Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Miky,Cami, Piscu, Alexina, pt fiecare!!!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisucmic

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui pisucmic

Strumphi multumim mult de capitol!
Alexina, parca tu ai cumparat de curand patut tip tarc, pliant, sau gresesc? ce marca ai luat, ai vreun link cumva? fiindca vrem si noi sa cumparam pentru WE la munte sau zile petrecute la bunica (vecinii de deasupra vor incepe renovarea apartamentului peste vara ). Multumesc mult pentru informatii

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)


au la chicco la promotie, cu reducere de pe la 5 mil la 3.5..si e ok, are si nivel intermediar pt cand e micut acum..si laterale care se dau jos cand creste sa coboare singur..mie mi se pare super..




Multumesc mult Miki , l-am vazut. Tu il ai pe asta? O sa fac si eu un drum pana la chicco sa-l vad. Salteluta se pliaza si ea oare?
Dragele mele Miki si Strumphi, ce povestiti voi drept caderi de calciu (medicii "moderni" nu prea cred in notiunea asta...) sunt de fapt fie hipoglicemii (daca erati nemancate de cateva ore) fie hipotensiuni (mai ales daca trec cu baut apa). Aveti grija sa fiti mereu hidratate si sa aveti ceva dulce la indemana.



Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)


eu nu-l am pe asta dar l-as fi vrut stiam de el pt ca vroiam sa-l iau cadou nepoatei e mai fain ca al meu ca i se dau si lateralele jos cand creste bebe sa coboare singur..e o firma serioasa, eu zic ca e bun..
hipogliemie adica aveam glicemia mica..hmm la cate dulciuri pap zilnic, cred ca depasesc mancarea.
hipotensiune mai degraba ca eu oricum o am mica..culmea de vreo 2 sapt am reinceput sa beau cate o gurita de cafea dimineata..nemancata eram ca doar abia ma trezisem, doar ce coborasem scarile..
oare se pot face si de la lipsa e fier ? ca de asta stiu sigur..nu prea -l banuiam nici eu pe Ca ca in analize mai tot timpul l-amavut bun, chiar daca la limita inferioara..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

buna si de la noi.

Miki, sa-ti traiasca nepotul, sa fie sanatos si sa urmeze si o surioara!SI eu am caderi dintr-astea de calciu...am avut dintotdeauna, cand eram mici aveam spasmofilie si nici acum nu suntem ok

Simona, mami de baieti David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


e nepotica dar sa dea Domnul sa urmeze un fratior ca ei asa isi doreau..
si se manifesta si cu greata, lesin, transpiratie excesiva ? bine ca nu eram singura acasa..de atunci numai la asta m,a gandesc, sa nu ma apuce cand sunt singura cu ei..mi-e frica sa nu se sperie daca lesin prin casa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ally buni teoretic sta pana la mijl lui august.....practic......offff sa vdm ce rezolva cu picorul
noi suntem si bine...si mai putin bine ..si agitati....si ne gandim la o vacanta binept ca suntem cu totii impreuna, traim in armonie si fericiti ca ne avem unii pe altii....mai putin bine e mami cu piciorul :( si pe bb am impresia ca il paste o mica raceala, o fi adus iasminuta ceva de la gradi...are ceva mucisori,..in rest el e veselie mare ca si pana acum, doar ca nu prea papa, dar nu ne facem noi griji de asta (are apx 7700-7800gr) aaaa si a inceput sa mi se trezeasca o data pe noapte dar nici asta nu e o problema...somnul de amiaza e de 3 ore (tare bine imi prinde ) plus inca 2-3 reprize de somn pe langa .....agitati: am inceput sa ne cautam casuta..punem in balans daca sa luam teren si o construim sau sa o luam dea gata (uff Doamne ajuta ca de abia astept!!!!) ....vrem si o mica vacanta stiu asta nu pusca cu vrutul casei dar nu sunt dispusa sa fac sacrificii inca) ...ca sa mergem la mare facem 13 ore dar daca nu vad o mana de nisip si soare/apa (vb madutzei ) pt mine nu e concediu....afara din tara pica anul acesta ....
mai continui??????
mai bine nu


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

strumph- multumim de capitol nou. mi-a fost pofta de cafeluta azi dimineata!!

