FIV Dr. ALBU DRAGOS 35

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

buna fetelor,

mirela sa-ti traisca baietii

anastasia mai ai putina rabdare si nu te mai ingrijora din orice, eu nu am stat nici acasa (in fine am stat, ca de fapt sunt norocoasa si muncesc de acasa; dar am muncit) nici in pat dupa transfer si s-au prins, eu zic ca dc e sa se prinda se prind oricum; evident ca nu treb sa faci efort, carat prea mult, bai fierbinti; in fine, incearca sa urmezi ce ti-au zis ei

corry, cate sapt mai ai, ca parca 32+ aveai si acum ceva timp?

eu cred ca m-am sucit cu Filantropia, ca am vazut ca acolo nu lasa pe nimeni decat in orele de vizita 15-17, si eu as vrea sa stea sotul cu mine; mai ales dc-mi face cezariana
m-am tot uitat la filmulete cu cezariane si nu prea m-au incantat; iar as inclina spre natural; am mai citit pe aici si vad ca se poate si asa; in fine, mai e, voi vedea; macar sa ma adoarma si sa nu simt cand imi umbla prin mate; chiar dc nu doare cica cam simti.

mirela, asa e cu vizitele la filantropia? adica nu as vrea sa vina tot familionul acolo; dar macat sa-mi lase pe cineva cu mine tot timpul si inclin sa fie sotul sau sora lui poate; nu as aduce mame si chestii din astea; Am tot citit pe aici si ziceau fetele ca nici pe tati nu prea i-a lasat decat la vizita sau asa bagati pe dupa usa ca sa zic asa

cred ca ma duc la Polizu, e ok si ala, are saloane cu 2-3 paturi, cica-ti lasa si copii in camera si lasa pe cineva cu tine; sau imi iau o camera cu 60-80 eur parce si gata; sa vorbesc cu o prietena care merge la Bogdan Craciunescu parca sa ma duca si pe mine

in fine, azi sa sun sa ma programez la eco de trim II la Albu si apoi mai vad

maruscha cum te mai simti? deja avem 15 sapt zilele astea



12+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday30 spune:

Mirela, soacra cu trei nurori, ai neste baieti care mai de care. Fetele, ma scuzati ca dau buzna in casuta voastra plina de armonie, dar va urmaresc de ceva timp ( mi-a luat cam o saptamana sa citesc toate paginile ) si m-am bucurat si-am plans cu voi. Foarte frumoase povestile tuturor!!! Mirela, ti-am vazut toate pozele si filmuletele cu bebicii. Sunt superbiiiii!!! Si eu tot gemeni vreau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maripet spune:

Corry, asa mi-a spus si Lucia cand am fost miercuri sa-mi faca totusi beta. De prins a dat sa se prinde ca am intrebat daca valoarea de la primul beta ar fi putut fi influentata de Pregnyl si mi-a spus ca in nici un caz, mai ales ca i-am aratat si testul de urina pe care l-am facut si se vedea si a doua liniuta.
Eu tind sa cred ca am avut endometrul foarte gros pentru ca niciodata nu am avut un ciclu ca acum. Pe langa sange am avut si foarte multe bucati de ceva si destul de mari. Si m-a tinut si mai mult ca de obicei.
Asa ma gandesc eu, acum numai D-zeu stie ce a fost.
Mi-e un pic teama mai departe ca am inteles ca transferul de embrioni congelati are si mai putine sanse decat FIV initial.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

fetelor care e telefonul fix sau mobil de la MMF, nu am mobilul cateva zile si aveam toate numerele in el
mersi

12+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday30 spune:

bccami, ti-a zis sa faci endoscopie? Laparoscopie de ce ti-ar recomanda? Scuze ca pun atatea intrebari dar parca nu esti trecuta la aspirante, nu? Sau nu te-am vazut eu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyrem spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna_a

fetelor care e telefonul fix sau mobil de la MMF, nu am mobilul cateva zile si aveam toate numerele in el
mersi

12+ cu


021.209.40.30 / 021.209.40.32 / 0746.464.629

gena MTHFR - C677T heterozigota
gena PAI-1 - 675 4G + 844G heterozigote

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bccami spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna_a

fetelor care e telefonul fix sau mobil de la MMF, nu am mobilul cateva zile si aveam toate numerele in el
mersi

12+ cu


0746.46.46.29 MMF
0756.56.56.18 - Lucia Vaduva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday30 spune:

Fetele, va zic si eu cate ceva despre povestea mea. De doi ani jumatate fac sex din interes, cu tot tacamul in ceea ce priveste monitorizarea ovulatiei. Am 2 HSG-uri la activ si-o laparo anul trecut cu neosalpingectomie dreapta si 6 luni de incercari. Luna trecuta am repetat HSG-ul, in urma caruia trompa st. n-a putut fi vizualizata deloc, iar dr. subtire, sinuoasa si inchisa brusc. Indicatie clara: FIV. Si ca sa fie treaba treaba, in urma laparo, mi s-a spus ceva si de endometrioza (fara tratament) si hidrosalpinx, cred. N-am ramas niciodata gravi. Hormonalele au iesit bine, mai putin TSH-ul peste limita superioara, dar la asta ma asteptam c-am hipotiroidism. Acum astept sa merg la Dr. Albu sa vedem ce-i de facut! Sper sa se lase cu . Miercuri am programare, asa c-am sa intru sa ve spun ce impresie mi-a facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

am sunat, cam de cacao seriviile, nu ca n-as fi stiut, iar m-am enervat pe ei; cica primul loc la eco dupa jumatatea lui august; pai trece si aia morfofetala pana atunci
o fi el ocupat, dar pacientele lui cu sarcini prin FIV ar treb sa aiba prioritate, ii doare-n pix; cica nu are loc decat la consulatii; cum vine asta? are loc sau nu; ce conteza ca-ti face consultatie sau eco?
m-am pus la consultatie pe 15-iulie si-i zic sa-mi faca eco de 16-18 sapt; asta dc nu ma duc la altcineva pana atunci ca vad ca s-ar putea sa treaca perioada cand trebuie sa o fac pana ma primesc ei


15+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bccami spune:

Anna...ai dreptate, dar respira adanc, inspira si-ti trece.
N-ai ce face. Asta e tara, asta e sistemul...cica privat

pt fiecare

Mergi la inceput