poznasi dragalasi de ian-febr.2004

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ad_risnov spune:

Hello, fetelor, nu mai ziceti nimic? Vremea asta rea v-a taiat cheful de scris???

Noi stam in casa inca. Nu ne-am incumetat sa iesim la prima plimbarica. Asteptam vremea buna. Noi suntem singurele cu bunica acasa. Baietii mei au plecat la mare, la Albena.

Ioana, te rog totusi sa-mi dai nr. de telefon ale Marianei si dnei Iova. Daca nu gasesc nimic convenabil, le voi pune si lor o intrebare. Sau poate cunosc pe cineva...

Cu alaptatul stau cand f. bine, cand f. slab. Noaptea am cel mai mult laptic. De fiecare data o pun pe Eva la san, dar constat uneori sa nu are ce sa traga, dupa cca 5 - 10 min. Cand o vad ca-i e foame, ii fac un biberon si uneori il bea (cca 60 ml). Am vb cu o prietena care a re fetita mai mica cu o saptamana ca Eva si ea se fereste sa bea lichide atat de plini are sanii, ii curg mereu. M-a dezarmat cand mi-a spus asta. Ce-o vrea Dumnezeu...

Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Iaca ne am intors si noi din vacanta din Antalia, destul de dezamagiti de data aceasta. Turcia nu mai este ce era in materie de turism, serviciile sunt absolut proaste.

Dincolo de asta suntem bronzati, odihniti si copiii s au distrat. Alex inoata super, ca o sirena. A stat ore in sir in apa, a facut super spectacol cu sarituri. In rest nu s au inghesuit ca altadata la entertainment, probabil din pricina ca mai totul era in rusa, pentru rusi. Vremea a fost exceptionala, si ne am bucurat de soare si apa.

De maine eu la munca, urmeaza o perioada grea. Copiii in schimb continua programul cu bunicii, speram ca la mare daca ne ajuta vremea.

Va pupacim pe toti, dar un pup mare e pentru Andrei artistul, absolut minunat.

Multa sanatate lui Rares si vacanta placuta! Oricum dupa 2 zile de antibiotic nu mai e contagios. E belea streptococul asta, l au avut si ai mei de cateva ori, iar Alex inclusiv scarlatina forma usoara.

Seara frumoasa si saptamana buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_risnov spune:

Roxana, vacanta placuta pt. pitici in continuare!!! Si tie servici cat mai usor! Poze nu ne arati???

Tania, cum s-a finalizat cu liceul pt. Anduta???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

N-am apucat sa descarc poze, poate de azi ca am trimis copiii cu bunicii la mare. Insa prea multe nu vor fi, dat fiind ca am stricat camera foto din prima zi. Am cateva facute pe telefon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Citat:
citat din mesajul lui ad_risnov

Roxana, vacanta placuta pt. pitici in continuare!!! Si tie servici cat mai usor! Poze nu ne arati???

Tania, cum s-a finalizat cu liceul pt. Anduta???




Pai, este pe locul 40 pe judet si asteptam pe 12 iulie rezultatul computerizat. Avem doua optiuni pe care le agream, dar nu stiu care va avea finalitate. Sunt 15 locuri la stiinte naturale bilingv-engleza....si nu stim cati din cei 40 opteaza pt aceasta clasa si nici cati au bilingvul luat. Apoi urmeaza 30 locuri mate-info,tot bilingv...la care clar intra(15+30=45locuri, si ea este pe locul 40). Anul trecut la Colegiul Mircea cel Batran(liceul la care am optat)-profilul Stiintele naturii, s-a intrat cu 9,80... anduta are 9,93 . Sa vedem.....oricare ar fi varianta, cica, tot medicina va urma...sau farmacie....
Cu alaptatul eu zic sa nu te lasi batuta...sa insisti..cat este...ii dai in continuare.

Roxana...ai bateriile incarcate.

Multumesc tuturor celor care ne-au felicitat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adlemi spune:

Rox,multumim pt felicitari.Si eu sunt tare mandra de artistul meu.Noi suntem in concediu.Maine ne vedem cu Tania si cu minunatiile ei.Venim cu poze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_risnov spune:

Imelda, Tania, cum a fost intalnirea de la mare? Ce norocoase sunteti ca va aflati pe litoral!!!

Astazi pleaca si Rares la Campulung, cu mama. Eu astept sa o vada pe Eva pediatra miercuri, la o luna, si sambata plec si eu cu ea la munte. Ne topim de caldura in Bucuresti...

Am uitat sa va spun ca tati si Rares au venit cu bine de la Albena si s-au descurcat de minune amandoi. Am fost tare mandra de ei. Dar la anul trebuie neaparat sa plecam in vacanta cu totii .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Citat:
citat din mesajul lui ad_risnov

Imelda, Tania, cum a fost intalnirea de la mare? Ce norocoase sunteti ca va aflati pe litoral!!!

Astazi pleaca si Rares la Campulung, cu mama. Eu astept sa o vada pe Eva pediatra miercuri, la o luna, si sambata plec si eu cu ea la munte. Ne topim de caldura in Bucuresti...

Am uitat sa va spun ca tati si Rares au venit cu bine de la Albena si s-au descurcat de minune amandoi. Am fost tare mandra de ei. Dar la anul trebuie neaparat sa plecam in vacanta cu totii .

O las pe Imelda sa va povesteasca si apoi completez...miercuri se intoarce in Buc.
Despre ei nu pot sa spun ,decat, ca sunt niste copii minunati, niste parinti minunati si niste prieteni minunati...! ce mai familia minunata...si nu am nicio umbra de gluma in afirmatie....Albastrelul m-a dat gata, este extraordinar de cavaler(a se citi supereducat), matur si a avut o evolutie fantastica fata de acum 2 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Citat:
citat din mesajul lui dadi_t
Pai, este pe locul 40 pe judet si asteptam pe 12 iulie rezultatul computerizat. Avem doua optiuni pe care le agream, dar nu stiu care va avea finalitate. Sunt 15 locuri la stiinte naturale bilingv-engleza....si nu stim cati din cei 40 opteaza pt aceasta clasa si nici cati au bilingvul luat. Apoi urmeaza 30 locuri mate-info,tot bilingv...la care clar intra(15+30=45locuri, si ea este pe locul 40). Anul trecut la Colegiul Mircea cel Batran(liceul la care am optat)-profilul Stiintele naturii, s-a intrat cu 9,80... anduta are 9,93 . Sa vedem.....oricare ar fi varianta, cica, tot medicina va urma...sau farmacie....

Multumesc tuturor celor care ne-au felicitat!


http://rep1-adm2011.cloudapp.net/Pages/CandInJud.aspx?jud=15&alfa=1 la poz. 36 este Andreea. A intrat la prima optiune aleasa: Stiintele naturii bilingv-enleza intensiv-Colegiul ,,Mircea cel Batran''. Sunt happy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Tania, bravo, felicitari Andreei!

Mergi la inceput