Pestisorii sfideaza canicula... |70|

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Hellooo... n-ati vrut sa scrieti nimic???

Io, mi-a ars mana ... am vorbit cu sor-mea la si, se pare ca, numele de Diana a fost alegerea lui, a cumnatului meu ... dar, nu-i nimic, tot in familie e , nu? No, ce sa-i faci? Canicula asta mi-o ucis neuronii si mi-o amortit oleaca simturile/intuitiile ... asta e... nu-i nici un bai .
Ma duc sa ma dusuiesc ... poate ma mai inviorez oleaca , ca nu mai pot... plus ca, si poznasul isi cere portia de balaceala, deci o tai de pe aici... o seara linistita si cat mai racoroasa tuturora ! Pe maine ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Crina, io ce sa zic maica, am capul mare de la sleahta de copiide abia asteptam seara sa plece acasa, acu e prea liniste...revin

I miss u, sis!


Before you judge me, try hard to love me. MJ

creatii printre elucubratii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Cryna,Dany multumim de urari!

Alina,Miru face in octombrie 4 ani..de ce? Sarcina usoara in continuare si un bebe sanatos!

Carma sanatate multa!

Marami,ce sleahta de copii,mey??

La noi a fost cam innourat,dar n-a plouat deloc,in ciuda asteptarilor..bine ca s-a mai racorit un pic,totusi.Am fost o raita pe la Real in Deva,apoi am dormit la amiaza,Miru pe o saltea ce tocmai am cumparat-o pentru balacit la mareSeara ne-am delectat cu niste paste comandate in oras
Maine pun la spalat haine,apoi vreau sa ma vopsesc,iar poimaine bagajele si ultimele pregatiri..apropo,am o freza care nu prea imi place,dar atunci cand mi-a facut-o coafeza arata altfel parca,dupa ce m-am spalat gata,n-a mai fost la fel

Pupici si o seara faina in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Ma interesa varsta cand e in toi cuvantul "NU"



*Blackmoon Lady 11+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


'Neata sirenete!

Horoscopul saptamanii 18 iulie 2011 - 24/25 iulie 2011

  • Debutul saptamanii iti aduce multa energie si dorinta de a lua fatis viata in piept. Bine ar fi sa te ocupi mai mult de tine. Se recomanda cursuri de dezvoltare personala, relationala, vizite la saloanele de intretinere corporala sau planificarea unor minivacante.

    Relatiile sentimentale sunt la cote inalte. Esti indragostit, ti se raspunde cu aceeasi moneda, iar bucuriile traite alaturi de cei dragi iti creeaza o aura de mister. Totusi, se pare ca esti nemultumit, insa doar tu esti artizanul propriilor tale stari.

    Atentie la treburile gospodaresti si la relatiile familiale! Beneficiezi de sustinere astrala in privinta curateniilor generale, reparatiilor curente, reamenajarilor interioare sau zugravelilor. Fii prudent, deoarece exista un risc mare de distrugere a bunurilor patrimoniale.

    Relatiile cu membrii familiei sunt tensionate si cu greu se poate ajunge la un consens, indiferent de tema. Evita discutiile aprinse si incearca sa tii cont si de parerea celorlalti. In a doua parte a intervalului analizat se intrezaresc chestiuni financiare cotidiene. Sunt zile bune pentru cumparaturile necesare traiului zilnic.

    Pe de alta parte, poti primi cadouri si recompense interesante. Pe moment s-ar putea sa fii incantat, dar pe termen lung tot ce primesti acum iti poate da batai de cap. De retinut ca remuneratia de la un loc de munca sau conditiile de desfasurare a activitatilor din sfera muncii lasa mult de dorit.


  • Luati decizii ce vor fi indelung discutate de catre colegi. Toti sustin ca va doresc numai bine, insa va dau sfaturi care se bat cap in cap. Veti riposta categoric si va veti impune punctele de vedere, in urma unor discutii aprinse. Este necesar sa nu luati in seama insultele, deoarece acestea sunt armele celor care nu dispun de argumente puternice.


  • Rascruce

    Desi nu esti un as la capitolul organizare, astazi te descurci foarte bine. Cariera se afla intr-un punct delicat, de rascruce. Miercuri nu este o zi buna pentru investitii sau achizitionarea de obiecte mai scumpe. Joi ai parte de o zi calma si in regula, iar vineri iti faci planuri pentru weekendul care trebuie neaparat sa te gaseasca in compania familiei sau alegand intre diverse actiuni ce tin de relaxarea mental si fizica.

    O saptamana in care majoritatea nativelor se concentreaza, uneori prea mult, asupra sarcinilor de lucru si a carierei. Prea mult, pentru ca tind sa neglijeze aspectele mai importante - viata sociala si sentimentala. Oare toti lucram de zor pentru ca stim ca urmeaza concediul? Se prea poate, caci saptamana aceasta multe native isi fac planuri de calatorie sau pentru iesiri.


  • Pentru Pesti, saptamana incepe cu un mic conflict profesional care ii va indispune si ii va face iritabili. Noroc de partenerul de cuplu care va sti sa le readuca zambetul pe buze, pentru ca, in privinta iubirii, vor avea o saptamana excelenta. De aceea vor reusi sa lase toate supararile la o parte si sa dedice mai mult timp relatiei. In ceea ce priveste finantele, urmeaza o saptamana cam saracuta, dar nu este cazul sa dramatizeze, e doar un moment prost si nu un ghinion de durata. Ar trebui sa fie mai atenti la relatiile cu familia, pentru ca hipersensibilitatea lor ii va face sa interpreteze fiecare mica observatie ca pe un repros. Necazurile unui prieten apropiat le dau motive de ingrijorare.


De toate pt. toti ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Deci, Marami e ocupata cu sleahta de copii, banui ca amu is pe la casele lor ... Danuta face pregatirile de vacanta, multa bafta la reusit freza/culoarea ... Alina, nu stiu ce face azi... Dany, nici atat... Carma, idem... restul sirenetelor, pauza totala ... io, nik nou... si gata sporovaiala pe azi ... .


O zi buna tuturora si o saptamana implinita !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

ALINA...azi e la curatenie generala plus mancare..deci sclavagism pe fata,ca sa nu mai zic de tortura pe o asa canicula



*Blackmoon Lady 11+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Gata am pus un borcan de sorbrt de vanilie in bagaje!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmaw

Gata am pus un borcan de sorbrt de vanilie in bagaje!


-saru-mana



*Blackmoon Lady 11+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Hellooo...

Da', cald ii bre , nasol rau... pfuiii...

Mno, io am mai aruncat un ochisor pe icisa, sperand ca ne vom capata macar cu vreo inghetata , ceva... de la doamna Marami... da', nika bre, nika ... "La multi ani!" Oanei tale doamna draga ! Sa-ti fie sanatoasa si frumoasa foc, inteligenta si superplina de noroc ! "La multi ani!" .


O seara linistita tuturora si o noapte racoroasa ! Pe maine ...

Mergi la inceput