Mamici din Grecia (9)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:

Buna dimineata....

...la fete haioase si frumoase!


Uite ca astazi este ceva mai racoare asa ca va invit la o!!!...ups...am incurcat "borcanele"!....va invit la o cu aroma de alune!!!...ce ziceti???....merge???



Imi cer scuze ca n-am intrat in forta...cu vesti noi dar am avut oaresce probleme!!..nu grave, nu serioase dar am avut...
Acum ca au trecut toate pot sta la taclale!
Ce frumos,nu??
Vara, soare, mare....cativa tintari...ceva mai cald decat accepta corpul uman (eu una nu ma plang)...un frappe cu cuburi de gheata...zau acuma fetelor...e atat de frumoasa viata!
Hai s-o traim cu intensitate!
Ok...ok...n-am luat-o razna dar parca, mi s-a parut mie???,nu mai sunt fetele mele optimiste?? Cumva se vrea o plecare masiva din Grecia spre..."tarile calde"(nota: a se citi Germania & Franta)????
...si daca e asa...eu raman ultima....sa sting lumina!!! Hehehehe...
Mai nou sunt si ...cu carnet in buzunar dar fara...!!!.
Sunt mandra ca am mai adaugat ceva la "let's do it"!!!
Bine, ati putea spune ca as putea conduce masina grecului,nu???
Ei as....trebuie sa tinem cont ca "first and last love" pentru un barbat este masina!!! Am abordat subiectul (eram pregatita de refuz, chiar il acceptam) si raspunsul dl. meu grec (care de altfel mi-e tare drag)a fost ca "will coming the time"!!!
Ziceti voi...nu e un dulce????
Am si o dantura impecabila (chit ca nu mai sunt originalii) dar trebuie sa recunosc ca am suportat eroic durerile!!!...
Am si diplomele cu mine (grecul meu un romantic si optimist incurabil) crede c-as putea profita de ele, ca sunt atuu! Eu zic...pas!
Am si actele pentru casatorie dar sa fim intelesi...nu vreau nebunii de genul nunta, rochie alba, dansuri....bla...bla...bla!!!
Aici grecul meu sufera...dar il tratez!
Wow....deci o fac si pe-asta!....pentru mine este un pic ciudat, greu....dar o fac eu si p-asta,nu????
Am fost si la un control...totul este ok!!...deci atacam tare capitolul bebel!!!

Timpul a zburat repede, prea repede...si m-am trezit pe aeroport, cu bagaje, cu dor nebun de grecul meu...dar si cu regret ca ma despart (temporar) de familie! N-am fost lasata sa plang (dar am tras o portie zdravana aici) de sora mea si ne-am facut deja planuri pentru ce o sa facem cand ne-om revedea!!!
In cele 2 luni cat am stat acasa am alergat sa rezolv chestiile mai sus enumerate...dar...dar tot mi-am gasit timp sa-mi iubesc nepotii!!!
Acuma ma gandesc ca sunt o norocoasa ca am o familie atat de frumoasa( parintii, surorile si fratele, nepotii, grecul meu...si voi!!).
...asa ca...azi voi profita mai mult de acest lucru si-am sa savurez o inghetata (desi ma coplesesc kg)!!

Va pup pe nasuc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Carmaw, iti tinem pumnii la chirurg..O sa fie totul bine!! Noi suntem cu gandul si sufletul langa tine!!!
Esthera, stiu cum e sa fii incepator si sa nu ai masina.Eu cand mi-am luat carnetul, mi-am luat un harb de dacie si am condus 1 an cu tata langa mine.Apoi, am facut un drum pana la tara, vre-o 4 ore asa...si de-atunci a zis ca sunt pregatita sa merg singura. Masina mea avea tot timpul oglinda sparta si era tot timpul julita. Nu-mi pasa. Era Dacia...gaseam peste tot piese... Apoi, dupa 3 ani de condus harbul, cand m-a lasat o data in mijlocul strazii, si m-au intrebat politistii din ce sat sunt, si era unul dragutel foc. Mi-a zis ca nu-i pacat asa fata frumoasa cu asa un harb de masina? M-am hotarat sa-mi iau masina noua. Dupa ce-am umblat prin toate magazinele de masini, m-am hotarat la un Matiz, albastru, frumos, pe care il am si acum si il iubesc... Ma uit asa urat la sotul meu cand il mai ia si mai pleaca cu el.... Asa ca si tu ar trebuii sa optezi pentru o masinuta mica si ieftina pentru inceput.Si sa te tii pe langa grec sa te scoata la plimbare, la volan ca sa inveti mai bine. Pacat ca nu vrei sa imbraci rochie alba si sa te simti ca o Ileana Consanzeana. E asa frumos!!! Macar pentru o zi simti ca ai fost superba...Eu una asa m-am simtit. Toti spun ca am fost ca desenata...Si mult succes la proiectul "bebe" e foarte greu, dar e asa frumos!!! Va pupacesc pe toate si va urez o zi buna!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamitza_alex spune:

