FIV Dr. ALBU DRAGOS 33

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bccami spune:

Anastasia cum lipsesc putin cum ti se intampla cate ceva .
Aseara am plecat la Bc (stau toata saptamana aici) si nu am apucat sa mai citesc pe forum.
Puiut mic, eu am incredere ca vei fi bine si asa cum spunea o prietena de-a noastra , ai grija de tine, relaxeaza-te si profita de acest weekend prelungit.
Cu durerile de cap...mama lor de dureri . Si eu cand mai aveam dureri de cap, tot crema din aceia chinezeasca foloseam. Nu mai are parca acelasi efect ca altadata. Eram in stare sa-mi dau cu toata cutia.
Ma interesez de niste leacuri din astea cu comprese ceva.
Daca ai nevoie de ceva de acasa de la parinti, iti aduc cu placere

Qiao, Angelica, Maripet, Anna, Marusca, Ingeras mic, Corry, Mirela .... - pupici la fete si un weekend minunat sa aveti






- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Doamne, Isuse Hristoase, milueste-ne

Mutatiile PAI-I 675 4G si 844G HETEROZIGOTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Cami, , fetita pt grija si cuvintele mamoase. Lasa, sa fac eu toate astea si sa fie bine la final, chiar nu ma mai gandesc ce se mai introduce nou in schema si ce nu,important e ca la punctie sa fie foliculasi sanatosi. Cu durerea de cap stau prost, doare rau si doare tot capul, parca as fi tras curent sau parca am infectie in tot capul, tre sa stau cu el tot inainte, zornaie ca la clopotzei in el daca il misc intr-o parte sau intr-alta. Cred ca de la Menopur e, cu Dipherelinul si cu Fragminul nu am avut nici un fel de simtome. Dar, lasa, sa fie bine! Pana marti tb sa fiu cuminte si relaxataaaaaaa, cum spuneau fetele
Iubita, parintii mei sunt mutati in Bucuresti de anul trecut. Acum voi fi putin off-topic, dar scriu aici pt ca e o marturisire de suflet, pe care vreau sa o impartasesc si fetelor. Dc tot esti in Bacau, o sa te rog cand pleci spre Bucuresti sa te uiti din masina doar, in locul meu, pe dreapta, de pe podul de la Narcisa spre Biserica mare Sf. Dumitru, unde este preot parintele Ioan Plescau. Acolo ne-am cununat noi acum 5 anisori. Acum biserica e mare cat o catedrala, atunci cand ne-am cununat noi erau schele inauntru si, totusi, mi se parea cea mai frumoasa biserica pe care as fi putut-o alege pt nunta noastra. Ma apuca plansul de emotii Am ramas foarte legata de aceasta bisericuta si mi-e tare dor de ea si de parintele, nu am mai ajuns chiar de multisor in Bacau...Dar am pastrat legatura telefonic Iar daca vii tu la Bucuresti cu o farama de imagine in tine si mai si stam la o aruncatura de bat distanta, ma mai incarc putin si mai trece dorul


MUTATIA -844G IN GENA PAI- I STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 677 C>T IN GENA MTHFR -STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR- STARE HETEROZIGOTA.

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

babyblue ma rog pentru tine sa fiti bine amandoi.


anastasia ca si stare sunt bine nu am greturi sau mai stiu eu ce ,am vomat o singura data si atat.

am scapat si de grija hematomului ,insa de curand am capatat o mancarime vaginala de mor iar cand dau cu sapun ma si ustura.

acum nu stiu daca am deranjat ceva pe acolo atata bagand utrogestan asa m-am plictisit de el.... ori daca oi fi contactat vreo balarie ceea ce-i grav ca la Pap nu pot merge ca nu se va vedea nimic de utogestan ,secretiie din col nu stiu daca imi poate lua ca risc sa-mi ramana colul deschis si tot asa....

ma gandeam la niste bai de sezut cu coada soricelului alea or fi indicate?

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

altesa,
ai facut probabil o candida si mie mi s-a intamplat dupa transfer
dc vrei sa-ti faci secretii nu mai pui utrogestanul dupa amiaza si seara, le iei oral si mergi si le faci a 2-a zi dim, nu e nici o probl cu recoltatul si eu mi-am facut pe la 7 sapt asa

ca tratament, ca eu zic ca nu treb sa mergi la medic poti sa iei canesten gyn (sunt 3 ovule care se pun seara), mie mi le-a recomandat Albu, deci nu e probl pt bebe sau mai poti lua gynofilus (parca asa se scrie) sunt niste ovule cu niste bacterii din lapte care refac flora vaginala, nu sunt antibiotice, eu am pus si din astea cam 7 zile, mai trecusse dar nu de tot si am luat si canestenul apoi; ambele mi-au fost recomandate de Albu
de spalat, te poti spala cu un gel din ala vaginal special de la farmacie si nu o sa te mai usture si cu ceai de galbenele, eu imi puneam chiar comprese si mai calma mancarimea si usturimea


