Fulgusorii in luna lui Ciresar:DD ajuta Ruxi!!{12}

Fulgusorii in luna lui Ciresar:DD ajuta Ruxi!!{12} | Autor: nov.dec2009

Link direct la acest mesaj


FULGUSORI DE NOIEMBRIE - DECEMBRIE 2009



DESPRE NOI:
Dupa 188 de capitole, a nins la Odiseea noastra, cu 41 si 46 ,
iar fulgusorii au zburat impreuna cu cele 83 mamici
la Primele 365 de zile din viata unei comori, unde au asternut alte 88* de capitole.
In prezent am poposit pentru 4 ani la CLUBUL SCUTECELOR!
CAPITOLE:{1*}{2*}{3*}{4*}{5*}{6}{7}{8*}{9*}{10*}{11}



Au ramas pe metereze un de mamici de urmatorii :

22.10 - Razvan Mihai de Tiusca (DN 07.01.1976) + Matei

28.10 - Mihai de Pishko+deEmma(DN:14.03.2011)

30.10 - Flavius Cristiande Camy_pus (DN 21.09.1980)

06.11 - Sophia Ioana de Laura B (DN 20.06.____) + Diana (DN:11.03.2003)

09.11- Nicholas James de Bobomom (DN 23.06.1978)

11.11 - Vlad Stefan de Busymummy (DN 16.11.1978) + Andi(DN:27.05.2005)

13.11 - Daniel Matei de Lorelix (DN 26.04.1973)

14.11 - Matei Constantinde Roxyaly (DN 31.07.1985)

18.11 - Liviu Rares Andrei de Magdaz_ina (DN 07.05.1977) + Iarina (31.01.2006)

29.11 - Marie Rebecca Ayanna de My_Lady0091 (DN 27.02.1985)

30.11 - David Andrei de A_driana (DN 14.06.1986)

30.11 - Dragos Andrei si Eva Maria de Gabitza35 (DN 02.11.1973)

03.12 - Sofia Cristiana de MadalinaT (DN 04.05.1982) + David (16.01.2005)

12.12 - Filip de Sunshine2009 (DN 09.09.1979)

21.12 - Stefan Teodor de allexa06 (DN 27.10.1979 )+Razvan Ioan(DN:29.03.2006)

23.12 - Adela Maria de 28061982 (Alina) (DN 28.06.1982)

29.12 - Ariana-Ioana de getik1 (DN 29.11.1984)

Asteptam vesti de la mamicile mai putin active ale urmatorilor :
03.11 - Andreas Georgian de Cryss_Oana (DN 17.05.1985)

09.11 - Elisabeth de Katyuscha21 (DN 16.07.1987) + Andrei (26.09.2006)

14.11 - Daniel Stefan de Andrutza (DN 11.06.1977) + Simona-Andreea (17.01.2005)

16.11 - Natalia Oana de Dienutze (DN 12.09.1975)

19.11 - Petra Oana de Pirelia (DN 21.01.1975)

30.11 - Carmen de Vioo (DN 05.12.1987)

08.12 - Matei Andrei de Ralu_seby (DN DN 02.09.1983)

09.12 - Cezara Maria de Dankutza (DN 28.11.1976)

11.12 - Justin Damian de Romanitza_31 (DN 04.04.1978)

14.12 - Nicholas Ellan de Simonette (DN 07.05.1974) + Luca (02.02.2006) + Yannis-Cristian (13.02.2008)

17.12 - Matei Ioan de Danaflor03 (DN 22.03.1977)


Citat:
MAI ASTEPTAM VESTI DE LA: Gia12, Miramar, Daniya, Edelya, Simona9999, Geea, Angel001, Cristinna, Zuza_zuzi,Oana_PDV, Andre_lina, AdinaMia, M_Alexa, Lillyka, Micki_mica si Rebebe,Suzyca, danangie, laviniablaga,Speranta76, dana.n,zodie de foc, ariadna33,S_alinutza, li_am,rgagpie, ofetitza, myrella21,alexa75, mihamora,monica09,Jay, Arcadia, carminabulina,cosminik,larisel, ralia, ralu76,dianeali, camelia86,Mussica,Elinic,CRLP,douradoudou!


IN MEMORIAM:
Alunelsialbinuta
Maryam (17.09.-12.11.2009)
Darius-Andrei

Odihnesca-se in pace!Nu-i vom uita nicicand!!

+Sa ne rugam neincetat pentru sanatatea:+
-DIANA,pui de Laura_b
-Liviu Rares Andrei, iubit al Magdaz_ina

Prietene dragi
Alexia_07

Adresa comuna email - nov.dec2009@gmail.com sau nov.dec2009@yahoo.com
ID cont comun picasa - nov.dec009
Parolele la cerere pe PM

Cum sa-ti activezi PM-ul - Mergi la: Contul meu - Mesaje private- Options- Activeaza mesaje private

Cum sa ascunzi un link - [ url=" aici scrieti linkul " ]aici scrieti denumirea dorita [ /url ]
Cand scrii formula, scoti spatiile dintre parantezele patrate, astfel incat sa nu ramana nici un spatiu liber in interiorul formulei.


[size=1] LINK-URI UTILE

Baia si masajul bebelusului, Igiena gurii, Igiena nasului, Igiena bontului ombilical
www.novaoptic.ro/Afectiunile%20ochilor%20la%20copiii%20nou%20nascuti.pdf" target="_blank">Afectiunile ochilor la nou-nascuti
Util pentru alaptare
www.babycentre.co.uk/baby/development/" target="_blank">Dezvoltare saptamana de saptamana si repere de crestere , www.babycentre.co.uk/baby/development/letsplay/" target="_blank">Cum sa ne jucam cu bebelusii
Drepturile Gravidelor, www.tapusele.ro/tag/dosar-trusou-nou-nascut/" target="_blank">Dosare, alocatii etc
www.reteteculinare.ro/forum/discutii/reguli_de_baza_in_diversificarea_alimentatiei_sugarului-534/" target="_blank">Schema de diversificare a dr Culcer
Lista alimentelor total interzise intre 4 luni-4 ani
www.wholesomebabyfood.com/solidfood10to12montholdbaby.htm" target="_blank">Ce putem oferi de mancare unui bebelus de 10-12 luni (link in engleza)

Afla mai multe despre copiii nascuti prematur! Viziteaza site-ul Sansa la viata, sansa la noi amintiri



Sarbatoritii lunii IUNIE


A_driana-14.06.

Laura B-20.06.

Bobomom- 23.06

[b] 28061982 (Alina)- 28.06





Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nov.dec2009 spune:

Ruxi,fie ca acest nou capitol sa fie plin de speranta pentru voi si pentru toate familiile fulgusorilor aflate in impas.Dumnezeu sa ne ajute pe fiecare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nov.dec2009 spune:

Rugaciune catre Sfantul Ierarh Nectarie

O, preasfinte si intru tot laudate, mare facatorule de minuni Nectarie, primeste aceasta putina rugaciune de la noi, nevrednicii robi, caci catre tine, ca de la un adevarat izvor de tamaduiri si grabnic folositor si ajutator preaminunat scapand, si catre sfant chipul icoanei tale privind, cu lacrimi fierbinti ne rugam tie: Vezi, sfinte, durerile noastre, vezi saracia si ticalosia noastra. Vezi ranile sufletelor si ale trupurilor noastre. Rugamu-ne tie, Nectarie Sfinte, sarguieste de ne ajuta cu neincetatele si sfintele tale rugaciuni, si ne sprijineste pre noi, robii tai. Ia aminte la suspinele noastre si nu trece cu vederea pre noi, ticalosii si scarbitii, ca stim, sfinte al lui Dumnezeu, ca de ai si patimit grele prigoniri pentru dragostea lui Hristos, dar prin ele ai aflat dar de la Dumnezeu si astazi luminat vietuiesti intru imparatia cea gatita sfintilor, fiindca ne-am incredintat ca si dupre mutarea ta din viata aceasta trecatoare, cine a nazuit la ajutorul tau si cu credinta ti s-a rugat, nu a ramas neajutat. Ca cine te-a chemat pre tine, de minuni facatorule, si trecutu-l-ai cu vederea? Sau cui, intru dureri fiind, si spre ajutorul tau alergand, nu i-ai usurat suferinta?
Minunile si ajutorul tau ne-au facut si pre noi, ticalosii si scarbitii, sa te chemam intru ajutor. Auzit-am ca trupul tau a ramas neputrezit, pentru a intari intru noi credinta in inviere. Auzit-am si ca din dragoste pentru norodul credincios, mai apoi L-ai rugat pre Dumnezeu ca binecuvantarea sfintelor tale moaste sa se raspandeasca in toata lumea. -tim, o, alesule ierarhe, de multimea tamaduirilor pre care le-ai savarsit, nou doctor fara de arginti aratandu-te. Nu cunoastem nici suferinta si nici durere, pre care sa nu le poti alina. Nu cunoastem nici o boala careia tu sa nu ii poti aduce tamaduire, daca tamaduirea este spre mantuirea celor ce se roaga tie. Dar mai mult decat atat, nu numai ca ai tamaduit boli despre cari doctorii ziceau ca nu pot fi tamaduite, ci si pre multi bolnavi i-ai ajutat a se intari intru credinta si intru rabdare, si sa ia plata de la Dumnezeu pentru osteneala lor. Si acestia, fara sa primeasca tamaduirea trupeasca, au primit tamaduirea sufleteasca si i-au multumit Domnului ca prin ghimpele bolii au fost adusi de la iubirea acestei lumi la iubirea celor sfinte, de la calea cea larga a patimilor la calea cea ingusta a mantuirii.
Aceste minuni ale tale, sfinte, ne-au facut si pre noi a crede ca la orice facere de bine esti gata ajutator si grabnic folositor si sprijin minunat. Drept aceea, suntem incredintati ca pre tot cela ce alearga la tine, cerand cu credinta ajutor, nu-l treci cu vederea. Pentru aceasta si noi credem ca si acum acelasi esti, sfinte, precum atunci cand i-ai ajutat pre cei cari au alergat la tine. Slaba este credinta noastra, dar fiind scarbiti si pagubiti, la tine alergam cu credinta si cu lacrimi. Ingenunchind, rugamu-ne tie, Sfinte Ierarhe Nectarie, sa te rogi pentru noi lui Hristos Fiul lui Dumnezeu, Cela ce n-a trecut cu vederea rugaciunile tale cele jertfelnice, ci te-a ascultat si te-a intarit si te-a primit intru cerestile locasuri.
Catre Acela roaga-te, ca sa fim si noi ajutati si miluiti pentru rugaciunile tale, si din pagube si necazuri izbaviti, ca sa laudam si sa binecuvantam si sa slavim intru tot laudatul si prea puternicul nume al Tatalui si al Fiului si al Sfantului Duh, acum si pururea si in vecii vecilor. Amin.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