seara buna fetelor,scriu si eu acum pe racoare,caci pe zapuselile astea numai a chef de nimic,in seara asta adie vantul,e bine..noi suntem ba la plaja,ba in casa la racoare.azi m-am enervat pe cretini astia de la agentiile de turism,am pe matusa sotului+copilul+sotul ei,in turcia in concediu si se gandeau sa treaca cu feribotul pana in grecia si sa ne viziteze pe noi,asa ca m-au rugat sa intreb la o agentie de turism cum merg vapoarele,pai a vrut vreunul sa-mi zica ceva?nuu,inca unul mi-a zis ca nu exista nicio legatura intre grecia si turcia maia les pe mare[bang9](astia ori sunt super rasisti ori cretini de-a binelea)pana la urma am gasit eu ceva pe net,dar tot nu pot veni pt ca trebuia sa rezerve biletele cu 3-4 zile inainte,asa ca pe altadata.

esthera ma bucur ca esti bine,ei fara mici probleme ce farmec ar mai avea viata.eu ic sa porti rochie alba de mireasa,poate nu deaia super infoiata,dar totusi mai o data esti mireasa,hai mai gandeste-te(eu mai am o luna pana la nunta si nu am rochie,dar gasesc eu la
romanica)bai dar eu vreau in sept sa ma inscriu la scoala de soferi si ce vise am,ioi parca ma vad conducand desi nu am niciun habar despre condus dar ma vad asa mergand,inca i-am zis sotului de pe acum ca nu are niciun farmec daca iau permisul si nu am masina.visez si eu!spor la proiectul bebe!!!!
carmaw,multa sanatate si drum bun catre romanicaioanoula nasol ca nu doarme fanu dar de asa sunt bebei,mai ales cand le ies dintisorii nu le mai intri in voie,drum bun si voua,merge si sotul cu tine in tara?
celelalte fete ce mai faceti?pupici la toata lumea,o seara buna si racoroasa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamitza_alex

seara buna fetelor,scriu si eu acum pe racoare,caci pe zapuselile astea numai a chef de nimic,in seara asta adie vantul,e bine..noi suntem ba la plaja,ba in casa la racoare.azi m-am enervat pe cretini astia de la agentiile de turism,am pe matusa sotului+copilul+sotul ei,in turcia in concediu si se gandeau sa treaca cu feribotul pana in grecia si sa ne viziteze pe noi,asa ca m-au rugat sa intreb la o agentie de turism cum merg vapoarele,pai a vrut vreunul sa-mi zica ceva?nuu,inca unul mi-a zis ca nu exista nicio legatura intre grecia si turcia maia les pe mare[bang9](astia ori sunt super rasisti ori cretini de-a binelea)pana la urma am gasit eu ceva pe net,dar tot nu pot veni pt ca trebuia sa rezerve biletele cu 3-4 zile inainte,asa ca pe altadata.
esthera ma bucur ca esti bine,ei fara mici probleme ce farmec ar mai avea viata.eu ic sa porti rochie alba de mireasa,poate nu deaia super infoiata,dar totusi mai o data esti mireasa,hai mai gandeste-te(eu mai am o luna pana la nunta si nu am rochie,dar gasesc eu la
romanica)bai dar eu vreau in sept sa ma inscriu la scoala de soferi si ce vise am,ioi parca ma vad conducand desi nu am niciun habar despre condus dar ma vad asa mergand,inca i-am zis sotului de pe acum ca nu are niciun farmec daca iau permisul si nu am masina.visez si eu!spor la proiectul bebe!!!!
carmaw,multa sanatate si drum bun catre romanicaioanoula nasol ca nu doarme fanu dar de asa sunt bebei,mai ales cand le ies dintisorii nu le mai intri in voie,drum bun si voua,merge si sotul cu tine in tara?
celelalte fete ce mai faceti?pupici la toata lumea,o seara buna si racoroasa!!!

Maria-Bianca.3.09.2008

Asa e, ai dreptate. Si eu tot din Romanica mi-am luat rochia. Singurele mergem in Romanica. Sotului meu nu-i place.Cam atat. Va pup si va iubesc pe toate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lukasnicolas spune:

Pup fetele!

