Kindle

Kindle | Autor: Marina

Link direct la acest mesaj

Cine are Kindle? Cat de potrivit e pentru un copil? Nu ma intereseaza aspectul copilul are 9 ani ce'i trebuie Kindle ci mai degraba aspectul medical, ii poate afecta vederea sau alte din astea?
Aveti copii care citesc de pe kindle?
Precizez si ca nu am acces la carti scrise in limba in care citesc copiii mei, asa ca de pe amazon descarc ce vreu si am un acces mult mai usor la literatura respectiva.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Da, noi avem de o saptamana. Fiul meu (10 ani) a inceput sa citeasca de pe el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Super, sincer cartile pe Amazon sunt mai ieftine ca in librarie :)
E ok, nu il vezi mai obosit , ii place ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Da, ii place, obosit nu pare pentru ca nu citeste foarte mult. Sotul il foloseste mai mult. Imi imaginam ecranul ca e ca si la calculator, dar e diferit, cred ca tocmai pentru a nu fi obositor cititul...

sunteti toti in Africa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

nu inca, copiii termina scoala la sfarsitul lui Iunie si dupa aia vin

De asta intreb de Kindle pentru ca de aici nu o sa pot pune mana pe carti in franceza, si in romania era un chin si mereu le vanam, asa cu kindle am rezolvat problema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

E super Ok. Ioana citeste mult de pe Kindle. Si-a luat carti de pe net (in format doc sau pdf) si le-am convertit in format compatibil Kindle - este soft free pe net. Am cumparat si de pe Amazon ce nu am gasit free.
Am utilizat si eu Kindle dar ea este stapana . E super Ok. Un produs excelent pentru orice cititor. Il recomand cu caldura.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Wu am un reader de la Sony si il iubesc. Insa daca mai asteptam putin mi-as fi luat Kindle.

I-am luat Kindle lui socra-miu si este super, super. Ecranul este special (ink nu stiu cum) astfel ca nu reflecta, are aspectul foii de hartie. Poti citi in plin soare si nu exista probleme de contrast, de fapt cu cat mai multa lumina cu atat vezi mai bine scrisul, ca si o carte.

Il recomand cu caldura, daca aveti nevoie de carti (in engleza) trimiteti-mi mesaj si va trimit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB_AC spune:

Noi avem unul, dar fetita mea (8 ani) nu e interesata. Prefera cartile. E util insa in vacante.

Mie personal mi se pare mai obositor pentru ochi. Fondul alb chiar imi obosea ochii asa ca am trecut la negru, dar acolo imi joaca privirea peste randuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui Luna1

Wu am un reader de la Sony si il iubesc. Insa daca mai asteptam putin mi-as fi luat Kindle.

I-am luat Kindle lui socra-miu si este super, super. Ecranul este special (ink nu stiu cum) astfel ca nu reflecta, are aspectul foii de hartie. Poti citi in plin soare si nu exista probleme de contrast, de fapt cu cat mai multa lumina cu atat vezi mai bine scrisul, ca si o carte.

Il recomand cu caldura, daca aveti nevoie de carti (in engleza) trimiteti-mi mesaj si va trimit.




Eu ... Ioana...

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Marius am sa fac o lista cu cartile pe care le am ca sunt vreo 2000 si iti trimit PM. In general ce fel de carti va intereseaza pe tine si pe Ioana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Am sa te pun in legatura directa cu Ioana (prin mail sau facebook) cred ca este cea mai potrivita solutie.
Intentioneaza sa faca scoala in Marea Britanie (ma refer la studiile superioare) deocamdata are 15 ani dar este la info bilingv (engleza intensiv din clasa a V a. Asta este una din explicatiile de rigoare

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput