Pufi de ian - feb 2010 (31) - in vacanta

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

BF, Nyny ,Tomaca multumesc ....imi tot spun in minte ca a fost o reflectie a luminii....daca nu mai intru pe forum sa stiti ca e din cauza ca mi-e rusine ca am spus ca s-ar putea sa fiu insarcinata si nu-s :( ...noi o sa plecam sambata in concediu pt 11 zile , o sa imi fac celalalt test acolo, la mare(va fi asa cum vrea Dumnezeu, noi speram sa fie, daca nu mai e timp )


Mami de Ariana

Motto-ul meu:
"Eu sunt cate putin din tot ce am intalnit."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

fetele nu stiu daca sa dau send la mesajul asta sau nu, nu stiu daca sa sau sunt , dar astazi mi-am facut un test de sarcina si s-a vazut o a 2 affff mica si slaba linie roz ...

ar fi trebuit sa fie a2a zi de CM si nimic si m-am gandit sa incerc, o sa mai repet peste o saptamana, daca nu vine....dar cred ca imi fac sperante false



Mami de Ariana

Motto-ul meu:
"Eu sunt cate putin din tot ce am intalnit."




SUPERRRRRRRRRRRRRRRRRRR!



Edit: si la mine prima data a fost f palida a doua liniuta

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

fetele nu stiu daca sa dau send la mesajul asta sau nu, nu stiu daca sa sau sunt , dar astazi mi-am facut un test de sarcina si s-a vazut o a 2 affff mica si slaba linie roz ...

ar fi trebuit sa fie a2a zi de CM si nimic si m-am gandit sa incerc, o sa mai repet peste o saptamana, daca nu vine....dar cred ca imi fac sperante false




Mami de Ariana

Motto-ul meu:
"Eu sunt cate putin din tot ce am intalnit."






Tzinem pumnii stranshi sa fie cu ochishori! Las felicitarile pe mai tarziu...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

fetele nu stiu daca sa dau send la mesajul asta sau nu, nu stiu daca sa sau sunt , dar astazi mi-am facut un test de sarcina si s-a vazut o a 2 affff mica si slaba linie roz ...

ar fi trebuit sa fie a2a zi de CM si nimic si m-am gandit sa incerc, o sa mai repet peste o saptamana, daca nu vine....dar cred ca imi fac sperante false




Mami de Ariana

Motto-ul meu:
"Eu sunt cate putin din tot ce am intalnit."




Felicitari!
Linia aia nu apare nici macar slaba sau pala daca nu exista hormonul secretat de sarcina!
Io zic sa te programezi la dr cam peste vro 2 sapt asa ca sa bata si inimioara pana atunci!

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Noi mergem la 16:00 la dr.
Yannis de ieri de la 20:00 nu s-a mai ridicat din pat
sta, doarme, dormiteaza , boleste, nu se ridica nici macar in fund, daca ma duc incerc sa il ia sa ii dau lapte ceva urla, plange
daca il scot din pat se lungeste pe jos.
Acum strangeam toata analizele facute sapt astea, inclusiv o proba pe care nu mai verificasem rezultatele ptr ca a iesit tarziu de la laborator si Yannis deja lua de 5 zile augumentin si nu m-am mai stresat am zis ca ce op avea trece cu augumentinu. Scrie la secretie oculara prezente niste chestii latine.
nu am timp sa caut pe net acum ca ne pregatim sa mergem la dr, poate o manca ceva...
oricum suna complicat

EXAMEN SECRETIE OCULARA (MICROSCOPIC, BACTERIOLOGIC, MICOLOGIC, ANTIBIOGRAMA, ANTIFUNGIGRAMA LA
NEVOIE)
Staphylococcus aureus (ochi drept) = Prezent
Obs: Avand in vedere rezultatul antibiogramei, tulpina izolata este MRSA ( Staphylococcus aureus meticilino - rezistent ).
Haemophilus influenzae (ochi drept) = Prezent
Obs: Pe mediile de cultura s-au dezvoltat colonii de Haemophilus influenzae.
Acest rezultat indica posibilitatea implicarii tulpinii de Haemophilus influenzae intr-o eventuala infectie acuta din sfera ORL sau oftalmica. In
functie de contextul clinic medicul va aprecia oportunitatea tratamentului conform antibiogramei.

