Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 60 -

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa78 spune:

Ylari, rezultatele de pana acum sunt in limite normale. Asteapta rezultatul la mutatii si vezi atunci unde te incadrezi, daca esti "mutanta" sau nu.


MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot
2 IA reusite dar pierdute la 6 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Un nou capitol, cu cat mai bune vesti!
Sarcina usoara gravidutelor si bebe sanatos
Aspirantelor sa treaca cat mai curand pe lista gravidutelor


Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare

Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010
Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexa78

Ylari, rezultatele de pana acum sunt in limite normale. Asteapta rezultatul la mutatii si vezi atunci unde te incadrezi, daca esti "mutanta" sau nu.


MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot
2 IA reusite dar pierdute la 6 sapt




Buna, iti multumesc din tot sufletul pentru raspuns. si de la mine!

O zi frumoasa tuturor.

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andradam

@Tanno: am activat (sper). Multam fain, anticipat .

ai pm,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Buna seara!

Citat:
citat din mesajul lui denisa220972 :
saptamana viitoare plec in CO, am incercat sa fac bagajele dar mi-le scoate fiimea din geamantane si intra ea.

Eu cred ca am pierdut ceva....cei drept am ceva timp de cand nu mai citesc forumul,Denisa sa inteleg ca esti mamica?te felicit din suflet draga mea si fetita sa va aduca numai bucurii.Concediu placut.

Donna,Alla,multumesc pt raspunsuri
Donna,iti raspund aici la intrebarea ta:valoarea FSH-ului in timpul trat cu DHEA a fost falsa,dupa ce am terminat cele 20 sapt de trat valoarea era la fel ca inainte ,pe mine nu m-a ajutat cu nimic dhea-ul.
Balanta,concediu placut.
Ioanatugs,ma bucur sa te "vad"am vazut la semnatura ca nu ai renuntat,iti doresc mult noroc.

Numai bine va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui floaredemac

Ank30, vad ca tu esti cam ca mine cu mutatiile, te lauzi si cu un PAI - eu pe alea nu le-am mai facut, poate imi ieseau pozitive dar m-am oprit la timp. Eu am facut analiza homocisteinei imediat ce am aflat ca sunt insarcinata. In locul tau as face-o din timp (inainte de a ramane insarcinata) si as repeta-o periodic.Ce fel de FVL ai, hetero sau homo?


FLV-tot heterozigot la fel ca celelalte.
Felicitari pentru "comorile" tale sa cresca mari si sanatosi!.Tu ai luat ceva inainte de a ramane insarcinata(ma refer la viamine sau orice altceva)? Daca da te-as ruga daca poti sa-mi spui si mie...eu fiind acuma in cautare de pareri.
Salutari si celorlalte fete .

--------------------------------------------------------------
V Leiden pozitiv, MTHFR 1298 heterozigot, PAI-1-4G/5G heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Bytzi si eu ma bucur sa te "revad" Asa e, nu am renuntat la lupta de a avea propriul meu copil, ma incapatanez sa sper inca!Vreau sa-mi mai fac niste analize care mi-au scapat din lista pentru trombofilie si din toamna o iau de la capat... Tu ce mai faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Buna tuturor!
Vroiam sa va mai intreb ceva va rog: cine si-a facut mutatiile la synevo, cam cat a durat sa primeasca rezultatele? Eu mi-am recoltat acum o saptamana si atunci mi-au zis ca in 4 saptamani sa intreb de rezultat, as fi vrut sa stiu daca e vreo speranta sa vina totusi ceva mai repede?
Va multumesc frumos si scuze ptr muuuuultele intrebari pe care vi le-am tot pus...

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

YLARI, la noi a durat 15 zile lucratoare;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

Ylari eu le-am facut la Synevo. Mi-au spus ca dureaza 3 saptamani, insa rezultatele au venit dupa doua si ceva (pe site). Daca intri pe site-ul lor cu userul si parola pe care ti le-au dat, cred ca poti incerca mai devreme: cam dupa 2 saptamani.

Mergi la inceput