Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***326***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Cu nitzica intarziere, ca procesez mai greu, "La Multi Ani!", Dyana!! Sa ne mai scrii cum e in campul muncii.
La Multi Ani, Cocufan!
Deci urmeaza aventura greceasca, tufete! Va urez sa va distrati de minune si abia astept relatari detaliate (de la fiecare participanta!!) si poze minunate (tot de la fiecare participanta!)
Si apoi sa punem de-o intalnire in patrie, cat mai multe, ca mi-e doooooooooor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

La multi ani si din partea noastre gemenelor ce se sarbatoresc in 16 iunie!

Noi sintem racite (si Izia acum :(( ) si mucioase si nedormite din cauza de nas infundat.

Uram vacanta placuta fetelor care merg la grcia... ce-as mai veni si io!!!

Io-s tot de noapte la servici, asa ca acasa facui ceva util: scrisai un draft de dosar pt tribunal (stiti voi, pt nenii aia de la service).

Inainte de asta citii una si-alta despre istoria romanilor (am o carte de Xenopol, cica cea mai buna istorie, ce aiureli spune si ce concluzii trase de par face... mi se ridica perii-n kap).
Pina la urma incep sa ma indoiesc ca ne tragem din daci si din romani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

La multi ani Pisigri!!!
La multi ani Cocufan!!!


Nu exista decat un singur copil perfect in aceasta lume si fiecare mama il are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicky09 spune:

Buna ziua...
Printre febra la Nicholas, varsaturi continui la Katya si oboseala la maxim la mine... lucruri multe de impachetat, si cutii peste tot in casa, intram si felicitam si noi fetele sarbatorite, Pisigri si Cocufan, uram sanatate si multi ani fericiti alaturi de cei dragi si petrecere frumoasa in familie.

Uram si concediu placut in Grecia tuturor fetelor, sa aveti multe de facut ca sa ne povestiti cand va intoarceti si bineinteles sa ne si dovediti cu marturii clare asa cum zicea Ilinca, fotografii de la fiecare fata in parte.
Pupici si numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrisimo28

La multi ani Pisigri!!!
La multi ani Cocufan!!!


Nu exista decat un singur copil perfect in aceasta lume si fiecare mama il are.


Si de la noi!

Si concediu placut excursionistelor vesele!

Am vazut poze minunate, frantuzesti, belgiene sau romanesti, una si una: ( Iuca, de ce avea Bianca manuta bandajata?)

Sanatate bolnaviorilor!

Noi suntem bine, e infernal de cald, insa rezistam, peste 2 sapt si ceva venim in RO, la racoare . Ieri am luat NIE (nr de identificare buclucas), pt 5 ani suntem espanioli .

Pupiiiiici!!!!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

La multi ani si din partea noastre gemenelor ce se sarbatoresc in 16 iunie!

Noi sintem racite (si Izia acum :(( ) si mucioase si nedormite din cauza de nas infundat.

Uram vacanta placuta fetelor care merg la grcia... ce-as mai veni si io!!!

Io-s tot de noapte la servici, asa ca acasa facui ceva util: scrisai un draft de dosar pt tribunal (stiti voi, pt nenii aia de la service).

Inainte de asta citii una si-alta despre istoria romanilor (am o carte de Xenopol, cica cea mai buna istorie, ce aiureli spune si ce concluzii trase de par face... mi se ridica perii-n kap).
Pina la urma incep sa ma indoiesc ca ne tragem din daci si din romani...

Famille Dragoon, mami de Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



Eu am renuntat de ceva timp sa mai cred in originea latina a poporului roman.

Istoria pe care am invtat-o noi in scoala e cam praf dupa ce citesti mai multe chestii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m

Citat:
citat din mesajul lui adrisimo28

La multi ani Pisigri!!!
La multi ani Cocufan!!!


Nu exista decat un singur copil perfect in aceasta lume si fiecare mama il are.


Si de la noi!

Si concediu placut excursionistelor vesele!

Am vazut poze minunate, frantuzesti, belgiene sau romanesti, una si una: ( Iuca, de ce avea Bianca manuta bandajata?)

Sanatate bolnaviorilor!

Noi suntem bine, e infernal de cald, insa rezistam, peste 2 sapt si ceva venim in RO, la racoare . Ieri am luat NIE (nr de identificare buclucas), pt 5 ani suntem espanioli .

Pupiiiiici!!!!

http://www.lucamic.blogspot.com/


Ooo, felicidades!
De acum trebuie sa tii minte cum se zice la tampoane:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

La multi ani Dyana!

La multi ani Pisigri!

La multi ani Cocufan!

Felicitari Simply pt nr.! A mers repede?

Si felicitam si ghioceii care binevoiesc a sta pe olita, indiferent ca produc sau nu ceva acolo. Al meu nici cu scutec pe el nu sta mai mult de 5 secunde pe ele (ca avem 2, pe alese), fara scutec nici nu se apropie. Habar n-am cum ar trebui sa procedez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Nicky, de ce vomita Katya? Nicolas parca era mai bine, iar face febra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Eu am renuntat de ceva timp sa mai cred in originea latina a poporului roman.

Istoria pe care am invtat-o noi in scoala e cam praf dupa ce citesti mai multe chestii...


mda... numai balarii
profu meu de istorie de la liceu ne citea lectiile dintr-un caietel... oare facea asta pt ca stia prea multa istorie adevarata si ii era frica sa nu calce pe-alaturi? pe vremea aia io credeam ca "nu si-a facut temele"... dar dupa tīspe zeci de ani de cariera, se poate??!!

Mergi la inceput