Mamici din Grecia (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Citat:
citat din mesajul lui Esthera2011

Caldura mare aici...fetelor!!!!

Duminica dimineata, cand am sa savurez cafeaua in curtea casei...hehehe...ce frumos suna....am sa va scriu ca am ajuns....ACASA!!!
Am luat carnetul,aranjat dantura, luat diplome, legalizat acte....si ce sa mai...ma marit!
....am cam tot copilarit pana la varsta asta asa ca nu mai vreau sa mai pierd 1 min!!!!
....fiind ultima saptamana...recunosc ca plang ca ma despart de ai mei...dar am grecul care ma sustine la fiecare pas!....si credeti-ma...imi da putere cum nu-mi imaginam!
Dintr-un copil rebel....m-a transformat intr-o femeie puternica!

Cam atat...ca sar baietii pe mine!!!
......aaaa...trebuie sa va spun ca David si Luca vorbesc la telefon cu grecul meu (cateva cuvinte) in greaca!!! iar pe David cand il intreb ce-i spune grecului, raspunde:SAAAGAPOOO!!!

Va pup....si intru in detalii...duminica!

Estherula, ma bucur muuult de tot!!!! Si noi s'agapame muuult si d-abia te-asteptam sa ne povestesti!!! Felicitari pentru diploma si dantura, si casa de piatra!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Buna ziulica, doamnelor si domnisorilor.

Iaca a revenit pe taramuri virtuale si Esthera.. Bun revenit si sa stii ca ne-a fost tare dor de tine! Felicitari ca ti-ai rezolvat toate problemele, ca ti-ai aranjat hartiile (sper sa-ti fie de folos acolo unde doresti), ca ai dinti puternici si una bucata permis in buzunar .
Si nu in ultimul rand.. te mariiiiiiiti!! Pe cand marele moment? O sa fie ceva restrans pe o plaja din Hawaii sau pe plan local, cu mielul la protap?

Carmaw, multa putere sa te faci bine si sa faci si tu o baie in mare ca tot muritorul de rand!
Nasol cu chiriasii astia. Uite de-aia nu vreau eu sa ma leg la cap pentru maxim 200 euro cat as putea lua din chirie (poate nici atat), desi chiar nu ma dau banii afar din casa. Sper sa gasesti repede inlocuitor.

Oana, ce de-a vorbe zice fata ta.. Nicolas nu e asa de avansat. Ai grija cu premergatorul ca am auzit o gramada de accidente cu el (cazut in cap si alde d-astea). Mai are inca nevoie de el? Nu merge de-a busilea?
Distractie placuta in continuare si savurati timpul liber in doi (pardon, doua)!

Pe aici e aceeasi caldura infernala, Nicolas este intr-un tipat continuu, plange si in somn.. Offf, tre' sa-i iasa si caninii aia de jos. M-au terminat dintii astia! Mi-a stricat deja 2 tetine de la pahar d-ala cu cioc cu atata rontzaiala. Si umbla. Si se catzara. Si tzipa. Si mi-e tare dor sa stau la o cafea pe o terasa. Si as vrea sa dorm o noapte. Si mi-e dor de prietenii din Romania. Si vreau o ora fara grija. Si vreau sa ma tund cheala ca am o pleata.. Si va pup ca v-am zapacit!

pozici Nicolas cel Mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Off Anuk..te inteleg cu dormitul noaptea...Si eu sunt, zici ca-s zombie... Eu cica am reusit sa ma tund. Nu cum am vrut eu, ca s-a pus fi-mea pe urlat, dar varfurile le-am taiat. Eu sunt cu ochii tot timpul pe Fanu.Dar vezi, o fractiune de secunda...la un copil atomic.. Nu vrea de-a busilea. Se ridica pe tot ce gaseste ca sa plece in picioare.Doctora ne-a zis ca nu o sa plece de-a busilea ca e prea energica. Si noi ne-am topit. Fanu nu are stare de cald...D-abia astept sa ajung acasa si sa o pun in cadita pe balcon sa se racoreasca... Sper ca va place poza cu Fanu de la avatar...e preferata mea..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamitza_alex spune:

salutare fetelor,ce faceti voi?scuzati ca am absentat cam multicel,dar de la caldurile astea nu am chef de nimic.noi azi am fost de dimineata la piata am luat ceva fructe,apoi la jumbo,am cumparat o parte din cadourile pt rubedenii,si apoi la racoare in casa.maine am de gand sa ma duc la plaja cu fimea,pe caldurile astea alta alternaiva nu ai..ori in casa ori la mare.

