Pufi de ian-feb 2010 (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Am reushit sa ajungem in sfarshit la plaja... dar nu a fost prea bine din nici un punct de vedere: locul neinspirat ales (scoici pe plaja si alge in apa), Naty un pic racita si dupa baia in mare (nu se putea evita... parintzi inconshtientzi ce suntem ) cred ca i se va agrava starea, sa nu zic ca ne-am captushit si cu un accident cu mashina in drum spre casa, nu grav, dar suficient ca sa cheltuim nishte bani si nishte timp pe la asigurari . Si caninii aia nu mai ies odata... Naty e uda fleashk pana la buric deshi o shtergem/tamponam cu shervetzele de 5 ori/minut ... iar acum mai are si muci... mi-e o mila de ea. Sunt sigura ca nici Alena nu scapa dupa ce am vazut ce ochi "lacramiciosi" avea seara.


Sper ca voi ati avut o zi mai reushita decat a noastra ... fug acuma sa citesc.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

nyny Si voi ati avut peripetzii...nefericite, of of mai mai...

dece Ai ramas la fel de haioasa ca pe vremea cand eu nu chiuleam de aici. E o placere sa te citeasca lumea...

simply Imi place inimioara ta galbena... Cum ai obtinut-o? Sa shtii ca iti shade bine

alicredo Ce dieta tii? Eu nu am reushit sa ma mobilizez (psihic si financiar) si am luat nishte proportzii... Trebuie sa fac ceva urgent, dar parca nu mai am resurse si auto-motivare. Clar imi trebuie un psiholog ...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Ca de obicei, am ceva sa va intreb:


Voi va mishcati suficient? Faceti sport? Pentru starea de bine, nu din ala de performanta




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Si iarashi ceva...

Voi lasati geamul deschis peste noapte in camera unde doarme copilul? Eu il inchid la culcare din cauza galagiei (nu cine shtie ce galagie, dar un zumzet din ala continuu) si zic mereu ca il deschid mai tarziu, dar nu o mai fac decat tocmai dimineazta, pentru ca intre timp imi intra mie frigul sub piele si cum fetele se si dezvelesc, aleg sa nu le mai deschid geamul.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Seara buna!

Simply pt capitol!

Sondaje:
- olita nu avem, inca nu luam. mai incolo (toamna-iarna)
- dinti: 4+4 incisivii, o masea, un canin, asteptam sa sparga si caninul celalalt de jos si alta masea
- cuvinte: maa-am, triii, di (2) si cam atat din ce inteleg. restul bebeluseasca lui.
- cresa: particular din septembrie
- mancarea se serveste numai din scaunul de masa, sau stand in fundulet pe alt scaun. laptele se bea pe pat, cu o perna sub spate.
- sta cuminte in carut pana la locul de joaca, cu centurile puse, inclusiv. cand ajunge acolo...alta poveste (evadarea din Alcatraz e minciuna pe langa ce poate el)
- miscare: incerc. Aerobic. Cand sta Kiti cu ta-su. De 3 sapt pauza, dar reiau sapt asta sau cealalta. Fizic...nu-s scimbari dar parca stau mai dreapta . Si alt confort psihic.
- noi dormim cu usa de la balcon deschisa. Sau cand mi se pare mai racoare, cu geamul la bucatarie deschis si apoi usa la camera. Doar eu ma imbrac mai gros. Baietii nadusesc, in schimb.


Larisel ti-am admirat printesele. Frumusele foc! Si parca nu mai seamana asa tare una cu alta. Si sanatate multa sa isi revina repede si usor.

Miri sa va fie de bine balaceala! Admirat Delfita ghidusa.

Nyny sa va fie de bine plimbarea si sa va bucurati de bicileta.

Sorina ma bucur ca fetele sunt mai bine.

Dece lasa ca scapi tu de surplus!

Alicredo imi pare rau de weekendul cu patanii.





Mami lu' Kiti



NOUTATI - www.lucrumanual.tk/17-agrafe-pentru-par-clame" target="_blank">Clame si agrafe pentru pisicute si www.lucrumanual.tk/prices-drop.php" target="_blank">promotia saptamanii


Magazinul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

larisel, multa sanatate pufuleatzei! nu stiu ce remedii rapide folosesti tu, dar la Kay functioneaza oscilo... sorry de micul accident cu masina... de asta mi-e frica mie cu masina...

noi maine plecam pentru vreo 3 zile in Ardeal, habar inca n-am ce iau, cred ca caruciorul, o carticica... si inca ce se mai ia la drum? sunt practice termosurile? inca nu stiu cum fac cu biberoanele, noi nu servim LP... fac maine lista...

azi am trait un moment magic... ii citeam lui Kay dintr-o cartea si el statea cuibarit langa mine si in timp ce-i citeam mi-a dat un pupic, fara sa i-l fi cerut... imi iubesc copilul! si el ma iubeste...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Buna dimineata