10+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingerash_Mic spune:

Altesa, anna cand va vad incep sa sper..

anna te-am vazut in lista de pe prima pagina.. ai reusit sa ramai graviduta cu FIV la dr Albu si astepti gemeni.. Doamne cate de frumos.. parca incep sa sper si eu din nou..

va doresc amandurora sarcini usoare

"Cu speranta si rabdare mergem mai departe..."
www.facebook.com/home.php#!/profile.php?id=100000312706673&v=photos" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bccami spune:

Anastasia, sambata viitoare pe 18 chiar voi merge la o cununie religioasa acolo si voi incerca sa-ti transmit telepatic starea mea si emotia si fericirea mirilor.
Ai grija de tine, de tatic si marti vreau sa aud numai vesti bune.

PS - voi face si fotografii

pentru fetite

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Doamne, Isuse Hristoase, milueste-ne

Mutatiile PAI-I 675 4G si 844G HETEROZIGOTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

babyblue ma rog pentru tine sa fiti bine amandoi.


anastasia ca si stare sunt bine nu am greturi sau mai stiu eu ce ,am vomat o singura data si atat.

am scapat si de grija hematomului ,insa de curand am capatat o mancarime vaginala de mor iar cand dau cu sapun ma si ustura.

acum nu stiu daca am deranjat ceva pe acolo atata bagand utrogestan asa m-am plictisit de el.... ori daca oi fi contactat vreo balarie ceea ce-i grav ca la Pap nu pot merge ca nu se va vedea nimic de utogestan ,secretiie din col nu stiu daca imi poate lua ca risc sa-mi ramana colul deschis si tot asa....

ma gandeam la niste bai de sezut cu coada soricelului alea or fi indicate?

9+


Altesa, cu coada soricelului nu stiu, puiule , dar bag mana-n foc pt galbenele,pt bai de sezut, sunt f bune in inflamatii, micoze, etc...aparatul genital in general si inofensive pt bebe. Poate chiar si coada soricelului e buna, insa stiam ca in sarcina nu e recomandat ceaiul de coada soricelului, pt bai de sezut, nu stiu...Ma gandesc ca poate e candida, dar tb totusi sa faci un control, iar dc e candida, ovulele Gyn Ophilus iti fac bine si nu afecteaza bebica cu nimic, sunt lactobacili si doderlein in compozitie.
Bine ca te-ai linistit cu hematomul, asta era f important

MUTATIA -844G IN GENA PAI- I STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 677 C>T IN GENA MTHFR -STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR- STARE HETEROZIGOTA.

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bccami

Anastasia, sambata viitoare pe 18 chiar voi merge la o cununie religioasa acolo si voi incerca sa-ti transmit telepatic starea mea si emotia si fericirea mirilor.
Ai grija de tine, de tatic si marti vreau sa aud numai vesti bune.

PS - voi face si fotografii

pentru fetite

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Doamne, Isuse Hristoase, milueste-ne

Mutatiile PAI-I 675 4G si 844G HETEROZIGOTE


Eiii, asta da veste buna si coincidenta!!!!
Ce ma bucur de situatia in sine si de faptul ca ti-am spus!
Cami, !
Angelica, pe mine m-a mai lasat putin capul si ma bucur de nu mai pot,poate nu mai revine taifunul M-am familiarizat si cu pen-ul pt Puregon, imi era teama ca dozez aiurea , dar vad ca pana acum a fost ok.
Ingeras Mic, , trebuie sa speram ,sa nu ne pierdem nicicand speranta, ne rugam, credem si


MUTATIA -844G IN GENA PAI- I STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 677 C>T IN GENA MTHFR -STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR- STARE HETEROZIGOTA.

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:



ana deci ai recoltat si PAP si secretii din col?

eu o sa recoltez la ploiesti si o sa-i transmit medicului pri telefon.

va multumesc tuturor sunteti niste scumpe

ingeresh nu inceta sa speri ca uite si la mine a venit pana la urma si a mai venit si natural indiferent de metoda rezultatul e important.

aveam de gand sa fac Fiv in august si uite ca a venit el singurel.

pentru fetite

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

FETE AM SI EU UN PITICUT:de vreo 3 zile imi tot apar cosuri din acelea care dor rau sub piele.......de la ce o fi de la stimulare ,precizez ca eu nu am avut pina acum un ten acneic ,rar imi aparea unul la ciclu!
ANASTASIA MA BUCUR CA TI-A TRECUT DUREREA DE CAP!

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
2 INSEMINARI ,A TREIA IN CURS ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Dupa inseminarea facuta acum mi sa mai adaugat fragmin 5000u

Mergi la inceput