esthera,ma bucur ca ai rezolvat tot in ro,poi casa de piatra atunci si multa fericire!!!
carmaw,la multi ani sotului tau(scuze pt intarziere),multa sanatate si fericire!!
anouk3,iti tin pumnii ca sa ti de indeplineasca dorintele cu somnu si toate cele.pupici lui nick!!
ioanoula,cum e fara grec acasa?e o dulce fetita ta in poza.pupici fanoulei
fetelor,eu am pus poze pe facebook,parca v-am mai zis ca pe contul comnun nu pot intra ca mi se blocheaza rabla asta de leptop.sa va mai zic de fimea,care e tare motata,azi si-a luat de la jumbo un set cu inele si ochelari de soare(ca nu abem mami dastia)si un bebel micut pe care il legana pe perna si imi zicea sa tac ca doarme bebe,asa si mi-a arata un set de parfum cu hello kitty cu parfum si alte chestii pe csre (tebe sa luam mami,can aduce tati bani)eu i zic ca nu am bani si trebuie sa aduca tati si apoi luam.mai nou zice anumite lucruri si apoi le denumeste si in greaca,e comica.
anouk3,ziceai tu ceva de niste masti sau ce faci tu,cu cat le dai si cum le-ai putea trimite in halkida?m-ar interesa ...
fetelor,eu sper pana pe 5 august sa plecam in tara,ca nu am rochie,soata nu are costum,mai avem o groaza de facut si se vor duce banutii nostri intr-o veselie.pupici la toate fetele,o seara racoroasa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamitza_alex

salutare fetelor,ce faceti voi?scuzati ca am absentat cam multicel,dar de la caldurile astea nu am chef de nimic.noi azi am fost de dimineata la piata am luat ceva fructe,apoi la jumbo,am cumparat o parte din cadourile pt rubedenii,si apoi la racoare in casa.maine am de gand sa ma duc la plaja cu fimea,pe caldurile astea alta alternaiva nu ai..ori in casa ori la mare.
esthera,ma bucur ca ai rezolvat tot in ro,poi casa de piatra atunci si multa fericire!!!
carmaw,la multi ani sotului tau(scuze pt intarziere),multa sanatate si fericire!!
anouk3,iti tin pumnii ca sa ti de indeplineasca dorintele cu somnu si toate cele.pupici lui nick!!
ioanoula,cum e fara grec acasa?e o dulce fetita ta in poza.pupici fanoulei
fetelor,eu am pus poze pe facebook,parca v-am mai zis ca pe contul comnun nu pot intra ca mi se blocheaza rabla asta de leptop.sa va mai zic de fimea,care e tare motata,azi si-a luat de la jumbo un set cu inele si ochelari de soare(ca nu abem mami dastia)si un bebel micut pe care il legana pe perna si imi zicea sa tac ca doarme bebe,asa si mi-a arata un set de parfum cu hello kitty cu parfum si alte chestii pe csre (tebe sa luam mami,can aduce tati bani)eu i zic ca nu am bani si trebuie sa aduca tati si apoi luam.mai nou zice anumite lucruri si apoi le denumeste si in greaca,e comica.
anouk3,ziceai tu ceva de niste masti sau ce faci tu,cu cat le dai si cum le-ai putea trimite in halkida?m-ar interesa ...
fetelor,eu sper pana pe 5 august sa plecam in tara,ca nu am rochie,soata nu are costum,mai avem o groaza de facut si se vor duce banutii nostri intr-o veselie.pupici la toate fetele,o seara racoroasa!!!

Maria-Bianca.3.09.2008

O scumpica printesa ta frumoasa si isteata.. Eu trebuie sa ma duc la LIDLE, sa iau pampersi. Am o lene... Pe caldura asta, cu fata....off... Ce sa mai zic, fata mea imi face moa..cica ma pupa. Si ne topim de cald.Sotul meu a lovit masinaa, apoi a cazut si s-alovit la umar...parca vad ca trebuie sa ma duc sa-l iau. Cam atat de la noi. Pupicei muuulti si dulci!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lukasnicolas spune:

Salutare fetelor!!!

Noi acum am venit acasa.Am statla soacra-mea cateva zile ca a lipsit tati.Luka s-a simtit asa bine la iaia dar eu sunt franta
Oana este tare scumpa Fanu cu ochelari
Anouk ma bag si eu in club vreau si eu sa ma tund, sa ma odihnesc sa sa sa...asa ca ia-ma si pe mine.
Alex ce domnisoara mare ai tu acolo..vrea parfumuri si lucruri de domnisoaraLuka este tare haios cum vorbeste face un talmes-balmes zice un cuvant in greaca 2 in rom si mai baga si din bebeluseasca ceva,trebuie sa fi mare expert ca sa-l intelegi
Carmaw cu scuzele de riguare sa iti traiasca sotul si tie insanatosire grabnica!!
Esthera te asteptam cu drag ca tare ne-a fost dor de tine.Felicitari pt dantura ,carnet si alte probleme rezolvate
Fetelor ulitima patanie cu Luka m-a speriat rau de tot .Am fost la mare cu el si cu Cristina.Am facut baita ,l-am scos din apa cu urletele de riguare ca nu vrea sa iasa din apa si ne jucam pe mal cu jucarelele.Ma roaga Cristina sa ma joc si cu ea volei ca se plictisise.Luka era langa mine se juca cu alta mingie,imi arunca aia mica mingia si se duce in spatele meu..ma intorc sa recuperez mingia si exact in secunda aia se duce si mingia lui Lukas in apa si el bineinteles dupa ea sa o prinda...se impiedica si cade cu mutra in apa eu eram cu spatele sa recuperez mingia noroc ca era Cristina pe faza si l-a scos din apa,era rosu tot si inghitise o gramada de apaM-am speriat asa tare ca nu il mai las nici o secunda nesupraveghiat si clar nu mai merg singura cu amandoi la mare pt ca cea mica e cam geloasa si vrea multa atentie.Luka s-a speriatpe moment dar i-a trecut repede si e asa haios cand vrea in apa (adica non-stop) zice in toate limbile tot ce stie ca defineste apa.Apa...nelo...baie..banio si lasala(thalasa)
Pupam fetele si o zi buna sa aveti.

Poze https://picasaweb.google.com/107414023172997185640?authkey=Gv1sRgCOuL_vHnybfimQE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lukasnicolas spune:

A ,fetelor si am si eu o intrebare.Ce le mai dati piticilor sa manance? Luka nu prea mai mananca nimic asa ff putin.Mananca fructe,iaurt,lapte si cam atat ..a si bea muuulta apa.

Poze https://picasaweb.google.com/107414023172997185640?authkey=Gv1sRgCOuL_vHnybfimQE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioannoula

Citat:
citat din mesajul lui mamitza_alex

salutare fetelor,ce faceti voi?scuzati ca am absentat cam multicel,dar de la caldurile astea nu am chef de nimic.noi azi am fost de dimineata la piata am luat ceva fructe,apoi la jumbo,am cumparat o parte din cadourile pt rubedenii,si apoi la racoare in casa.maine am de gand sa ma duc la plaja cu fimea,pe caldurile astea alta alternaiva nu ai..ori in casa ori la mare.
esthera,ma bucur ca ai rezolvat tot in ro,poi casa de piatra atunci si multa fericire!!!
carmaw,la multi ani sotului tau(scuze pt intarziere),multa sanatate si fericire!!
anouk3,iti tin pumnii ca sa ti de indeplineasca dorintele cu somnu si toate cele.pupici lui nick!!
ioanoula,cum e fara grec acasa?e o dulce fetita ta in poza.pupici fanoulei
fetelor,eu am pus poze pe facebook,parca v-am mai zis ca pe contul comnun nu pot intra ca mi se blocheaza rabla asta de leptop.sa va mai zic de fimea,care e tare motata,azi si-a luat de la jumbo un set cu inele si ochelari de soare(ca nu abem mami dastia)si un bebel micut pe care il legana pe perna si imi zicea sa tac ca doarme bebe,asa si mi-a arata un set de parfum cu hello kitty cu parfum si alte chestii pe csre (tebe sa luam mami,can aduce tati bani)eu i zic ca nu am bani si trebuie sa aduca tati si apoi luam.mai nou zice anumite lucruri si apoi le denumeste si in greaca,e comica.
anouk3,ziceai tu ceva de niste masti sau ce faci tu,cu cat le dai si cum le-ai putea trimite in halkida?m-ar interesa ...
fetelor,eu sper pana pe 5 august sa plecam in tara,ca nu am rochie,soata nu are costum,mai avem o groaza de facut si se vor duce banutii nostri intr-o veselie.pupici la toate fetele,o seara racoroasa!!!