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Noi mergem la 16:00 la dr.
Yannis de ieri de la 20:00 nu s-a mai ridicat din pat
sta, doarme, dormiteaza , boleste, nu se ridica nici macar in fund, daca ma duc incerc sa il ia sa ii dau lapte ceva urla, plange
daca il scot din pat se lungeste pe jos.
Acum strangeam toata analizele facute sapt astea, inclusiv o proba pe care nu mai verificasem rezultatele ptr ca a iesit tarziu de la laborator si Yannis deja lua de 5 zile augumentin si nu m-am mai stresat am zis ca ce op avea trece cu augumentinu. Scrie la secretie oculara prezente niste chestii latine.
nu am timp sa caut pe net acum ca ne pregatim sa mergem la dr, poate o manca ceva...
oricum suna complicat

EXAMEN SECRETIE OCULARA (MICROSCOPIC, BACTERIOLOGIC, MICOLOGIC, ANTIBIOGRAMA, ANTIFUNGIGRAMA LA
NEVOIE)
Staphylococcus aureus (ochi drept) = Prezent
Obs: Avand in vedere rezultatul antibiogramei, tulpina izolata este MRSA ( Staphylococcus aureus meticilino - rezistent ).
Haemophilus influenzae (ochi drept) = Prezent
Obs: Pe mediile de cultura s-au dezvoltat colonii de Haemophilus influenzae.
Acest rezultat indica posibilitatea implicarii tulpinii de Haemophilus influenzae intr-o eventuala infectie acuta din sfera ORL sau oftalmica. In
functie de contextul clinic medicul va aprecia oportunitatea tratamentului conform antibiogramei.

de Yannis




Vai, vai, vai....cum adica nu s-a dat jos din pat?
bine ca mergi la doctor.
sa ne tii la curent.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Noi mergem la 16:00 la dr.
Yannis de ieri de la 20:00 nu s-a mai ridicat din pat
sta, doarme, dormiteaza , boleste, nu se ridica nici macar in fund, daca ma duc incerc sa il ia sa ii dau lapte ceva urla, plange
daca il scot din pat se lungeste pe jos.
Acum strangeam toata analizele facute sapt astea, inclusiv o proba pe care nu mai verificasem rezultatele ptr ca a iesit tarziu de la laborator si Yannis deja lua de 5 zile augumentin si nu m-am mai stresat am zis ca ce op avea trece cu augumentinu. Scrie la secretie oculara prezente niste chestii latine.
nu am timp sa caut pe net acum ca ne pregatim sa mergem la dr, poate o manca ceva...
oricum suna complicat

EXAMEN SECRETIE OCULARA (MICROSCOPIC, BACTERIOLOGIC, MICOLOGIC, ANTIBIOGRAMA, ANTIFUNGIGRAMA LA
NEVOIE)
Staphylococcus aureus (ochi drept) = Prezent
Obs: Avand in vedere rezultatul antibiogramei, tulpina izolata este MRSA ( Staphylococcus aureus meticilino - rezistent ).
Haemophilus influenzae (ochi drept) = Prezent
Obs: Pe mediile de cultura s-au dezvoltat colonii de Haemophilus influenzae.
Acest rezultat indica posibilitatea implicarii tulpinii de Haemophilus influenzae intr-o eventuala infectie acuta din sfera ORL sau oftalmica. In
functie de contextul clinic medicul va aprecia oportunitatea tratamentului conform antibiogramei.

de Yannis




Sa nu uiti sa ii zici doc ca a fost cu catelul la mare, ca s-a pupat cu el...da?
Ca poate a luat ceva de la catel.
of doamne!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

aoleo alexutzaa....clar la dr..saracutul yanis sa nu se ridice el din pat




-----------------------------------------
Alexandra si Dragos Andrei(08.01.2010)...de acum suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Tare urat suna ce ne zici tu acolo alexutza... nici starea lu' Yannis nici analizele alea nu arata prea bine. Totushi banuiesc ca de Haemofilus influenzae era vaccinat, nu? Eu shtiam ca e inclus atat in pentaxim cat si in infanrix. Off... Fugutza la doctor!
multzi Yannis mic! Sa te pui pe picioare mai repede!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Alexutzza tinem pumnii sa fie totul bine cu Yannis, saracutul....poate e un virusache....bine ca mergi cu el la doctor....


Mami de Ariana

Motto-ul meu:
"Eu sunt cate putin din tot ce am intalnit."

Mergi la inceput