Va astept cu o cafelutza buna si aromata
Ma duc sa-mi iau si eu un canoi ca A. mi-a dat trezirea la 5 si mi-a fugit somnul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Asa... altfel dupa o gura de cafea

Multumesc frumos fetele pentru cuvintele frumoase, acum vorbim , dar la rece
BF la faza cu so_acra te inteleg perfect... din pacate; au fost frumoase mesajele fetelor pacifiste, dar daca so_acrele nu vor sa fie liniste, degeaba te agiti tu; eu daca as fi in situatia ta, as suna sotul si i-as zice sa sune el acasa si sa vada cum e puiul si apoi sa te sune pe tine, nu cred ca s-ar oftica daca ar suna-o fiu-sau.. - mie nu-mi plac deloc oamenii care atunci cand ai nevoie de ei incep sa-ti puna conditii, cand de fapt ar trebui sa faca acest lucru din dragoste; .... na ca ma manca tastatura si n-am putut sa nu zic si eu ceva , desi la subiectul asta as avea muuuuuulte de zis- oricum imi doresc sa fie sanatoasa si sa-i mearga bine toate, sa nu mai am si grija ei
Sondaj:
- la olitza facem in general dupa somn, i-am cumparat chilotei si o mai las in chilotei dimineata dupa ce face la olitza; avem chiar zile cand nu uda deloc pampersul dar avem si zile cand nu face deloc la olitza, nu se cere, doar imi arata pampersul dupa ce face;
- vad ca la capitolul dinti i-am ajuns in mare pe toti pufuletii, avem 8 dntisori si 3 maselutze
- cuvinte mie mi se pare ca zice multe... dar daca nu ar arata cu degetul nu stiu cate as intelege - Felicitari Iris la capitolul asta - a inceput sa zica mamaii- mamaia adica, primul cuvant din trei silabe, si toata ziua o striga bucuroasa ca noi suntem tare mandri ; mai zice Adeiiin sau Ade - prietenul ei de 2 ani care sta fata in fata cu noi- Adelin; tac-tac e ceasul- de la tic-tac; bani, baie, apa la tot ce se bea cu cana, iar mnea-mnea e tot ce se mananca din farfurie, au la ou- tipa prin magazine cand vede kinderul; ham - catelul, pa-pa si ca la revedere si ca mancare, mama, tata, nenea, tanti, cam incepe sa-si dea drumul incetisor
-cresa nu - gradi de la 3 sau poate chiar de la anul, ca vad ca ii plac mult copiii,
-mancare doar in scaunelul ei- de obicei in camera la desene, ii mai dau si in bucatarie sau afara cand o las si pe ea sa se desfasoare dar in scaunel
-sta in carut destul de cumintica, dar cu ia cntact cu pamantul o si ia la sanatoasa... alearga intruna, nu ar merge si ea normal ...
- miscare - ma mai eu prin casa, sa vedeti cum incearca sa ma imite... isi ridica si ea piciorusele.. ; nu am timp de sala, mai bag cate o piscina dar rarutz
- nu dorm cu geamul deschis, e destul de racoare si ea doarme dezvelta
- ii dau mancare in farfurii de plastic, dar nu calda, si nu-i incalzesc in ea
trimit ca muuult am mai scris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

neata buna,sarumana DS de cafea...matinala printesa ai!

decesi imi place de mor si daca-l freaca pe spate si daca-l mangaie pe burta

lariselsorry de patania cu masina...multa sanatate gemanutelor!...din motive de udat tot,eu ii pun lui fimiu bavetica,ca zici ca-i saint-bernard

rux drum bun si distractie placuta!


miscare? fac plimbari lungute,as spuneaici e zona faina,cu mult verde...primavara asta am avut bafta sa ma lase vremea sa fac cate 6-7(si chiar mai multi) km pe zi de cateva ori pe saptamana(3-4)


simply

nyny sorry de accident

sorinasper sa iasa bine cu gasitul bonei potrivite...the right one!...


o zi frumoasa dragele mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Larisel imi pare rau de Naty, sa-i treaca repejor si s-o ocoleasca pe Alena
Nyny sorry de peripetiile costisitoare
Sorina prima data cand m-au lasat parintii la mare fara ei a fost cand am intrat la liceu... dar il aveam bodyguard pe frate-miu - cum a fost la dr.?
Alicredo offff... pupam cretulinul frumos
Mire mai stati la mare? cred ca ajungem si noi luni ; admirat delfitza frumoasa ; i-ai dat scutece de inot/ obisnuite/ fara ?
Ruxita dragalash tare Kay ; si a mea face chestii din astea de ma topeste... ieri isi iubea prietenul Ade... era fericita si se tot ducea si-l imbratisa, si voia sa-l pupe si el nu prea stia ce sa faca; sa aveti o excursie placuta

Mergi la inceput