VEGETARIENII , VEGANII &CO

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns softurela spune:

Citat:
citat din mesajul lui ligeea

Da al ei e blogul.
Dar nu si vina. Imi cer scuze ca o spun dar mie mi se pare tonul foarte fatalist .
In plus toleranta intr-o familie este factorul esential .Si unde naiba a disparut asa dintr-o data cand tu vrei sa impui tuturor punctul tau de veder ?

acum sunt in concediu dar separati, copiii cu tati la mare si mami la o tabara de bio nu stiu cum...
Printre altele am fost intrabata mai voalat asa daca la un eventual divort vi sa declar ca I. e iresponsabila ...Uf

ligeea


Femeia nu e iresponsabila. E chiar prea responsabila. Vrea sa-si creasca copii cat mai sanatos posibil. Greseala ei e ca a luat-o valul dar dati-i timp si o sa se mai potoleasca. E in faza entuziasmului de inceput.

Mami de fetite: Diana (15.dec.2007) si Bianca (15.iun.2010)

Nasterea unui Miracol: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134518

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Glicina spune:

Citat:
citat din mesajul lui ligeea


Printre altele am fost intrabata mai voalat asa daca la un eventual divort vi sa declar ca I. e iresponsabila ...Uf

ligeea


Eu as zice sa nu te duci, ca oamenii astia poate se-mpaca dupa divort (am mai vazut cazuri), devine si domnu' atent la ce mananca si pe urma te vor detesta tot pe tine, care le vrei binele :) Iar in locul tau, eu i-as cam evita o perioada...
Te rog sa nu te superi pt ce-am scris, ca nu scriu cu patima, dar incerc sa ma pun in pielea personajelor... Inteleg ca voi va stiti de ceva vreme, poate ca momentul a venit sa luati o pauza...
Numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui softurela

Femeia nu e iresponsabila. E chiar prea responsabila. Vrea sa-si creasca copii cat mai sanatos posibil.



Dap! Si ca urmare, a decis, pentru inceput, ca le merge rau impreuna in concediu.
E primul pas catre sanatate!

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui softurela

Femeia nu e iresponsabila. E chiar prea responsabila. Vrea sa-si creasca copii cat mai sanatos posibil.



Dap! Si ca urmare, a decis, pentru inceput, ca le merge rau impreuna in concediu.
E primul pas catre sanatate!

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Si tu de unde ai tras concluzia ca ea a decis sa se duca intr-o tabara bio, singura? Poate ca el a trimis-o.
Sincer mi se pare exagerata toata povestea inclusiv treaba cu blogul Oliviei ( fara suparare dar e cam cel mai simplut din "domeniu" ...chiar sa hotarasti sa-ti schimbi viata dupa ce ai citit un astfel de blog , hmm, nu's ce sa zic dar nu prea e genul care da revelatii, sint niste povestioare pe acolo, gen printesa Mazarica s-a pupat cu printul Tom(ato)si au trait impreuna pina la adinci batrinete...).
Mai departe nu stiu ce sa mai zic dar daca ligeea nu s-ar supara as spune ca e putin cam posesiva cu fratele ei si cam dura cu cumnata ei.
Scuze, din nou, dar asa pare ca e subiectul asta...( si gata, promit ca ma opresc dupa ce Rufus recunoaste ca s-a pripit cu concluziile)

To live a creative life, we must lose our fear of being wrong - Joseph Clinton Pearce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Rufus recunoaste ce vrei tu.
Pare si logic ce spui (desi folosesti cuvantul "poate" si, ca urmare, inseamna ca te pripesti cu concluzia si trebuie sa recunosti ca-i asa): sotul, patruns (in sfarsit!) de adavarul ideilor sotiei, ii face rost de o tabara bio si o trimite acolo ca sa-i faca o placere.
Nu-i sigur...poate ca-i asa.
Acum, serios: nu cred ca-i chiar un subiect "fierbinte".
Pur si simplu mie (ca si autoarei subiectului) mi se pare aiurea ca o familie sa intre in impas din cauza viziunilor diferite asupra hranei. Si nu pun in discutie a cui mancare este mai buna, cat de responsabila e sotia, asta e alt subiect.
Atata tot.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput