca stiti cum se spune: "Unde-s multi, puterea creste si dusmanul nu sporeste!!" .

Eu voi fi aici foarte multe ore pe zi, asa ca daca are cineva vreo intrebare sau pur si simplu are nevoie de cineva cu care sa vb,nu trebuie decat sa scrie un mesaj!!

Sper din toata inima sa ne adunam cat mai multe persoane ca impreuna sa ajungem la greutatea muuuuult visata!!

Intre "a fi" si "a nu fi" ,eu voi fi!!Voi fi ceea ce mereu mi-am dorit sa fiu!!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns la_maripossa spune:


Am sa fac o lista, un tabelas ceva in care sa monitorizez evolutia pe care o voi (vom) avea. Deocamdata il fac doar pt mine,cum sunt singura care a inceput, daca mai vrea cineva sa se alture, o sa apara pe tabelas(listuta).
Cred ca asa putem sa ne ambitionam mai tare cand ne vedem acolo pe lista, in vazul tuturor si mai ales cand incepem sa scadem in greutate...
Puuup si va astept cu nerabdare!!!

Intre "a fi" si "a nu fi" ,eu sunt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns la_maripossa spune:

EVOLUTIA FETITELOR CARE TIN REGIMUL DISOCIAT


la_maripossa: G.I.:70 kg...G.A.:70kg...G.D.:55kg...H.: 1.72 m..D.I:11.07.11

senz_benz: G.I.:56 kg...G.A.: 56 kg...G.D.:50 kg ..H.: 1.60 m..D.I: 16.07.11

nushulica: G.I.:67 KG..G.A.:67 kg...G.D.: 60 kg ...H.:1.67 m ..D.I: 16.07.11

Tecky : G.I.:67 kg....G.A.:63.3 kg...G.D.:58 kg..H.:1.76 m

alexa1986:G.I.:59 kg..G.A.: 59 kg..G.D.:52 kg ..H.:1.60 m..D.I:21.07.11

Ne vom cantari la o tura de 3/3/3 (9 zile ) sau in fiecare miercuri


Pt. fiecare kg dat jos:

Pt. fiecare kg in plus:

Pt. mentinere:

Fiecare schimbare a greutatii va fi notata in listuta

Succes, in primul rand mie, daca tot sunt singura, si in al doilea rand ( dar nu cel din urma) tuturor fetitelor care se vor alatura (sper sa nu raman singura)!!!


Intre "a fi" si "a nu fi" ,eu sunt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns la_maripossa spune:

Aaaaa, am uitat sa precizez, pt. persoanele care nu pot tine 3 zile la rand pe aceeasi categorie exista posibilitatea sa se tina si 2/2/2 sau 1/1/1 ceea ce inseamna ca se vor tine 2 zile legume/fructe, 2 zile lactate si 2 carne sau 1 zi fructe/legume, 1 zi lactate si 1 zi carne.Din ceea ce m-am informat eu, regimul 3/3/3 da rezultatele cele mai bune, insa nici celelalte variante nu sunt de ignorat. De asemenea mai exista posibilitatea regimului disociat pe mese adica la o masa mananci numai o grupa de alimente, de ex: mic dejun: fructe/legume, pranz:carne, cina: lactate. Acest tip de regim se recomanda mai mult atunci cand ati slabit deja kg dorite si sunteti in faza de mentinere.

Intre "a fi" si "a nu fi" ,eu sunt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Asta pentru tine, pentru ca nu ai verificat daca exista deja acest subiect! In rest...spor, ce sa zic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Subiecte pe aceeasi tema:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=160158
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=158314
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=155673
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=164513

Spor la slabit!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns la_maripossa spune:

Buna, Raza de soare. Imi cer scuze daca mai este vreun subiect pe ac. tema, nu am verificat pt ca sunt noua pe site si nu prea stiu exact unde sa caut. Am vazut cateva subiecte legate tot de regimul disociat insa erau de prin 2006 respectiv 2009....nu stiam ca sunt si mai recente, de aceea am deschis eu, nu pur si simplu ca sa ma bag in seama....Inca o data scuze.

Intre "a fi" si "a nu fi" ,eu sunt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns la_maripossa spune:

buna,laura25. Iti multumesc pt link-urile trimise, recunosc , ca m-am cam grabit sa deschid un subiect nou pe ac.tema cand pe acest site vad ca sunt o multime de subiecte asemanatoare.Acuma nu stiu ce sa fac, as vrea sa ma mut la unul din subiectele trimise de tine insa nu cred ca pot sa sterg subiectul creat de mine....Vad eu ce fac pana la urma. Multumesc inca o data.

Intre "a fi" si "a nu fi" ,eu sunt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns senz_benz spune:

buna.vreau sa-ti spun ca sunt incantata ca am gasit pe cineva care mai tine regimul disociat.eu l-am mai tinut cu ceva timp in urma si sunt sigura ca are efecte miraculoase.de maine o sa-l incep din nou si daca vrei poti sa ma adaugi si pe mine in tabel.incep de la 57 kg si vreau sa ajung pana la 50.
te pup si iti urez succes si tie!

http://madootza19.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns la_maripossa spune:

Fetele, cu scuzele de rigoare,eu am sa continui cu subiectul deschis de mine pt. ca am intrat pe link-urile trimise de laura25 si unele sunt de anul trecut si nu a mai postat nimeni de atunci, altul ( dechis de raza de soare) era doar o intrebare si este deja inchis subiectul iar altele nu sunt intocmai ceea ce am scris eu aici ,adica 3/3/3 ci 3/3 pe care eu nu-l tin....Deci,eu am sa continui aici, sper sa nu se supere nimeni.
va pup!!

Intre "a fi" si "a nu fi" ,eu sunt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns la_maripossa spune:

Buna, senz benz, si eu ma bucur ffff mult ca nu am ramas singura(cum ma gandeam)....Daca nu ma insel tu ai mai tinut disociat pe zile, acuma cativa ani,nu??Sau poate te confund...Zic pt ca am citit pe un forum tot de aici de pe site unde scriai si tu, cu dephinash si mai multe fete...
Chiar acuma te trec in tabelas! Sper ca impreuna sa ajungem la kg dorite si sa nu ne lasam duse in ispita pt ca ispite sunt la tot pasul...te pup

Intre "a fi" si "a nu fi" ,eu sunt!!!!

Mergi la inceput