Eu imi astept sotul sa vina de la munca.Azi am repo si mergem cu cortul pt o zi pe o plaja superba in Migela.Sper dooar sa nu ne strice micul sejur tantarii sau sa inceapa vreo ploaie.
Esthera bine ai venit acasa!!ma bucur ca ti-ai rezolvat problemele in Ro si tare imi place nota ta optimista si chiar ai dreptate viata e asa frumoasa ca merita traita din plin!!!
Oana ce m-ai distrat cu ''harbul'' tau si mi-ai inviat niste amintiri din liceu cu ''harbul'' prietenei mele o dacia 1300 rosiePup Fanu mica si drum bun in Ro!
Carmaw drum bun si tie in Ro si sa dea DD sa iti rezolvi problemele de sanatate!
Alex ce putin mai ai pana la nuntaSigur o sa fii o miresica superba! Nu te necaji prea tare de rochie ca sigur gasesti una pe placul tau in Ro
Anouk te-ai suparat pe noi ca nu am mai scris si ne pedepsesti?Hai ia o si iarta-ne.
Pupam toate fetele mari si mici si bebici

Poze https://picasaweb.google.com/107414023172997185640?authkey=Gv1sRgCOuL_vHnybfimQE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:



'Neata, dragelor!

Offf, iara nu am mai apucat sa scriu deloc. In fiecare zi spun ca o sa scriu si nici nu stiu cum trece timpul si eu nu mai apuc nici macar sa va salut.

In primul rand, vreau sa urez cu intarziere:

Asteropipan

si pentru maine:

Larisa

Mamitza_alex, hai ca mai e un pic si-o sa fii mireasa. Ce frumooos! Succes la pregatiri si sa iasa totul asa cumva doriti. Pupici cretulinei frumoase si destepte.

Anouk, am vb cu sotul meu si aproape ca l-am convins sa venim. Tre' sa ma ocup sa fac rezervari, ca nu-mi place sa las pt ultima clipa, numai ca tre' sa mai astept cateva zile sa se intoarca ai mei din concediu sa vb cu ei sa vad ei cand vor sa vina (ca vin tot in sept), in functie de asta sa fac si rezervarile noastre. Iti trimit si un PM, ca am niste nelamuriri. Pupici lui Nick.

Ioannoula, drum bun in tara (pleci doar tu cu Fanu???, mama, ce curajoasa esti)!!! Pupici Fanoulitsei cea precoce in toate, pai fi-miu nici acuma nu zice mama, decat daca e o situatie de extrema urgenta.

Andreea, mini-vacanta placuta. Hai cu aparatul foto, sa ne mai pui si noua niste fotografii cu Luka cel strengar. Cred ca Anouk s-a mutat la soacra ei pt 2 sapt, cum zicea, si s-ar putea sa nu aiba net acolo, zic si eu, nu stiu.

Moro_K, tu ce mai "invarti"? Ati mai venit prin Xalkidiki? Florile ce-ti mai fac? Dar cu inghetatele, ce-ai mai inventat? Liniutele se pregatesc?

Esthera2011, bine ai revenit! Ce frumos povestesti tu de toate. Da' de ce nu vrei sa te faci tu mireasa? Aceasta este a doua mea casatorie, si la prima am facut nunta cu tot tacamul, a doua oara nici eu nu prea vroiam sa ma mai fac mireasa, insa m-am gandit sa o fac in primul rand pt sotul meu care nu a mai fost casatorit, si pana la urma am facut o nunta cu vreo 500 de persoane si a fost superb si nu am regretat nici o clipa ca m-am facut mireasa, by the way, am fost mult mai frumoasa decat prima oara.

Despre noi, ce sa va zic, Stelios, atomic, cum il stiti. In fiecare dimi ne-am facut un obicei sa mergem la cumparaturi ca ii place la maxim, asa ca-mi impart cumparaturile in asa fel incat sa ma duc in fiecare zi. Apoi, stam in casa la AC pana spre dupa-amiaza cand mergem la plaja, e innebunit dupa apa, ar st acolo non-stop. I-am luat si colac de bebei, dupa indelungi cautari, am gasit ieri un ultim si de-abia asteptam sa-l incercam. Mai alaltaieri, eu am plecat de dimi la dentist si el a ramas cu tati. Si tati s-a dus la baie 2 min si l-a pus in tarc. Si cand s-a intors l-a gasit intr-un mare fel, tre' neaparat sa pun pozele pe mail-ul comun, sa vedeti, ca daca va zic , nu are farmec. Acum are un ochi vanat, nu stim unde si cum s-a lovit (ca el nu plange deloc daca se loveste), ne-am trezit intr-o dimineata cu el asa. Nepotelul meu e un gras si un frumos, dar are colici saracutul si plangeeeee!!! Fi-miu, mai nou, e gelos, daca-l iau in brate pe bebe, vine si el si se agata de mine, desi el nu e mamos deloc.

Hai ca pun acum pozele pe mai-ul comun, va pup si va doresc toate cele bune!

