Copilasi de Iulie-August 2004 * 74 * LMA !

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

f ciudat..adica trece a 3-a??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello

am vazut si eu ceva poze, pt ca oricum eram in cautari de culori pt pereti, de sufragerie, de camere de copii, ca de la toamna ii trebuie scolerului un mic birou si un dulapior pt carti, tare mult mi-ar placea o chestie unitara, care sa le incorporeze pe toate, adica pat cu birou, cu etajere, dulapior, tot-tot. Asa ceva vreau eu sa le fac deocamdata, are si birou cu etajere pe partea care nu se vede, la capul celalalt al patului.
http://www.wood-design.ro/imagebrowser/ib_p003_0_119.jpg
Citind ce ziceti voi sa stiti ca de ceva vreme si Danut s-a mai maturizat psihic, adica e oarecum mai serios, nu mai e cu zambetul de la o ureche la alta intruna, il vad mai ganditor uneori si scoate si niste cugetari...de-mi dau lacrimile aproape. Intr-un fel e adevarat ca si in atitudinea lui se reflecta atitudinea mea, ceea ce nu e foarte ok, incerc sa salvez totusi situatia de dragul lor.

Andries, ai dreptate cu ce mi-ai spus, eu mereu ma panichez si ma torturez psihic, si pe cei din jur merci pt. ca-mi mai re-re-re-aduceti aminte sa ma mai linistesc, deci va multumesc tuturor pentru sustinere si re-bagarea mintilor in cap

Daca doctorul nu ne-a indicat nimic special, nici o restrictie, nici un control ulterior sau analiza suplimentara o sa mergem asa cu Dumnezeu inainte, sper doar sa nu il apuce si pe Danut intre timp, sau chiar cand ne vom afla in deplasare, ca din cate am citit incubatia la chestia asta dureaza intre 4 si 6 saptamani....asteapta si viseaza la concediul asta de prin decembrie, amandoi ar intra in depresie daca l-am anula din diverse cauze. Asta pt ca probabil numai in astea 10 zile pe an le petrecem si noi ca o familie, numai in astea au parte si ei de ceva mai special, de locuri mai noi, in restul anului...aceeasi plictiseala de acasa, cu mine, cu cartile, si acgtivitatile obisnuite. Ori ei amandoi copiii mei nu-mi seamana din acest punct de vedere, pt ca eu eram ca si copil si mai tarziu genul care nu ma simteam plictisita de activitatile obisnuite, impotriva ma stresau asa cum ma streseaza si acum, schimbarea, plecarile, ineditul, io-s mai autista asa pot zice, nu ma plictisesc usor, imi gasesc ceva de lucru, imi fac o rutina si o parcurg zilnic, insa lor le place mereu cate ceva nou, tanjesc dupa aventuri, locuri noi, excursii, plecari de acasa, activitati diverse. Mai ales Danut, pt ca Dea e inca ancorata in obisnuinte si se simte mult mai relaxata cand nu iesim f mult din rutina zilnica. Nu vrea sa doarma la bunici de ex, asa ca seara tre sa ne incolonam spre casa indiferent cat de bine s-a simtit peste zi la ei, ea vrea sa doarma in patul ei. Are un fix ca nu doarme decat la mare, in rest numai si numai in patul ei, cu paturica ei, cu perinuta ei si cu iepurii ei de plus.

ma duc sa scotocesc dupa niste poze sa va pun si eu, sper sa gasesc ca le avem atat de imprastiate de nu se poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

apropos de lia, ca`mi amintii;))
fii`mea ieri dupa program, ginditoare:
- mama, io am sa am 3 copii.... mi-a zis ana de la grupa mica ca daca atunci cind string palma se vad niste linii atunci cite linii apar atitia copii am sa am, deci 3... auzi, da` tie nu ti`au zis prietenele tale ca ai sa ai 2 copii?
- nu, ii raspund
dupa citeva minute de concetrare, uimita:
- auzi, mami, da` prietenele tale erau chiar prostute daca nu ti-au spus ca ai sa ai 2 copii... nu tu, prietenele tale;));))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

totala Ilinca
Lia, arata bine poza cu mobila aia like-like.


Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela


Campanie speciala, pentru steluta de mare, DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

mergand ieri prin piata Dea ma trage de mana si-mi zice "mami, ne iei o pepenitza? " (a facut ea combinatie intre posibile denumiri pepene si lubenitza:)) oricum ea e experta in combinatii de tot felul, e atat de amunzanta cand foloseste verbele dupa o singura regula "am mancat, am adunat si am fugat", sau face verbe din substantive, adica zice de ex. ma duc sa ma deschilotzez sau sa ma desciorapez cand zice ca vrea sa-i schimbe chiloteii sau ciorapii nu zice ca se duce sa se dezbrace, doar se deschiloteaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ahahaha ce tari fetili!!!
mandra e si ea pontoasa de pe lume, ii zic in alintare "maimuto!!" iar asta intepata "nu sunt mamuta, sunt Eva Pavicu" dar asa, ca spaniolii, spune B in loc de V

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Deci,mergem de pe 7 iulie pana pe 14 iulie,la hotel Decebal(3 stele,aer conditionat/frigider/tv/piscina,este ok,noi am mai stat acolo)mancam la niste restaurante faine(adik asa erau acum 3 ani)Rosemarie,Antik si Mediteraneo...pe cazare si pranz/7 nopti,2 adulti si un cupil, am dat 13 milioane vechiprin agentia eximtur.Meii oricum este monoton la mare indiferent de tzaraprogramul este clasic:trezire,aerosoli,mic dejun,plaja,plimbari,pranz,somnic de pranz,plaja,cina,aerosoli si tot asa....mie imi place la Neptun ca-i multa verdeatza,aveau un sat de vacanta cu cotzomedii,iar unul din restaurante are un loc de joaca fain amenajat.
Eu azi am realizat ca-s dusa rau cu nerfii,deja ma gandesc la ce liceu sa o dau pe mandra din clasa a 5 a...am inceput sa cer pareri,sa fac cercetari
Si mai am o problema,cum fac cu ziua aniversarea mandrei si ce cadou sa-i iau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

geaoana, avand in vedere ca stie sa scrie, io i-am spus lui Danu sa-si faca o lista orientativa cu cadourile ce si le doreste, in ordinea prioritatilor, adica asa cu 1, 2, 3 4 si sa mi-o pasese, eu urmand sa ii informez pe toti doritorii invitati la ziua lui asupra preferintelor lui, asta asa ca sa nu mai fie nevoiti oamenii sa se zbata sa se intrebe oare ce sa-i cumpere:P totusi as vrea sa-i cumpar eu ceva surpriza, sa-l vad cum se bucura

- deocamdata am vazut pe lista ce si-o intocmeste o chestie care m-a lasat masca, anume scrie portavotie (l-am intrebat si zice ca vrea o portavoce cum au politistii ce circula prin oras, ce jucarie o mai fi si asta?:P) ma rog, mai vedem, adevarul e ca nu prea am idei despre ce sa-i iau...ca sa fie si surprizator. Bicicleta are nevoie ca i-a ramas mica cea pe care o freaca de la 4 ani, insa asta nu mai e surpriza ca mergem sa i-o luam cu el...si eu inca tin la elementul surpriza placuta, pt ei cel putin, ca o sa vina si vremea cand nu se va mai vorbi in casa de Mos Nicolae, Mos Craciun si Iepuras, pe la 9-10 ani cand vor creste si nu vor mai crede in zane si spiridusi, sau pe la 18 ani cand singurul cadou valid pt ei va fi o suma de bani de care sa-si cumpere ei dupa gustul lor ce-si doresc presupun....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Ioana, sper sa nu zic o prostie, dar 1300 de lei mi se pare absolut de bun simt, ptr demipensiune. la Antik este super in continuare, la Mediterraneo la fel.
si mie imi place Neptun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

nici eu nu stiu nimic de cadou. banui ca vrea iar bakugani, ca iar sunt in top... face liste, de care vrea, face schimb, chiraie, se vaita....
m-am cam saturat de ei, zau asa

Mergi la inceput