Praline belgiene (52)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

miri .. nu , nu imi da direct si pace.. vreau din gare luxembourg si-mi da cel putin 2 trenuri , indiferent la ce ora aleg
merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ardeiash

miri .. nu , nu imi da direct si pace.. vreau din gare luxembourg si-mi da cel putin 2 trenuri , indiferent la ce ora aleg
merci

s-auzim numai de bine! si

-------------------------------------------
Very-dependenta de scrapbooking - http://veryscrap.exprimetoi.net/forum.htm


ardeiash, uite aici http://www.b-rail.be/main/F/
am pus Mechelen -de start si Bruxelles de ajuns (in pasul 2 am ales gara luxemburg) si am obtinut:
http://hari.b-rail.be/HAFAS/bin/query.exe/fn?seqnr=1&ident=mc.02437611.1309384419&OK#focus

edit a2a zi:

stai ca nu mai merge al 2lea link.
si mie imi da acum cu schimbare la Malines!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Vicky, si eu gasesc cu corespondenta..daca ai ajunge in gara Bruxelles-Nord, ar fi direct..dar din Luxembourg, numai cu corespondenta.

Cleo78, multumim pentru urare! Oare am avut sarbatoriti printre noi? Oricum sper ca au petrecut bine!
Tu ce mai zici? Ce ati mai descoperit prin oras? Ai gasit leustean pana la urma?

Pupici tuturor si o zi buna!



Roxana, fericita de Christian (23.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui prixi

Vicky, si eu gasesc cu corespondenta..daca ai ajunge in gara Bruxelles-Nord, ar fi direct..dar din Luxembourg, numai cu corespondenta.

Cleo78, multumim pentru urare! Oare am avut sarbatoriti printre noi? Oricum sper ca au petrecut bine!
Tu ce mai zici? Ce ati mai descoperit prin oras? Ai gasit leustean pana la urma?

Pupici tuturor si o zi buna!



Roxana, fericita de Christian (23.01.2010)

Leustean am cerut din Ro. cu tot cu radacina. Cand a ajuns, avea frunzele ingalbenite si au cazut - l-am considerat decedat, si l-am abandonat intr-un colt. Dupa cateva zile, cand trag punga care il ascundea (era si umed, si la umbra), vad ca a scos o frunzulitza noua. Deci am leustean resuscitat, acum fericit in balcon, sper -curand mare.
Descoperiri: am mai umblat prin parcuri, duminica bagam un Dechatlon (am mai fo, sa imi iau adidasi, acum sper ca vor fi mari reduceri si la mai multe produse, asa ca pt sufletul meu ) m-am apucat de alergat, si alerg pe stradute in spatele/jurul blocului, ajungand intr-un camp de grau, si paan la intrarea in Zaventem.
Sotul descopera ciocolate, trufe, ia tot felu de beri. De grau alb, Morte subite, biere trapiste kriek de cirese etc etc etc. Ziceti si voi, ce om


mai, dar colcaie de romani aici!! Suntem cata frunza, cata iarba! In parc, belgienii sunt minoritari

revin cu intrebarea: aveti careva grille electique? ca sotul stie sa gateasca doar gratar, si macar sa faca si el ceva acolo (bine, incalzeste lapte, si fierbe cartofi, sau oua). Sau alta solutie de a face gratar pe plita electrica aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenstefi spune:

saluti scumpe pralinute si bine v-am gasit!!!

de luni suntem si noi pe acasa aici,inca ff obositi,dupa marea nunta in familie,caldura si mai maree pana la sf saptamanii a fost,vizitee,terase si nu mai zic de degustat tot ce e traditional!!!.....in final suntem ok,astept sa ne vedem,a venit vacanta!!!..
va imbratisez pe fiecare in parte si va pup,as vrea sa mai scriu dar sunt cu o gasca de copii pe cap

carmen si stefi
revenim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Cleo, super! Nu pierdeti timpul! Asa am inceput si noi cu o pralina, o trufa, o bericica de framboise si acum...nu ne mai putem opri! Te admir ca ai asemenea "apucaturi" sportive! Tine-o tot asa si la anul prin mai sigur te inscrii la marathonul Bruxelles-ului!

Auzi la ea...are leustean resuscitat! Esti mare figura!

Cu grilul ...am mancat acum in we la Carmita niste mici super buni si cred ca i-a facut pe un gril cumparat de la Zeeman, daca ajungi inaintea mea pe acolo, sa imi spui daca ai mai gasit!

Carmen, bine v-ati intors la Belgica! Cand te mai linistesti ( ca nu am inteles de unde gasca de copii ), te asteptam cu pozici, mai ales la ce spuneai ca ati degustat, ca sa murim si noi de ...pofta!

Doamne, de maine incep soldurile! Nici nu vreau sa ma gandesc ce va fi in oras! Bafta la shoppinguit la pralinute!

Roxana, fericita de Christian (23.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

merci fete, se pare ca nu are direct la lxl, da, asta cred ca e

bine-ai venit carmenstefi

aaa deci de la zeeman a cumparat carmen minunea aia.. ? dar acolo se vand eletrice ? n-am stiut.. chiar ma gandeam sa cumpar si eu unul.. ma duc negresit maine

fetele prezente duminica, ati auzit ce-a spus Florinele pe facebooK? ioi mama ? ! sper ca or sa fie bine copkilasii , numa de varsat nu am vreme acu
((( de parca ar fi vreme si in alte vremuri )))



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

sa nu uit : va dau o harta cu bbq.. multe multe http://www.onfaitlafete.be/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

mai prixi,eu sper sa ne oprim. altfel tre sa schimb si garderoba... si patul, si usa etc. is f.bune!! si noi luam chestii ieftine... ce sa mai vb de branzeturi ...
apropos de mancaruri locale, voi gatiti scoici? moules, escargots, raci din aia miscatori etc? vazui in cora da nu stiu sa gatesc, nu indraznii sa iau. Deci, daca aveti retete, ziceti mie. dar ziceti si ce puneti, si de unde iau, asa ca la picati din luna.


noi am alergat si in ro,dar mai greu ca nu aveam parc aproape, si de cand cu variabila copil, s-a dus conditia mea fizica si mi s-a complicat viata si timpul. Pe vremea mea,ehe, ajunsesem la 6km rezistenta. La marathon nu fac fata, dar visez un semimaraton. Nu fac performanta, scopul e sa ajung inapoi si sa imi dau drumul la muschi si mai ales la plamani. Plus, seara, pe aici pe la Zaventem la tara, e minunat.


m-=amuitat pe site la http://www.zeeman.com/Assortiment/Diversen.aspx pe site nu vad electrice. Vazui in cora multe modele, dar si pe net,si nu stiu ce sa aleg. De aceea ceream referinte si pareri. Poti sa intrebi pe prietena ta de unde l-a luat? sau mai exact, modelul si puterea? Sau sunt cam nesimtita

sa ne ziceti si noua ce si de unde luati pe la reduceri, noi fiind la inceputuri, nu avem mare branza in casa, si tre sa completam. Sambata dim. bagam un 2boi. A2a oara cand am ajuns acolo, am vazut si boiii. Is 2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Ardeiash, e posibil/probabil sa nu fie tren direct pt gara Bru-Lx; dar Bruxelles-ul are si o retea ok de metrouri...poti merge in alta gara (as presupune ca cea de Nord) si de acolo cu metrou sau altceva...; dar e sia varainta de bus direct (doar ca dimineata si dupa-masa/seara s-a putea sa dureze mult mai mult...

carmenstefi - bine ati revenit!

Diana - mami de Adriana(n.14.02.2006)

Mergi la inceput