Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Stiinta si cercetare

Poti sa-ti dai seama cand cineva zambeste fals?

(1 vot)
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 3

admin

966 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Visiteaza pagina lui admin  Apasa aici sa vezi MSN Mesangerul lui admin Adauga semn de carte la mesaj Trimite admin un Mesaj Privat  Reply with Quote

Poti sa-ti dai seama cand cineva zambeste fals?

Aici gasiti un test foarte haios:
http://www.bbc.co.uk/science/humanbody/mind/surveys/smiles/index.shtml

Ar fi interesant daca am face share la rezultate. Eu de exemplu am avut 14 raspunsuri corecte din 20. Si da, la intrebarea 7 nu este Cristian Chivu

Plecand de la acest subiect as mai intreba:
- credeti ca romanii zambesc fals mai mult decat alte popoare?
- credeti ca este bine sa zambim fals sau mai bine nu?
      (0 aproba) (0 dezaproba) |

admin

966 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui admin  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui admin Adauga semn de carte la raspuns Trimite admin un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si ca sa si raspund la intrebarile de mai sus:

1. Cred ca romanii zambesc prea putin in general. Nu le-ar strica sa faca ceva antrenament, fie el si fals. La polul opus cei mai falsi mi se par americanii (parere personala).

2. Cred ca zambitul fals poate ajuta ca sa spargi gheata intr-o discutie. M-ar deranja insa sa surprind zambete false de la oamenii apropiati (familie, prieteni).

Inchiei cu un zambet:

Mergi la inceput

MElise

609 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui MElise  Trimite mesaj yahoo luiMElise Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
1. Statistic vorbind, s-ar putea sa fie adevarat... e o chestie care tine cu siguranta e legata si de alti factori precum nivelul de trai, grijile cotidiene etc.

2.Eu una nu cred ca pot zambi fals...

PS: Zambetul din incheiere cum era, Florin?

MElise
Mergi la inceput

MElise

609 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui MElise  Trimite mesaj yahoo luiMElise Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
He he.... si eu tot 14 corecte din 20 Am gresit la 2, 4, 5, 10, 14, 20.

MElise
Mergi la inceput
gabriella1
gabriella1

4144 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
tot 14 corecte si eu. Am gresit la 3,4,5,6,14,20.

Gabriela
mami de Tudor Andrei (29.11.2010)

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
Mergi la inceput

Dorsilia

6777 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj ICQ luiDorsilia Adauga semn de carte la raspuns Trimite Dorsilia un Mesaj Privat  Reply with Quote
fie si un zambet fals e de dorit lipsei acestuia.
uneori, adeseori zambim fortat ca sa mascam adevarata noastra stare psihica, din dorinta de a nu transmite si celor din jur tristetea de ex, sau de a ne feri de intrebari la care nu vrem sau nu putem inca raspunde
in locul unei fete severe sau incruntate insa prefer sa fiu intampinata si cu un zambet fals undeva
si da, e absolut necesar sa facem exercitii de zambit, sa zambim si sa facem cumva sa smulgem zambete fie ele si fortate la inceput de la cei dragi din jurul nostru
cand copiii mei stau bosumflati din diverse motive incerc mereu sa le spun ceva amunzant astfel incat sa nu-si poata stapani zambetul, si cel mai adesea izbucnesc chiar in ras, chiar daca apoi se enerveaza putin ca le-am "stirbit" serozitatea supararii
Mergi la inceput

capcaunul

6823 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite capcaunul un Mesaj Privat  Reply with Quote
Pentru ca m-ati facut curios, m-am enervat si ... v-am batut: 15 din 20 (gresite 1, 4, 9, 11, 14). Tre' sa mai lucrez un pic la capitolul asta.

Vad ca 4 si 14 ne-au indus in eroare pe toti. Femeile astea ...
Mergi la inceput

My_Lady0091

6767 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMy_Lady0091 Adauga semn de carte la raspuns Trimite My_Lady0091 un Mesaj Privat  Reply with Quote
eu am gresit asa:1,4,5,7,12,15,17,18.

*Blackmoon Lady 7+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca
Mergi la inceput

capcaunul

6823 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite capcaunul un Mesaj Privat  Reply with Quote
14 a fost deconspirata. Lui 4 ii prevad o cariera stralucita de politician(a).
Mergi la inceput

Adela99

5573 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Adela99 un Mesaj Privat  Reply with Quote
13! :)

hmmm, ce sa zic? mie aproape toate mi s-au parut sincere cu mici exceptii.
e o mare diferentza intre zambet si strambet :)
si sunt atatea nuantze pentru zambet.
cand zambesti politicos e un zambet fals? nu cred. io zambesc in nshpe feluri :) si zambesc sincer.
zambesc intr-un fel cand intampin un vizitator la serviciu, fara sa fiu falsa; zambesc cand multzumesc, fara sa fiu falsa; zambesc cand intalnesc un prieten drag, fara sa fiu falsa :) ; zambesc cand cochetez :), fara sa fiu falsa; zambesc cand aud o gluma buna, fara sa fiu falsa; si rad des, da' nu asha de des ca "pe vremuri"
atunci radeam mai des :)) da' poate zambeam mai rar? :)
Mergi la inceput

rrox3

4833 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luirrox3 Adauga semn de carte la raspuns Trimite rrox3 un Mesaj Privat  Reply with Quote
15 si eu
Si doar doamna cu numarul 14 m-a indus in eroare... in rest doar barbati... hmmm...

Nu cred ca romanii zambesc fals mai mult decat alte popoare. Cred ca zambesc putin. Zambetul fals nu este prea cultivat in educatia romanesca. (Sa ne gandim numai la comportamentele de intampinare asiatice si ale noastre.) Mai degraba parintii romani isi indeamna copiii sa fie "seriosi".

Este fals pusa problema, daca este bine sa zambim fals sau nu Zambetul "rational" - indus de ratiune si nu de emotie - este o forma de comunicare nonverbala si are rolul lui.

Roxana, Maria (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

Edit: PS: Admin vrei sa arati ca se poate si fara Beren? Se poate fara oricine, insa fireste rezulta altceva. Uneori foarte diferit.

Editat de - rrox3 on 24/06/2011 12:22:14
Mergi la inceput
Pag. din 3 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com