fete dragi,sa va fie de folos rugaciunea.noapte lina



*Blackmoon Lady 5+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Buna-dimineatza,pofititi la un ceai, o ,o,unpahar de,o limonada.

Ruxi...cum stati azi?

Lorelix,Roxaly....mai hai pe la noi



*Blackmoon Lady 5+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

aaaaaaaa.si uitai s-o intreb pe Camy unde pleca in vacanta?

dar voi celelalte mamici de fulgusori?noi cred ca nicaieri,din cauza de burtica & lipsa finante!



*Blackmoon Lady 5+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Buna dimineata,
sa nu aruncati cu nimica dupa mine . Am lipsit destul de mult si avem multe de povestit, dar nu acum.
Am intrat sa urez sanatate fulgusorilor bolnaviori, felicitarii pentru noi samburei (vad k sunt destul de multe ).
Mai intru promit, dar acu tre sa cu pityca la plimbare pana nu distruge toata casa .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rgagapie

Buna dimineata,
sa nu aruncati cu nimica dupa mine . Am lipsit destul de mult si avem multe de povestit, dar nu acum.
Am intrat sa urez sanatate fulgusorilor bolnaviori, felicitarii pentru noi samburei (vad k sunt destul de mult ).
Mai intru promit, dar acu tre sa fug si pityca la plimbare pana nu distruge toata casa .

Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Poze noi
Ramona de Maya Paula (17.11.2009)





*Blackmoon Lady 5+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Salutare!
Credeam ca s-a terminat pana la ora asta cafeaua...dar am vazut ca de fapt nici nu ati baut-o ,pentru cine vrea,ofer eu
My Lady -noi mergem in august la mare,in Mamaia.Nu stiu ce concediu voi avea eu , caci cu doi strumfi energici...e clar ca anul asta mergem doar pt ei...si sper ca atunci cand se vor mai mari,voi avea si eu parte de un pic de liniste ,macar in concediu
A_driana - ma bucur ca te simti bine,au trecut deja 3 luni ?

http://community.webshots.com/user/allexa06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

buna ziua si de la mine...imi pare tare rau sa citesc asa vesti proaste de la Mummy... eu ii doresc sotului tau multa sanatate, iar tie putere!

eu plec pe 14 iulie in Bulgaria si ma intorc pe 23. Abia astept, sa ne ajute DD ca totul sa fie bine si sa avem un concediu frumos la fel ca si cel de anul trecut . Plecam tot in Bulgaria la Nisipurile de Aur...

Fla e un super strengar, dulcic si scump, care ma distreaza de numa', imi si intinde nervii la maxim....dar e placut!!

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

si vreau si eu o ca nu am apucat sa beau deloc din cea facuta de tati....cine mai da acum pe aici buna???????

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput