Bine v-am gasit viitoare mamici. Va saluta Paula

Bine v-am gasit viitoare mamici. Va saluta Paula | Autor: paulacales

Link direct la acest mesaj

Sunt o viitoare mamica, inca cu inima stransa, intrucat nu am decat 8 saptamani incheiate de sarcina. Si mai am antecedente cu o sarcina pierduta la 13 saptamani....

Acum sunt un pic speriata, ca am avut niste scurgeri maronii, nu semnificative, mi-a marit medicul doza de duphaston, dar acum el este in concediu si as vrea sa fac o eco inaine sa plec eu in concediu, sa plec linistita ca bebele e bine.

A mai patit vreuna din voi asa ceva? Mi-ar prinde bine un mic suport moral, mai ales ca, dupa prima experienta, nu stie decat sotul de sarcina.

Multumesc anticipat.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Bine ai venit la Paula.

La clubul Odiseea Sarcinii ai sa gasesti suport si intelegere.



Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralutzy_che spune:

sal. trebuie sa fi optimista si sa ai mare grija de tine in perioada asta. si eu am luat duphaston 7 luni, am avut probleme diferite de ale tale si eram mereu ingrijorata, acum alex are 1an 7luni, e mare si voinic.

am un sfat pentru tine:mare grija referitor la zona unde iti petreci concediul deoarece sufletelul din burtica e sensibil la schimbarile de cilma. cand mergi la eco poti sa intrebi medicul daca ai voie sa pleci acolo.
medicul meu a spus asa "nu iti interzic sa mergi la mare, dar eu spun ca e mai bine sa nu mergi, sa stai acasa sa te odihnesti sau sa mergi undeva la tara" e drept ca eu aveam vreo 5 luni, dar eu cred ca si tu trebuie sa fi atenta.

si inca ceva, nu vreau sa te stresez sau sa te supar cu sfaturile mele dar nu stiam cum altfel sa te sprijin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralutzy_che spune:

iti doresc o sarcina cat mai usoara si sa ai un sanatos.
sa auzim numai de bine.

Mergi la inceput