Theodora mami de Stelios
09.06.2010

STELIOS

DE'ALE GURII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

La multi ani si de la noi Larisa!!!!! Theo, ne-a fost dor de tine. Ei nu plec singura, vine tata sa ma ia. Ma duc luni sa-i trimit bani de bilet.Dar plec fara sot. L-am aburit iar. El e acum la fra-su la plaja, si stau in camping la cort. Si i-am zis ca nu pot sa stau o luna cu fata acolo, ca se imbolnaveste, si nici acasa singura nu vreau sa stau, si sa-mi dea bani sa plec la mama, si fac acolo si plaji cu fata, si se satura si mama de printesa...si apoi el, ca de obicei, a discutat problema cu nasu..ca nu face nici caca fara sa il intrebe pe nasu. Iar nasu, m-a sustinut. Si asa mi-a dat ieri sotul meu bani sa ii pun de-o parte sa am de benzina pentru Romania, si cand ne platesc albanezii chiria (au pe vre-o 5 luni ) sa ii iau de cheltuiala. Trebuia sa vina ieri, dar nu au venit. Pana pe 5...vin ei.In rest, sper sa nu-l deochi, dar sotul meu a devenit mai iubaret, si mai atent, daca ne vedem doar weekend-urile... Azi ma duc la Jumbo sa iau alt colac lu Fanu, si piscinuta nepoatei mele, si apoi, mergem la tati la plaja, si ne mai intoarcem duminica pe la 1 noaptea...Va pupacim duuulce fetelor, si va uram un sfarsit de saptamana racoros!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:


Buna dimineata la mamici si la pui mici!


Azi e ziua lui Davidenco (ultimul nepot la numar)....implineste 2 anisori! Sa-mi traiasca strengarul si sa traiasca si sufletelele voastre!

In general basmele incep cu "A fost odata ca niciodata,,,bla,bla,bla...un print si-o printesa",nu?...si se termina (acelasi basm) cu si-au facut o nunta ca-n povesti care a durat 3 zile si 3 nopti"....
In basmul meu, povestea pusa pe un disc de vinil este sustinuta la platane de un DJ!
...si deoarece D.J-ul este unul modern la ultima parte de poveste a inceput sa scartaie vinilul (wow...ce imaginatie am,nu?)si a spus "no way"!!!!
Intelegeti???

Oana mea draga tu chiar ai fost o Ileana Cosanzeana (chit ca parul nu-l ai blond). Am vazut pozele si mi-ai placut...dar vezi eu nu vreau sa fiu o Ileana!
Mamitza Alex sa ai parte de o nunta superba si sa-ti gasesti rochia potrivita pentru acest moment...dar vezi tu indiferent daca este infoiata sa nu...nu ma dau in vant dupa rochiile de mireasa!!
Iubita mea Theo cred ca ti-am raspuns mai sus la intrebarea de ce nu vreau!

Sa nu ma intelegi gresit...cum ca n-as fi romantica, visatoare,etc!!
...numai ca acum nu-mi doresc! De fapt niciodata nu mi-a dorit asta!
Se zice ca de mici fetitele viseaza sa fie mirese candva!!! Ok..inteleg asta numai ca eu nu mi-am dorit niciodata asa ceva! Nu stiu de ce!!! Nu sunt traumatizata, n-am fost parasita in fata altarului sau alte chestii care sa-mi imprime un "no way"!
Numai ca, acum, nu asta-mi doresc!
Poate ca mai tarziu am sa vreau...si-atunci am sa va anunt!...si n-o sa fie numai asta! O sa fiti si domnisoarele mele!!...HEEEEeee...

Andreea frumos rau Luca al tau! Am vazut pozele cu el dwe pe picasaweb!!!...iar fiecare comentariu...bestial!!! Chiar ai spus in cuvinte expresia fiecarei fotografii! Bravo!...mi-a placut!
Am vazut si pozele cu Fanu...o dulceata! imi vine s-o pup cand o vad in poze!
Stelios a depasit faza de bebelus...e ditamai flacaul!!! Dulce, dulce..
Vreau sa mai vad poze cu atomicul Nick!!!...se-aude Anouk???...mi-e dor de tine!!!!...si de tine MoRo K!!!

PS: Am uitat sa mentionez ca D.J-ul din povestea mea....este grecul meu!!!

O duminica de vis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Fetele, n-am disparut, dar e ca la nebuni la mine. ne-am mutat pt 2 saptamani, Nicolas sta agatat de mine pe unde ma prinde, murim de cald, ne urla albanezii in cap, hotelul e plin de greci retardati..
Promit ca revin cum pot mai repede.

Sanatate multa, Carmaw!!

Theo, ai MP.

la toate fetele!

pozici Nicolas cel Mare

Mergi la inceput