am venit in casa de frica ploii arata cam nasol situatiunea afara! cica ar veni niste furtuni ce ma enerveaza cand ma baga ploaia in casa, ca in rest imi plac furtunile

fetelor am fost la mall azi si la sfarsit eu mereu ma delectez cu o cafea de la starbucks...azi mi-am luat frapucino si sa va povestesc ce am patit. am avut adrenalina ridicata la maxim de nervi. doamna de acolo ( mall afi- o tipa blonda in caz ca o mai intalniti si voi) fff recalcitranta ca de ce vreau eu sirop de capsuni in cafea ca nu se poate chiar dca eu cu cateva zile inainte bausem asa tot la ei. ii explic si ii spun ca nu tb sa vorbeasca asa rastit cu mine ca inteleg. stiti ce mi-a zis: "eu zic sa TE CONTROLEZI" HELLOO??? deci m-au apucat toti nervii de moldoveanca si va dati seama ca i-am facut ditai scandalul. era si store manager si imi intorcea spatele si ridica mana ca si cum nu o intereseaza si spunea: hai treci la tejghea sa-ti iei bautura ca nu ma dai tu afara pe mine" woooow
am luat un formular din ala de reclamatii si normal ca nu l-am lasat la ea ca il rupea va dati seama si m-am dus cu el ( cu teea in scoica ) la mall plaza sa-i fac acolo reclamatia. cei de acolo stiau e ea si cica au mari probleme cu acea doamne.

fereasca sfantu eu nu am vazut asa fenomeeeeeeen. mai fetelor mahalaaaaaa! astept sa ma sune cineva si sa-si ceara scuze si sa-mi ofere lifetime supply de cafea

simteam nevoia sa ma racoresc si la voi


va puuuup

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur



Miky,Cami, Piscu, Alexina, pt fiecare!!!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)




Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

ally buni teoretic sta pana la mijl lui august.....practic......offff sa vdm ce rezolva cu picorul
noi suntem si bine...si mai putin bine ..si agitati....si ne gandim la o vacanta binept ca suntem cu totii impreuna, traim in armonie si fericiti ca ne avem unii pe altii....mai putin bine e mami cu piciorul :( si pe bb am impresia ca il paste o mica raceala, o fi adus iasminuta ceva de la gradi...are ceva mucisori,..in rest el e veselie mare ca si pana acum, doar ca nu prea papa, dar nu ne facem noi griji de asta (are apx 7700-7800gr) aaaa si a inceput sa mi se trezeasca o data pe noapte dar nici asta nu e o problema...somnul de amiaza e de 3 ore (tare bine imi prinde ) plus inca 2-3 reprize de somn pe langa .....agitati: am inceput sa ne cautam casuta..punem in balans daca sa luam teren si o construim sau sa o luam dea gata (uff Doamne ajuta ca de abia astept!!!!) ....vrem si o mica vacanta stiu asta nu pusca cu vrutul casei dar nu sunt dispusa sa fac sacrificii inca) ...ca sa mergem la mare facem 13 ore dar daca nu vad o mana de nisip si soare/apa (vb madutzei ) pt mine nu e concediu....afara din tara pica anul acesta ....
mai continui??????
mai bine nu


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



cred ca e ideal sa o faceti voi, si ca rezultat - adica ce iese si ca pret..parerea mea..numai ca dureaza, asta ar fi o problema..
iasmi nu a luat vacanta ? sau la particulara nu e ?

off ce mi-as dori si eu o vacanta..dar ne-am promis ca pana nu ne achitam niste datorii urgente care le-am facut cu casa nu plecam nicaieri..si asta inseamna cam pana la sfarsitul anului

dar nu cred ca rezist ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

chiar stie cineva vreo oferta de vacanta mai ieftina la munte/mare ?
tot prospectez piata si nu ma hotarasc..

a fost cineva la complexul de vile Club Vila Bran ? ma tenteaza..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

daca vreti o escapada de weekend la mare, urmariti pe siteurile acelea cu cupoane de reduceri ca au oferte f f avantajoase..
stiti despre ce vorbesc ?
de ex http://www.vacantalowcost.ro/oferte-interne/index.html


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

miki,iasmi e la gradi particulara, ei nu au vacanta...adik o pot tine acasa dar tot platesc
daa....si noi ar cam trebui sa sarim peste vacanta..daca vrem casa....dar nuu pottttt!!!!! de voi e taree bine ca sunteti al 2 pasi de litoral (noi facem 13 ore pe amaratele noastre de drumuri )
cu casa..cautam..analizam...sper sa rezolvam in vara asta

miki, si eu tot urmaresc aceste site-uri ....sunt ff multe dar parca nu am incredere sa cumpar o vacanta de la ei...


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput