Prietene la bine si la greu - 123

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35

raluci....pe undeva prin poze e doctoraul tau...

mami de gemenasi



poze



aoleu greu sa-mi dau seama, dar cum asa? oare mi-ai mai zis si asa de tare m-am ramolit?

tanti mama lu' Remus Andrei(8 nov '09)

si-a facut treaba, 12+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

l-ai identificat?

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

pipicosi la toata lumea,
Many dragutza, terminat excursia, a fost frumos am ajuns sus la Buzau/Bisoca super frumos dar astept marea marea si iar marea.



Adica ne dai tarcoale dar nu anunti sa ne vedem, poate ne faceai o vizita. Pregateam si noi o cireasa, o capsuna, o maslina acolo, ca nu prea au ramas corcoduse anul asta . Sa va fie de bine plimbarica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Ancutzule, imi pare rau ca esti suparata. Sa stii ca nici eu nu primesc ajutor din partea sotului (doar la baitza, il spalam impreuna...nu am facut-o niciodata singura). Numai ca eu am fost pregatita ptr asta, am invatat sa il accept asa cum este, am pus in balanta partile bune si pe cele rele...cele bune au atarnat mult mai greu, din fericire. Adevarul este ca el munceste f mult, se intampla sa adoarma inainte noastra. Stiu ca ne iubeste si asta conteaza cel mai mult pana la urma.
Discutii sunt peste tot, important este sa reusim sa gasim un "numitor comun" si sa trecem peste ele.

Andre, am intalnit si eu genul ala de "familie perfecta, barbat perfect"

Dymomo, nici nu stiu ce sa zic in astfel de momente...decat multa putere.

Gabitza, nici David nu vorbeste...povesteste pe limba lui, dar nimic de inteles. Si cand ma gandesc ca la 6 luni si 10 zile zicea deja mama...credeam isi va da drumul super repede la vorba, dar de unde. Eu zic sa stai linistita...si cand s-o pune pe vorbit...

Monis, deci Santi e super dansator chiar imi era dor sa il mai vad

Dankutza, multi ani fericiti impreuna in continuare!




Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009) si 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35
mai nou m-au napadit piticii, nu pot sa nu observ diferentele dintre mucosi,defavorabile lui Dragos. Stiu ca fiecare copil e diferit, are propria evolutie,dar nu pot sa nu compar

El nu vorbeste mai nimic, totul e "asta" "este" si arata cu degetul, nu mai zice nici mama... afara nu e deloc in elementul lui in ultima perioada (o pun pe seama caldurii si a iminentelor masele), nu-mi raspunde cand il strig...si multi alti pitici
Sunt atatia fulgusori care vorbesc,stiu nimalele,culorile,au notiuni de mare/mic,etc incat

Gabitza, imi pare rau ... este adevarat ca si Rares, ca de altfel toti copiii de varsta lui, rezolva ecuatii de gradul 3, canta la vioara si pian iar de curand a luat locul 1 la concursul national de astrofizica.
Sunt convinsa inca ca si Dragos va recupera rapid si va ajunge la nivelul de dezvoltare specific varstei !

BTW, Iarina a invatat culorile la 3 ani... dar asta nu are legatura cu copiii sub 2 ani...


rares - living on the edge

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

pai asta era Magda,noi suntem abia la ecuatiile de gradul 1....sper sa recuperam



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

uf, a plecat tati cu RUxi in parc si in sfarsit am si eu timp de un mesaj mai acatarii.

dankutza felicitari pt. aniversare si tinem pumnii in continuare, sigur anul asta vei reusi.

dymomo imi pare rau de vestile proaste. stiu ce inseamna sa ai in familie un bolnav de cancer.
tatal meu a murit de cancer la colon cand eu inca nu implinisem 20 de ani. a suferit mult. acasa. iar eu am asistat la tot. cumplit.

Ancutzel imi pare rau ca nu te intelegi cu sotul. te imbratisez si iti trimit un gand bun.
la noi nu e asa. intr-adevar sotul e ocupat cu munca, insa cand e acasa il implic cat pot in activitatile fetei.
incearca sa mai rabzi cateva luni, iar dupa ce incepi serviciul poate te mai iei cu una-cu alta si devii mai relaxata.

gabitza parerea mea e aceeasi cu a fetelor, e clar ca fiecare copil are ritmul propriu ed dezvoltare si e o greseala sa facem comparatii, chiar daca ai tai sunt gemeni, nu inseamna ca trebuie sa fie 100% la fel. sigur vor veni momente cand Dragos va fi mai bun ca Eva la ceva, e normal sa fie asa.

mai stie cineva ceva de Lidia?

monis proiectul e in ceata totala. nu mai stiu nici eu ce e cu mine, in ce perioada sunt, e varza dar mergem mai departe, ce sa facem? oricum nu mai e asa mare graba, pentru ca oricum nu mai intru din CIC 1 in CIC 2 si la serviciu s-a rezolvat problema. postul meu s-a desfiintat, insa m-au trecut pe alt post. asa ca...

Lumi eu cred ca Alexa sufera din cauza ca tati nu e mereu cu voi. de asta are manifestarile astea. parerea mea, cu pam-pam-ul de rigoare.

strumfy nu stiu de ce face Andra greva foamei, insa Ruxi e mai mereu in greva foamei, asa ca oricum stati mai bine ca noi.
fiica-mea mananca exact cat o vrabiuta, nu stiu din ce creste.

apropo de mancatul putin, toti ma freaca la cap ca nu mananca din cauza ca suge (foarte des, as adauga eu). bineinteles ca primesc si sfaturile pretioase sa o intarc... ca oricum laptele de mama in etapa asta nu mai are nici o valoare (dar laptele de vaca o avea mare valoare, ma intreb?). si la metoda de intarcare cica sa imi dau sanii cu piper... am zis ca nu vreau sa traumatizez copilul, nu prea-mi vine s-o intarc, pe de alta parte as vrea sa manance mai bine si nu stiu cum s-o determin.





Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Va pupez pe toate!

Vad ca sunteti multe prin valea plangerii din varii motive...
eu am ales sa nu ma mai vait, sa iau totul ca atare, sa ma bucur de Alex si ...cam atat.
Sotul ar mai vrea un copil, bine peste vreo 2 ani, dar i-am zis pas, cel putin pentru moment la asa implicare din partea lui...

In alta ordine de idei, Monis, la noi vara nu e deloc mai liber, ca sunt pe legume-fructe, si este activitate intensa
Vineri avem petrecerea firmei, face 19 ani, si nu stiu cu ce sa ma imbrac ("mare" problema asta in comparatie cu ce aveti unele dintre voi)
Sotul se intoarce fix vineri din delegatie si sta cu fisu' abia astept, sa vad cat rezista pana ma suna (imi pare rau de Alex , ca o sa fie cam chinuit, in sensul ca o sa planga ) uof, trebuie sa se mai invete si fara mine.

In rest toate bune, Alex e bine, dermatita bate spre retragere in urma aplicarii unei creme preparate in farmacie. ieri a avut premiera unui pipi la olita, s-a invatat putin cu ea, in sensul ca se aseaza pe ea fara sa planga, ceea ce e un pas inainte si a unei nopti fara supt

Inchei tot cu pupicei, sa va treaca supararea





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

pipicosi la toata lumea,
Many dragutza, terminat excursia, a fost frumos am ajuns sus la Buzau/Bisoca super frumos dar astept marea marea si iar marea.



Adica ne dai tarcoale dar nu anunti sa ne vedem, poate ne faceai o vizita. Pregateam si noi o cireasa, o capsuna, o maslina acolo, ca nu prea au ramas corcoduse anul asta . Sa va fie de bine plimbarica

mami de Vlad (29.10.2009)
Multumesc Doamne!



ahhhhce ma oftic, habar nu am avut ca acolo in zona sunteti, de memoria scurta

tanti mama lu' Remus Andrei(8 nov '09)

si-a facut treaba, 12+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika
apropo de mancatul putin, toti ma freaca la cap ca nu mananca din cauza ca suge (foarte des, as adauga eu). bineinteles ca primesc si sfaturile pretioase sa o intarc... ca oricum laptele de mama in etapa asta nu mai are nici o valoare (dar laptele de vaca o avea mare valoare, ma intreb?). si la metoda de intarcare cica sa imi dau sanii cu piper... am zis ca nu vreau sa traumatizez copilul, nu prea-mi vine s-o intarc, pe de alta parte as vrea sa manance mai bine si nu stiu cum s-o determin.


apropos de asta ca de cand ma tin sa va zic, nu vreti sa stiti si sa auziti ce imi aud mie urechile "cum gravida si alaptezi?" ba ca e laptele stricat, ba ca nu e bine, ba ca-i bea laptele celui din burta, ba ca de aia e remus asa disperat dupa mine....etc etc etc, ca sa nu zic de ce fetze fac oamenii. Ginecologul meu a zis asa "nu exista studii care sa arate vreo problema in alaptarea in sarcina, dar sa stiti ca eu nu am mai auzit decat la tiganci " a fost simpatic de sincer. Eu ii zic stiti ca OMS recomanda alatarea pana la 2 ani la care el raspunde da si tot ei recomanda nasterea naturala acasa

Lyly ma bucur ca se duce dermatita, la party alege ceva super confortabil si gata

hai va invit la o racoreala

tanti mama lu' Remus Andrei(8 nov '09)

si-a facut treaba, 12+cu

Mergi la inceput