Copilasi de Iulie - August 2004 * 75 * LMA !

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

da mai ... acum ma uitai si io in lista ...
Lia
si lma celor ce si serbeaza onomastica azi

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela


Campanie speciala, pentru steluta de mare, DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

La Multi Ani, Lia! Sa fii sanatoasa si fericita langa cei dragi tie!

Si La Multi Ani de Sf.Petru si Pavel celor ce isi serbeaza onomastica!

Sa imi traiasca si mie barbatul si socrul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Cori zic si io un breloc fain,bilete la vreun concert/film,meci depinde ce-i place lui mai mult...o carte....o poezie scrisa de Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Liliana condoleante...

Corina, grea misiune
Nepoata mea de 15 ani (v-am zis ce note a luat la capacitate? ) a facut cadou un tricou cu poza respectivului si un puzzle cu poza lor...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Buna ziua,

La multi ani Lia!

La multi ani tuturor sabatoritilor de sf. Petru si Pavel!
Roberta, sa-ti traiasca barbatul si socrul! :)

Am ajuns azi-noapte la 1.30...ce bine e acasa!
A trebuit sa dau o fuga scurta la servici dar mi-am luat 2 zile de concediu ca sa ma refac.
Multi colegi au zis ca asa faci la crizele de bila asa ca am sa imi fac o ecografie si pe saptamana viitoare bag si niste analize (desi sunt 99% sigura ca e din cauza oboselii acumulate si la asta trebuie sa lucrez)

Liliana, condoleante!

O zi frumoasa sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunny spune:

Lia
Sa fii sanatoasa si sa ai numai bucurii alturi de cei dragi

..si lma pentru onomastici - de aici nici nu stiu de ele, noroc cu voi

Daria - au sosit ceasurile, nu am desfacut pachetul ca le-am trimis la soacra-mea , ca ea e acasa tot timpul iti spun luni cum a reactinat copilul

Monicule bine ai revenit , bine ca a trecut criza- dar musai sa vezi de la ce

Eu azi am tras un tur de forta in oras, am mai luat cite ceva ptr copil, in afara de cerere... sper sa fie incintat
Miine avem scolile si tot sectorul de stat in greva - nu scoala, avem o fetita toata ziua aici.... atelier de creatie , pictura va fi casa- dar imi place



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello

Multumesc mult tuturor de urari, azi am implinit 38, sunt deja in cadere libera spre 40 :) noroc ca pe femei nu le loveste criza varstei mijlocii:P

va invit la un pahar virtual de ce vreti voi, io pt azi am executat o praji cu mere, una cu branza, saratele asortate si ca meniu frigarui de piept de pui cu garnitura de cartofi la cuptor, salata de conopida, conopida gratinata cu bacon, piure de cartof + carne de porc cubulete cu sos de legume, si cam atat...invitatii, in nr f mic, vin mai pe seara. Bunicii fiindca nu-s de aici au venit si au si plecat deja, dupa ce s-au jucat din plin cu astia micii.

Liliana, condoleante....

LMA tuturor sarbatoritilor vostri cu ocazia Sfantului Petru si Pavel !

multa sanatate sa avem cu totii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunny spune:

wow ...Lia azi ar fi trebuit sa gatesti.. NIMIC , sa fii servita si rasfatata, in schimb tu ai facut mincare pentru o sapt! Sa aveti pofta, sunt sigura e foarte buna, te admir


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Mani, daca as fi facut altfel, as fi stricat traditia, ori eu sunt pro traditii, in plus sa stiti ca de obligat nu ma obliga nimeni sa gatesc si sa primesc invitati, fac asa pur si simplu de cand ma stiu, desigur, nu e fff comod, desi imi place sa bucataresc. Manichiura mea nu exista, si miros ca o bucatareasa get beget probabil:P
Desigur ca puteam sa cumpar produsele de la patiserie-cofetarie si ceva de pe la vreun restaurant sau chiar sa duc lumea la restaurant, ma costa mai mult financiar dar stateam mai comod, si-n plus eu mai am un fix ca home-made-ul e mai bun

si eu imi doresc mai mult decat mi-e scris probabil, ca multi altii, asa ca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Eu de ziua barbatului am gatit fasole cu cioan si bors de gaina, sper sa nu vina nimeni in vizita, i-am anuntat pe toti ca sambata facem gratare si tortulet...

Cristalina, am facut si eu ceva de genul, eram la Londra, mi-am revenit abia acasa, cu Vitamax, somn si mult ceai de galbenele...
La medic mi s-a spus ca a fost o cadere de oboseala, stres si mancat aiurea (normal ca acolo eu mananc fast-food si diurna o dau pe cadouri pentru baietii mei...)

Mergi la inceput