Maria-Bianca.3.09.2008

O scumpica printesa ta frumoasa si isteata.. Eu trebuie sa ma duc la LIDLE, sa iau pampersi. Am o lene... Pe caldura asta, cu fata....off... Ce sa mai zic, fata mea imi face moa..cica ma pupa. Si ne topim de cald.Sotul meu a lovit masinaa, apoi a cazut si s-alovit la umar...parca vad ca trebuie sa ma duc sa-l iau. Cam atat de la noi. Pupicei muuulti si dulci!!

Fetita daca sotul a baut' e normal'sa fie vorba de ...o problema.
Eu l as lasa la fratior.....
Hai fi tare si pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Buna, fetele,

Caldura mare, mon cher.. Si cica vineri 40 de grade..

Oana, super poza de la avatar, am uitat sa zic! Sa stii ca nu cred chestia ca daca e energica nu pleaca de-a busilea. Cred ca daca renunti la premergator o sa fie nevoita sa-si gaseasca alt mijloc de miscare si o va lua din loc.
Si face si pupici.. ce mai, un geniu in devenire. Nicolas abia de curand a inceput sa trimita pupici in aer.
Naspa ca v-ati lovit masina, dar asa cum a zis si Carmaw, daca a fost de la bautura.. bine ca a fost numai atat.

Andreea, nasoala patania cu Lukas, dar nu trebuie sa-ti faci mustrari de constiinta, ca n-a fost decat cateva secunde si n-avea cum sa pateasca ceva serios. Cred ca a fost doar sperietura cand s-a trezit cu fata in apa, ca doar cata apa putea sa inghita intr-o secunda?.. Asa ca stai linistita.
Cum a fost sejurul la mama soacra? Cand vii pe aici?
Iar cu mancatul, nici Nicolas nu mananca prea mult. Tot asa, apa multa si dup-amiaza ceva carnita cu vreun pireu sau paste. Oricum la noi e si faza cu caninii, deci arsita + canini = nervi muuuuulti!

Alex, chiar mi-era dor de tine. Da-mi si mie, te rog, daca vrei numele de facebook sa o mai vad pe pitica ta.
Cate masti vrei? Pot sa-ti fac cateva daca vrei (nu trebuie sa-mi dai nimic) si le trimit prin posta.

Va pup ca vin puradei si am un chef de ei....


pozici Nicolas cel Mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamitza_alex spune:

salutare fetelor,ce faceti voi?eu ma odihnesc.azi am fost la plaja,apoi am venit acasa,am gatit(fasole galbena cu carne de pui+snitele de pui+dovlecei pane cu usturoi)pe caldura asta e o "placere" sa gatesti.acum ma relaxez la un frappe.lukasnicolas:si bya a cazut o data cu fata in apa si sa speriat rau,eu nu ma zic..ma enervez cand mergem la plaja ca nu vrea sa se joace cu alti copii,rar se intampla sa se joace cu careva,in rest se joaca singura.azi a auzit fimea o fetita zicand stamata si imi zice,mami rusine zice copela stamata.eu i zic ca nu e rusine ca nu e prostie,ea nimic ca e rusine(numai ea stie cu ce asociaza stamata)

anouk3:pe f.b sunt alexutza popa.eiii,cum sa nu iei ceva pe masti.pune o poza pe facebook sa vad si eu ce masti faci
ioanoula:a fost vina sotului cand a lovit masina?te cred pe caldurile astea numai chef de plecat la lidl nu ai..
fetelor,o zi buna sa aveti!!1

Mergi la inceput