Dumnezeu sa ne asculte rugile la toate!

Dumnezeu sa ne asculte rugile la toate! | Autor: CRISA1980

Link direct la acest mesaj

Maine va fi o zi mareata pentru Mrg si Niko,,,va astepatm cu vesti din cele mai bune.
Astazi reciteam toate postarile care au aparut pe acest forum,,nu stiu care au fost problemele fetelor dar constat ca reusita este surprinzator de mare.
Am inceput si eu tratamentul si sper din toata inima sa va calc pe urme...
Eu fac Fiv cu dr Codreanu,,daca mai este cineva pe aici care face cu ea as dori sa vb cu ea.
Mi s-a spus ca tratamentul cu gonanpeptyl il voi face aprox 14 zile,,,cel mai sigur la menstra(sapt asta) urmeaza sa sun la clinica ,,,probabil pentru analizele hormonale,,
Am vzut o postare,,nu mai retin numele ca facuse inhibare 24 de zile,,,e normal sa fac o inhibare asa scurta?Astept un sfat din partea voastra?
Felicitari mamicilor si multa bafta in continuare aspirantelo,
Va pup

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Cel mai adesea inhibarea dureaza 12-14 zile, in functie de cat de repede scad hormonii (E2/FSH/LH). Dar poate dura chiar si pana la 35 de zile, daca persoana in cauza nu reactioneaza la supresia ovariana. La mine au fost necesare 19 zile de inhibare ca sa imi aduca Estradioul in jurul valorii de 30.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikoniko spune:

Crisa eu am facut fiv cu dr Codreanu. Este un medic exceptional. Din ce imi aduc aminte am inceput inhibarea undeva pe 15-16 februarie(era ziua 21 a cm) si am avut punctia pe 16 martie. Si avand in vedere ca am 39 de ani, eu zic ca tratamentul a fost f ok pt ca am avut 18 ovocite. Ai incredere ca e un medic f bun, cu experienta. Bafta multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikoniko spune:

Si inca ceva. Daca si de data asta e rezultatul negativ, voi relua procedura tot cu ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Multumesc,Crisa ptr gandurile bune!Sper ca cel tarziu maine sa revin cu vesti ffffffff bune!!!
Eu am fc FIV cu dr Dracea,nu te pot ajuta cu vreo parere in ceea ce o priveste pe dr Codreanu...si ca idee eu am inceput gonapeptylul pe 12 mai si l-am oprit pe 4 iunie,dar din aceasta perioada,10 zile,l-am luat impreuna cu menopurul.
Bafta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

64,7 betahcg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nu stiu ce sa fac ,ce sa cred....acum rad,acum plang,acum tusesc si imi suflu nasul!Parca nu este vorba despre mine...mie nu imi vine sa cred ca acum sunt insarcinata!!!
Sa dea Dumnezeu sa fie bine in continuare,la fel va doresc si voua tuturor celor care sunteti insarcinate,cat si voua celor care lucrati la asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISA1980 spune:

Mrg,,,felicitari,,,mi-a crescut ritmul cardiac cand am vazut rezultatul tau,,,sa dea d-zeu sa stea bine sudat acolo in locusorul lui cald si sa asteptam "sexul" bebelusului...bine ai pasit in randul gravidutelor,,
te pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISA1980 spune:

Niko,,
vroiam sa stiu pt stimulare ai mers cu menopour sau gonal f?Presupun ca substanta activa este aceeasi,,,daca ai mers cu gonal f ai gasit doze de 75ui pt csa eu pe unde am intrebat erau numai de 150/450/900 ui gonal f pen si e cam scumpicel.

Te pup si fruntea sus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikoniko spune:

Crisa, eu am avut gonal f pen de 900 din ce mi aduc aminte si am cumparat vreo 3 penuri. Le gasesti la Gynera la receptie dar roag-o pe dr Codreanu sa le spuna fetelor din timp sa ti opreasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Pup Crisa!Eu si acum sunt in stare de soc...parca nu mi vn sa cred ca-i vorba de mine!!!
Bafta si sa fim samnatoase cu tot cu bebei buni!

Mergi la inceput