Ati alaptat?

Raspunsuri - Pagina 36

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

si-acum vin si eu sa ma mai mandresc o data (m-am mai mandrit si pe la 4 luni daca ma tine memoria bine ) ca am incheiat frumos capitolul ALAPTAT pentru Adeluta destul de recent. Si-am intarcat-o pe frumoasa mea la 1 an 8 luni si 5 zile. Multumesc enorm de mult Anyei20 ea m-a invatat numai de bine pana acum in ceea ce o priveste pe Adeluta mea! multumesc!

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emeralde spune:


15 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anduel spune:

Eu nu am avut lapte in primele 5 zile, dar nu m-am lasat, pana la urma perseverenta mea a dat rezultate. Am alaptat pana la 1 an si 7 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Orhidee23 spune:

Fetelor ma bucur din toata inima,cand vad ca ati avut si aveti inca,atata rabdare si putere-adica dragoste-pt puii vostri.
Eu am alaptat 2 luni fix.Cand mi-a venit menstruatia,am pierdut laptele.O chestie contradictorie inca,necomfirmata de medici,confirmata insa in practica de multe mame.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

2 ani si 2 saptamani

blog

am hainute la bazar

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=0" target="_blank"> Eva cu obrajori ca marul - concurs CHIC


Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

5 luni si 10 zile am alaptat...sa mai pun cele 10 zile????????/ nu stiu..oricum, stiam si vedeam ca nu mai am lapte...i-am dat desi a ajuns apoi bebe pe mana medicilor din cauza ca am reusit sa-l infometez

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Buna,

Eu am alaptat 2 ani si 6 luni si as fi continuat asa pana la 4 ani, o spun cu mana pe inima , din pacate fetita mea a avut o enterocolita urata si trebuie sa intrerupem alaptatul

Dedicatie pt toate mamicile care au indoieli in privinta alaptatului prelungit
http://bebster.ro/articole/de-ce-am-ales-sa-alaptez-dupa-varsta-de-doi-ani



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura.carol spune:

Am alaptat pana la 4 luni, dar cu chiu si vai , cu muls si ceaiuri , deoarece Sofia avea intoleranta la proteina din lapte si reflux.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellay spune:

Noi avem 5 lunitze si papam tzitzi toata ziulica, sa o tinem tot asa pana la 2 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

2 ani si 10 luni

Ani de Stefana (23.01.2008)

Portocale pentru Mos Nicolae

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput