Pentru copii-hainute,lapte, cosmetice, etc.-28

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Laura, te rog sa ma anunti cand ajunge pachetul!

Mami de fetita si de baietel




Everything is hard before becoming easy...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Okie dokie.

----------------------------------------------
Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914


O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC !

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

buna fetele.revin cu vesti despre cazul familiei din container ca sa vedeti ce suflet au unii oameni fara frica de Dumnezeu.pt ca nu au m ai putut sa stea in acel container,ajutati de cei care le vor boteza copilul s au mutat cu chirie tot pe acolo prin rahova, ferentari nu stiu exact ce cartier vine pe acolo, la o casa batraneasca de paianta, nu va ganditi ca la mai bine, sta sa cada, da sa zicem mai bine decat in acel container .s au intalnit cu asa zisul proprietar, anunt din ziar, i au platit, in weekend i a ajutat sotu sa se mute,toate bune. a doua zi vine o batrana si intreaba de cel care luase banii,care de fapt era chiriasul ei ,si a fugit cu banii lor dati de chirie.asa ca batranei tb sa i plateasca din nou pt stat acolo pana reuseste sa vb sa plece la acea casa la tara daca s o concretiza acest plan.incredibil ce hoti si nemernici sunt unii sa profite asa de altii mai neajutorati.m a socat........cateodata ma intreb de ce la cei ca ei sunt tot timpul piedici,neajunsuri,parca nu vrea deloc soarele sa apara si sa ramana in viata lor.dau din lac in put mereu.Of Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muso spune:

Buna fetelor

Am bantuit prin forumul asta mare pana m-am ratacit, asa ca postez aici:
am de donat niste hainute ptr un baietel de 3-4 anisori, sunt mai mult de toamna iarna, nu sunt cine stie ce lucruri moderne dar sunt curate si bune, daca stiti pe cineva in dificultate i le dau cu mare placere.
Hainutele au fost ale baietelului meu.

PS: la sugestia unei colege de forum postez si aici, asta datorita faptului ca nimeni nu se arata interesat de hainute, poate totusi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Neli_ra spune:

Salutare,va rog sa ma anuntati daca aflati pe undeva despre lapte praf ,chiar si de vanzare,la jum de pret sau un pret mai rezonabil fata de hipermarket si farmacii,de preferinta nan 1,ultima data l-am gasit la ~24 lei/buc la penny,cel mai mic pret,Iarina nu mai suge la piept de o buna perioada pt ca nu mai are ce si nici nu mai vrea sa se enerveze tragand la san fara sa curga nimic,am mai avut niste lapte vitalact de la Luminita pt Anastasia,i-am dat si Iarinei,combinat cu nan1(in cantitati mai mici),dar acum nu mai am nici vitalact,l-am terminat,daca aflati cumva chiar si vitalact de vanzare,pls,anuntati-ma,dar tot asa,un pret mic ,ca sa pot sa ii iau lapte sa o hranesc ,eventual chiar si o cantitate mai mare,ca sa pot obtine o reducere,prefer sa platesc mai mult odata ,dar sa obtin un pret mai bun si apoi sa am laptele asigurat o perioada,vitalactul la farmaciile on line l-am gasit la preturi exorbitante,chiar si 18 lei(ma refer la cel simplu,nicidecum la cel cu lactoferina sau alte imbunatatiri).Iarina a crescut , are ~3luni jum,6800 grame si 62 cm,gangureste,rade cu toata lumea,tipa si ma cheama,isi tine caputul foarte bine,doarme si mananca bine,e un copil exemplar,iar Anastasia o iubeste enorm , atat cat poate pt 1 an si 10 luni,o pupa , o mangaie,ii da suzi si bibe cu lapte in gurita,o sterge cu batista la gurita dupa regurgitare,o bate usor pe spate dupa ce papa,e o scumpa si desteapta,iar de frumoasa,n-am cuvinte,e superba,toata lumea o lauda,nu doar eu ca-s maica-sa si o ador,deja numara consecutiv de la 1-10,spune cantecele ,dar nu foarte clar,inca nu vorbeste foarte clar,dar a inceput sa lege bine cuvinte,chiar si propozitii cu subiect si predicat. Cam atat,in rest,incepem sa cautam hainute pt fete,in special Anastasia,ca Iarina mai are de la sora-sa,atat de vara , dar si pt sezonul ce urmeaza,are 18 kg si 92 cm ,e cam grasunica,oricum , a slabit mult,in martie cand am venit de la Tim luase 3 kg in greutate pe perioada sederii mele acolo,in 2-3 saptamani,avea 19-20 kg si 88 cm,acum e mai lunguta si a mai si pierdut din greutate.Va pup,mai revin cand pot,imi cer scz pt absenta prelungita,am avut ceva prob cu conexiunea wireless de la apt vecin.

Mami de Anastasia Marina(14 08 2009) si Iarina Ioana(16 03 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ce trist imi pare mesajul tau, Neli :(
Am sa ma uit si eu de hainute daca mai am cumva, dar nu cred, pt Anastasia ta. Incaltari ce numar poarta ?


Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela


Campanie speciala, pentru steluta de mare, DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Neli_ra spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei

Ce trist imi pare mesajul tau, Neli :(
Am sa ma uit si eu de hainute daca mai am cumva, dar nu cred, pt Anastasia ta. Incaltari ce numar poarta ?


Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela


Campanie speciala, pentru steluta de mare, DAVID




E adevarat,suna trist pt ca asta e atmosfera "inside me",insa imi bucura enorm sufletul cele 2 nazdravane ale mele,datorita lor si pt ele,totul pare sa fie mai usor si mai luminos,multam fain pt mes tau,esti o draguta,ca de obicei,Anastasia poarta la majoritatea incaltarilor 24-25.Pup fetele,o zi frumoasa tuturor!

Mami de Anastasia Marina(14 08 2009) si Iarina Ioana(16 03 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Neli scuza mi intrebarea,de unde esti?ti am gasit lapte si vitalact si nan mult mai ieftin dar maine iti dau un raspuns daca merita cu posta si daca mai au .o seara buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Citat:
citat din mesajul lui Muso

Buna fetelor

Am bantuit prin forumul asta mare pana m-am ratacit, asa ca postez aici:
am de donat niste hainute ptr un baietel de 3-4 anisori, sunt mai mult de toamna iarna, nu sunt cine stie ce lucruri moderne dar sunt curate si bune, daca stiti pe cineva in dificultate i le dau cu mare placere.
Hainutele au fost ale baietelului meu.

PS: la sugestia unei colege de forum postez si aici, asta datorita faptului ca nimeni nu se arata interesat de hainute, poate totusi...



Muso, lasa-mi un numar de telefon, o adresa de mail pe PM sau prin email,ceva si iti dau date ca am pe cineva chiar de langa Ploiesti si le poate ridica personal, sa nu mai dai banii pe transport.

----------------------------------------------
Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914


O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC !

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali09 spune:

Laura, asteptam si eu de la tine date de contact despre mamica pe cale sa nasca, din Bucuresti.

Am hainute de fetita intre 0-3 luni.

Mergi la inceput