Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***329***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Pisicogri,

am sunat la camping holidays. Niste hoti:
18 lei/pers
13 lei/ cort
13 lei/ masina

am sunat din nou si la S (care e gard in gard cu Marina Surf)
17 lei/pers
10 lei/ masina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

chiar sint curioasa, se poate face camping peste tot (sint structuri) sau doar in zonele clar turistice, cum ar fi statiunile?

si in ce stare se gasesc closetele si dusurile?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Tufete vreau va multumesc inca o data pt sprijinul acordat la actiunea de pe mail-ul comun

Multumiri initiatoarei Chatonel precum si Andiaroro, Symplianna, Adrisimo, Anaan, Olga, Pisik, Floric, Dodo-pui, Simonapro, Ramona75, Monnvas, Anamariame, Denisamada, Gina2008, Bianca, Carla28, Cristinaus, Mihaelacq, Aditapop

Mai este o persoana care trebuie inclusa in lista dar nu am numele si nici nu am primit PM

Mii de multumiri


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

chiar sint curioasa, se poate face camping peste tot (sint structuri) sau doar in zonele clar turistice, cum ar fi statiunile?

si in ce stare se gasesc closetele si dusurile?



Famille Dragoon, mami de Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



Exista campinguri amenajate, cu dusuri si bude relativ ok. Si exista si zone unde poti campa si faci pipi la tufis, daca exista, sau mai in vale sa nu te vada colegii de cort.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

adik vrei sa zici ca poti face si camping salbatic, ca nu vad de ce sa mai platesti daca nu exista structuri de igiena minime

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Ca am uitat...in orice caz, campingurile din Romania, oricate stele ar avea nu se ridica la nivelul campingurilor din Franta (am stat in cateva si stiu ce inseamna camping acolo).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

adik vrei sa zici ca poti face si camping salbatic, ca nu vad de ce sa mai platesti daca nu exista structuri de igiena minime

Famille Dragoon, mami de Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



Da, se poate. La mare, de exemplu, no mai mergeam la Vadu( e o plaja la nord de Navodari, are vreo 40 de km si e pustie si virgina, tine pana la Delta).

Noi mergeam acolo, nu e nici tipenie de om...se campeaza cam la 150-200 m unii de altii. (Toamna mergem la curatenie)

Acum insa mi-e destul de greu sa merg acum pentru ca:
- au inclus zona in rezervatia Delta dunarii si nu mai poti intra daca nu ai permis de nu-stiu-ce
- sunt foarte multi tantari...adica te manaca si ziua si mai ales noaptea si nu prea imi convine. Ultima data nici nu puteam sa cobor din masina ca ma invadau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Mii de multumiri


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





multumim tie pentru organizare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Ca am uitat...in orice caz, campingurile din Romania, oricate stele ar avea nu se ridica la nivelul campingurilor din Franta (am stat in cateva si stiu ce inseamna camping acolo).


hahahahaha, atunci nu e de mine, ca io si aici "sar" 2 campinguri din 3, nefiind destul de curate.

Mie imi trebuie buda curata ca la restaurant asta cred ca e fobie capatata pe vremea lui ceasca, cind toate budele erau colcaiala de microbi si jeg (inclusiv in scoli )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503


Da, se poate. La mare, de exemplu, no mai mergeam la Vadu( e o plaja la nord de Navodari, are vreo 40 de km si e pustie si virgina, tine pana la Delta).

Noi mergeam acolo, nu e nici tipenie de om...se campeaza cam la 150-200 m unii de altii. (Toamna mergem la curatenie)

Acum insa mi-e destul de greu sa merg acum pentru ca:
- au inclus zona in rezervatia Delta dunarii si nu mai poti intra daca nu ai permis de nu-stiu-ce
- sunt foarte multi tantari...adica te manaca si ziua si mai ales noaptea si nu prea imi convine. Ultima data nici nu puteam sa cobor din masina ca ma invadau.


ei, asa da, e interesant, da e naspa cu tintarimea aia ... si daca mai zici si ca au inchis zona, atunci e bine ca ati putut profita cit a fost deschisa.

Mergi la inceput