Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

hello ladies,

am reusit si eu sa va citesc din urma, ati avut ceva spor cu vremea asta...
am vazut ca ati vorbit despre diversificare...wooowww...ce bebei mari avem
eu as vrea de la 3 luni sa incerc sa-i dau cate o lingurita de suc fetei sa vad cum reactioneaza, nu o sa incerc sa-i scot din mesele de lapte ci doar sa o invat cu gustul
am incercat pana acum sa-i pun pe buze un pic de banana, cireasa, supa... sa nu ziceti ca-s ....

va poooppp si o zi cu soare sa aveti!
la noi a iesit asa un pic si tareee bine mai e
poate iesim un pic la plimbare

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- si noi suntem suparati..iar vreme naspa, iar in casa..poate de la 2-3 incolo, iese nitel soare, sa-i scot macar prin zona, pe stradute. mmm..ce-as veni si eu la intalnire..dar cum carutul nu incape in orice masina,..deci nici in taxi..stau la locul meu, adica in casa
- mi s-a terminat "3 in 1", ieri mi-am facut cacao. azi dim s-a terminat si punga de cacao, ma pus decat o lingurita la ibric, asa ca am adaugat si cafea, am facut o mixturafiimea azi are program de marait.vrea pe burta, cand ajunge acolo, maraie ca nu poate inainta.nu vrea in scoica, dc o pun totusi, e asa-siasa, o iau din scoica o pun in pat- maraie iar..fiteea care e o cuminte de fel.acum fratisu care era cu gura mare de-bicei, e socat ca aude pe altcineva maraind..sau plangand cu lacrimi..e ca la nebuni

Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
http://s1124.photobucket.com/albums/l570/viss2/
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- raportez- a adormit.in brate dupa 5 pasi..in ciuda faptului ca frasu ma vedea in picioare si "striga" dupa mine sa vin l;a elmaraia, tusea, radea, si eu ziceam"sssssssssstttttt" ca sorata vrea sa doarmail durea pe el undeva de sora-saaum e copil unic- ea doarme in patutul ei, si el troneaza pe genunchii mei la calculator
- ce bine dorm ei dupa 2-3 ore de parc..

Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
http://s1124.photobucket.com/albums/l570/viss2/
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

buna!
am veni de la mare! a fost super, va recomand Croatia din tot sufletul, mai ales la apartament la particulari.. Dodo s-a simtit excelent azi am cantarit-o si avea 5360 la o ora- juma dupa masa de lm
si 66 de cm!
a inceput sa se ridice, trageea cu capul de umeri stea in fund!
va pup ca ma duc sa continui bagajele pt .ro
poate ne vedem dupa 10 iulie cand avem botez! toate fetele!


mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata
din pacate sufletul meu e ca vremea de afara
nepotica noastra scumpa pe care o asteptam asa mult are nevoie momentan doar de noastre, altceva nu putem face
o sa revin sper curand ..
Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- off, miki..ce sa zic, putere,si imi pare tare rau de evolutia situatiei

Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
http://s1124.photobucket.com/albums/l570/viss2/
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-am vazut ieri pozici noi de bebici-deea si pisuc.eu zic ca copii nostri sunt asa frumosi , de zici ca sunt "de album"..ai nostri ai tuturor, nu doar celor enumerate de mine- sa nu se inteleaga cine stie ce
-deea- si mamica era frumoasa.pareai preocupata, asa cum si erai cu atatea patanii pe capmi-ai facut ieri o propunere- poate ramane pe marti- in principiu, dar te mai las sa te gandesti cateva zile..poate te razgandestistii, iti mai aduc aminte o data - eu am 2 copii mici, tu unul..ori ma dai pe usa afara mai repede, ori o sa devii mai relaxata vazandu-ma in actiune

Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
http://s1124.photobucket.com/albums/l570/viss2/
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-binenteles- eu pe net, si netul golce sa fac, dc mi-a adormit si copilul nr.2astept sa se trezeasca , si ii scot un pic din casa..am dilema cum sa-i imbrac...nu e nici cald, nici frig rau.problema e ca am prea multe haine primite ptr ei, nu ma pot hotari

Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
http://s1124.photobucket.com/albums/l570/viss2/
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

neata
din pacate sufletul meu e ca vremea de afara
nepotica noastra scumpa pe care o asteptam asa mult are nevoie momentan doar de noastre, altceva nu putem face
o sa revin sper curand ..
Doamne Ajuta!

mami de 2 prichindei


Regret amarnic, ...insa rugagiunile noastre o pot salva!!!
Eu cred foarte tare in Dumnezeu.... va fi bine!!!

Doamne ajuta!!!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

neata
din pacate sufletul meu e ca vremea de afara
nepotica noastra scumpa pe care o asteptam asa mult are nevoie momentan doar de noastre, altceva nu putem face
o sa revin sper curand ..
Doamne Ajuta!




Regret amarnic, ...insa rugagiunile noastre o pot salva!!!
Eu cred foarte tare in Dumnezeu.... va fi bine!!!

Doamne ajuta!!!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA







off catank, in momentele astea eu nu mai cred in nimic, si credinta mi-e zdruncinata..nu se poate ca doi oameni curati la suflet si care se iubesc enorm sa fie incercati atat de mult..este al treilea sufletel care trebuia sa le lumineze viata..si cand credeam ca totul in sfarsit va fi bine si pt ei si nu se mai poate intampla nimic, uite ca Dumnezeu ne-a demonstrat contrariul..de ce ? de ce ei ? asta n-o sa pot sa inteleg vreodata..daca ati sti cat m-am rugat ca tot raul posibil si imposibil sa mi se intample mie dar sa-i lase pe ei in pace sas-i duca durerea mai departe..si uite ca tot pe ei ii loveste..nu stiu cum mai pot..

viss, ma bucur cand citesc despre tine..ma bucur de asemenea ca ai primit multe lucrusoare pt cei mici, sa stii ca m-am intrebat deseori daca ai avea nevoie de ceva pt ei..mai ales ca e greu cu doi..daca vreodata ai nevoie de ceva te rog mult sa nu eziti sa apelezi, orice..te pup

Mergi la inceput