Romanii din Marea Britanie (28)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kallista spune:

Stie cineva, dintre fetele din Londra, de unde pot sa iau si eu o casca de baie buna pentru orele de swimming? Una pe care sa si-o poata pune pe cap un copil de 9 ani? Daca stiti, va rog sa-mi spuneti si mie, joi are si sta cu parul ud dupa aceea
Am incercat la Braggs, de unde i-am cumparat uniforma, dar nu reuseste nicicum sa-si traga pe cap casca aia de unul singur . Si nici n-as prea vrea sa-l tund periuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Noi aveam unele simple de la Sports Direct
http://www.sportsdirect.com/swimming/swimming-goggles-and-caps
nu stiu daca asta cauti dar poate iti e de folos linkul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kallista spune:

Multumesc, motanik , imi este foarte de folos link-ul, am vazut ca au multe modele fata de ce am gasit eu. Maine fac o vizita la cel mai apropiat magazin, e la mai putin de 2 mile de casa. Se pare ca si ochelari va trebui sa cumpar, asa a venit comanda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Kallista, din proprie experienta iti recomand sa iei 2.....

Chiar daca scrii numele pe casca si ochelari.....

Eu am luat prima data un set ( ochelari si casca) si dupa 3 saptamani mandra mea de fata a venit fara casca si nici nu a fost chip sa dau de ea. Evident fa trebuit sa ma agit sa iau alta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kallista spune:

Citat:
citat din mesajul lui brianamica

Kallista, din proprie experienta iti recomand sa iei 2.....


Multumesc de recomandare, briana, sa stii ca asa o sa fac... nu mi-e atat teama de pierdere cat de rupere ... daca o sa traga al meu flacau mai cu sete de ea
Eu am avut doua de cand eram mica, si pe amandoua le-am rupt cand i le-am pus pe cap juniorului, la mare. Acuma, deh, or fi fost si expirate, de atata timp... dar prevederea nu strica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Kallista, la piscina unde face inot ar trebi sa aiba. Eu insami iau lectii de inot acum si de acolo mi-am luat ochelari si casca. sint si costume de baie - orice piscina ar trebui sa aiba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kallista spune:

Pana la urma i-am luat tot de la Braggs - azi am fost lenesa si nu m-am simtit in stare sa merg pana la sportsdirect (eu nu am nici masina, nici permis de conducere). M-a costat cam mult (6 lire) dar asta e, comoditatea se plateste. M-a speriat ploaia aia torentiala de dimineata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kallista spune:

Letitia - eu nu am mers niciodata la piscina respectiva, acolo se duc cu scoala... am incercat eu sa-l intreb daca au voie si parintii sa vina, sa vada cum e, dar m-a rugat sa nu vin Eh, a crescut baiatul meu, nu mai vrea sa fie vazut cu mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kallista spune:

Nimeni, nimeni pe aici?
Fetelor, unde sunteti?
Eu am, ca de obicei, o intrebare . Vreau sa ma tund si sa-mi fac niste suvite, si sunt intr-un mare impas, pentru ca habar n-am unde sa ma duc. Am avut vreo doua experiente dezastruoase cu saloanele din Ro, asa ca n-as vrea sa merg pe ghicite aici. Orice recomandari sunt binevenite ... sau poate stie cineva o coafeza care vine acasa, ar fi si mai bine. Ma sperie gandul de a ajunge pe mana oricui, nu m-am mai tuns de foarte multa vreme (am parul lung, l-am tot lasat sa creasca), iar stresul e cat casa.
Asadar... ceva idei? Daca la vopsit m-as mai aventura si singura, de foarfeca chiar n-am curaj sa ma apropii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Da, eu stiu pe cineva care vine acasa, e barbat, il cheama Mihai si m-a tuns si aranjat si pe mine de cateva ori si am fost f multumita (nu in ultima vreme pt ca am fost des in Ro si m-am facut acolo dar aici numai el m-a tuns).
www.mavrichi.com Sper sa nu il deranjeze ca pun linkul lui aici si sper sa iti fie de folos.

Mergi la inceput