Ati alaptat?

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oticdrag2004 spune:

Am uitat sa specific si eu i-au in urma unei radigrafii pulmonare AMOKSIKLAV 625mg 1 compr. la 12 ore,FARINGOSEPT PARACETAMOL si EFITUSIN.Acest sirop contine alcool etilic 90% si chiar are gust de alcool. Intrebarea mea este mai pot sa-i dau piept? siropul eu nu-l mai iau dar ma intreb acest AMOKSIKLAV....va multumesc SANATATE MAXIMA TUTUROR

otilia dragusanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelaide spune:

Am alaptat pana la 9 luni cand printesa a hotarat sa se lase de meseria tzoc-tzoc. As fi vrut mai mult, dar daca dumneaei nu si nu...
Otilia stiu ca Amoksiklavul e amoxiciclina care e permis la in alaptare, dar cu prudenta si daca e musai. Citeste prospectul! Oricum nu e la cele interzise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oticdrag2004 spune:

Adelaide, am citit msj. tau I-ti multumesc Ai specificat ca ai alaptat pana la 9 luni,,,si dupa? tu cum te-ai simtit, ce ai facut stii ma gindeam si eu sa o intarc caci cu aceasta raceala... daca nu ii dau ma doare pieptul ingrozitor

otilia dragusanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelaide spune:

Otilia, n-am avut dureri pentru ca fetita a papat din ce in ce mai putin, ajunsesem sa manance doar prin somn (numai asa primea sanul). In concluzie productia a scazut considerabil, pana aproape de zero.
Acum am citit mesajul de pe pagina anterioara. Si fetita mea s-a imbolnavit cand alaptam. Si noua ne-a dat Ceclor(si eu am considerat ca e prea puternic, dar daca a zis doctorul...) si apoi continuare cu sumetrolim.In nas am pus Nostamine.
Sanatate multa si tie si bebitei!Sper ca deja sunteti bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_claudia14 spune:

Am alalptata foarte putin desi mi-as fi dorit sa alaptez mult mai mult dar nu s-a putut poate din cauza cezarienei,care multa lume zice ca nu se poate alapta din cauza faptulii ca iti face cezeriana.Asta este dar sunt foarte multumita asa cum este.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gangurici_licurici spune:

Da, pana la 8 luni. L-as fi alaptat in continuare dar de pe la 7 luni a inceput sa manance tot mai putin la san, din pacate. A coincis la noi cu o perioada de vreme f. calda, cand am inceput sa-i dau apa cu biberonul. Nici acum nu stiu daca asta a fost motivul, am insistat sa-i dau san in continuare, dar la un moment dat nu am mai avut ce sa-i fac, asa ca l-am trecut pe formula.
andreea_claudia, ma indoiesc sa aiba legatura cu cezariana- si eu am nascut cu cezariana, am avut lapte inca de a 2-a zi, si cum spuneam l-am alaptat pana la 8 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

Baietelul meu are aproape noua luni, l-am alaptat imediat dupa nastere si inca o mai fac,cat va dori el,si va fi posibil, ma bucur ca pot s-o fac,ii merge foarte bine.
Numai bine la mamici si bebici,
Mona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Pe Alexa am alaptat-o pana la 1 an si 4 luni .Sandra din pacate nu a avut acest noroc , nefiind nascuta de mine .

Un bb are nevoie de noi :

http://www.unesco.8m.com/Sabina/introduction.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Sara are 9 luni si inca o alaptez si sper sa o fac pana dupa 1 an.

Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si puiutza Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Laptele de mama e cel mai bun .

Un bb are nevoie de noi :

http://www.unesco.8m.com/Sabina/introduction.htm

Mergi la inceput